Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piti-ski
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piti-ski » 13.06.2012 22:52

ZK jest wydawana do ubezpieczenia OC pojazdu, a nie dowodu rejestracyjnego. Poza tym jak dobrze pamiętam na druku ZK wymagany jest podpis właściciela, więc dobrze by było gdyby to właściciel pojazdu, którym zamierzacie jechać do CRO odebrał od swojego ubezpieczyciela ZK (jeśli oczywiście istnieje taka możliwość). A jeśli chodzi o przejazd BiH w drodze do Dubrownika to na granicy tylko machają aby jechać dalej. Dwa ostatnie lata jechałem przez ten bośniacki korytarz i nikt mnie nie zatrzymywal na granicy :)
wosiu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wosiu » 13.06.2012 22:54

I jak wjedziesz na granicę Cro/BiH to jedź prawym pasem. Jakbyś pojechał lewym to znaczy że masz coś do oclenia, dowiedziałem się tego tu na forum i faktycznie tak jest prawy pas bez zatrzymania przejechał a lewy się "tłumaczył". I jak będziesz w Dubrowniku pojedź też do Mostaru nie pożałujesz. Pozdrawiam.
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 13.06.2012 22:57

Raul co do tej odpowiedzi "Nie"- tzn jak juz bedziemy mieli oryginal dowodu to nie będąc wlascicielem pojazdu mogą nam taką wydac czy musimy byc z wlascicielem? bo tu juz problem, bo wlascicielem jest Fundacja :(
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.06.2012 23:01

olciap6 napisał(a):Raul co do tej odpowiedzi "Nie"- tzn jak juz bedziemy mieli oryginal dowodu to nie będąc wlascicielem pojazdu mogą nam taką wydac czy musimy byc z wlascicielem? bo tu juz problem, bo wlascicielem jest Fundacja :(


A, z oryginałem dowodu to inna inszość - wtedy powinni wyrobić (wcześniej pytałaś o kopię). No i musicie mieć oczywiście ze sobą polisę OC, bo to do niej wydawana jest ZK.
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 14.06.2012 06:52

To ja się podepnę.
Gdzie podjechac na parking w Dubrowniku?Podobno można gdzieś wyjechać na górę i zobaczyć widok na cały Dubrownik?Oczywiście jak sie da to za frii :) I co jest obowiązkowe do zobaczenia na miejscu?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 14.06.2012 07:38

guniak napisał(a):To ja się podepnę.
Gdzie podjechac na parking w Dubrowniku?Podobno można gdzieś wyjechać na górę i zobaczyć widok na cały Dubrownik?Oczywiście jak sie da to za frii :) I co jest obowiązkowe do zobaczenia na miejscu?


forum/viewtopic.php?t=36529&highlight=

Czytaj mój 6 post.

guniak napisał(a):I co jest obowiązkowe do zobaczenia na miejscu?

Na pewno wejście na mury i wjazd na SRD .......i bezustanne łażenie po całym Dubrovniku.

Pozdrav
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.06.2012 08:54

olciap6 napisał(a):Raul co do tej odpowiedzi "Nie"- tzn jak juz bedziemy mieli oryginal dowodu to nie będąc wlascicielem pojazdu mogą nam taką wydac czy musimy byc z wlascicielem? bo tu juz problem, bo wlascicielem jest Fundacja :(

Powinniście też mieć oświadczenie właściciela pojazdu o zgodzie na korzystanie zagranicą z samochodu o nr rej.....przez..... :-) Niestety nam kiedyś sprawdzali ( korzystamy z auta służbowego)
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 14.06.2012 09:51

Piterek75 napisał(a):Jeżeli chodzi o przejazd przez BiH to dla świętego spokoju warto mieć zieloną kartę, bo mogą sprawdzić na granicy, choć na trasie do Dubrovnika nigny mnie o nią nie prosili. Ale jak będziesz chciał pojechać np do Mostaru lub Medjugorie to będą sprawdzać.

Nie pisz tak! Twój post sugeruje, że zielona karta to taki nic nie znaczący kwit a tak nie jest. To, ze komuś się udało przejechać bez niej, nie ma znaczenia. Po ulicach jeździ sporo nawalonych jak stodoła i też policja ich nigdy nie zatrzymała.

Brak zielonej karty może wpakować Cię w poważne tarapaty. TO NIE SĄ ŻARTY. Nie można tego lekceważyć.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 14.06.2012 11:20

Brak zielonej karty może wpakować Cię w poważne tarapaty. TO NIE SĄ ŻARTY. Nie można tego lekceważyć.[/quote]


popieram , jeśli ZK jest wymagana a jest , to po co prowokować los i dodatkowy , niepotrzebny stres ...uda sie bez ZK czy nie , to są wakacje - czas odpoczynku bez zmarwień i stresów
nabuchodonozor
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor » 14.06.2012 17:44

Dowód osobisty zamiast paszportu wystarczy (na MSZ czytałem że tak)? Pytam bo mam już nieważny a nie mam czasu wyrabiać...
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 14.06.2012 18:17

nabuchodonozor napisał(a):Dowód osobisty zamiast paszportu wystarczy (na MSZ czytałem że tak)? Pytam bo mam już nieważny a nie mam czasu wyrabiać...

Ja zapytam,kiedy zaczynacie planować wyjazd za granice,że nie ma czasu wyrobić paszportu ?
Ja zacząłem myśleć już w listopadzie i po nowym roku 4 paszporty bez problemu w dwa tygodnie wyrobiłem.Uważam ,że to trochę kamikadze jechać 1500-1800km i dumać czy będą problemy czy nie .
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 14.06.2012 18:42

nabuchodonozor napisał(a):Dowód osobisty zamiast paszportu wystarczy (na MSZ czytałem że tak)? Pytam bo mam już nieważny a nie mam czasu wyrabiać...


pytasz o przejazd z Makarskiej do Dubrownika na paszport czy w ogole o wjazd do Chorwacji?
Rozne opinie slyszałam-ze jedni nie robią problemu o dowód , ale teoretycznie powinnniscie paszport miec-my nie ryzykujemy i paszporty mamy-moze masz jeszcze czas na wyrobienie? mysle,ze nie warto bujac sie tyle kilometrow zeby np uslyszec ze Cie nie wpuszczą :roll:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 14.06.2012 20:04

olciap6 napisał(a):
nabuchodonozor napisał(a):Dowód osobisty zamiast paszportu wystarczy (na MSZ czytałem że tak)? Pytam bo mam już nieważny a nie mam czasu wyrabiać...


pytasz o przejazd z Makarskiej do Dubrownika na paszport czy w ogole o wjazd do Chorwacji?
Rozne opinie slyszałam-ze jedni nie robią problemu o dowód , ale teoretycznie powinnniscie paszport miec-my nie ryzykujemy i paszporty mamy-moze masz jeszcze czas na wyrobienie? mysle,ze nie warto bujac sie tyle kilometrow zeby np uslyszec ze Cie nie wpuszczą :roll:


Po co mieszasz i podajesz nieprawdziwe informacje?

Żadne różne opinie - do wszystkich krajów bałkańskich obywatele polscy mogą wjechać na dowód - i to nie od dzisiaj! Od czasu podpisania tych dwustronnych umów nie zdarzyło się, żeby kogoś nie wpuścili bez paszportu - czy to do Bośni, czy Serbii, Czarnogóry czy Chorwacji. Skończcie wreszcie z tymi pytaniami o paszport czy dowód bo to już się nudne robi!
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 14.06.2012 20:08

nikt tu nie miesza. Wyobraz sobie,ze moi znajomi w zeszlym roku jechali i zostali zapytani o paszport-zawsze mozna na granicy wojne toczyc z celnikami,tylko czy warto? Jesli czegos nie wiem to pytam, bo sama jade tam peirwszy raz, ale to akurat slyszalam z pierwszej ręki. No chyba ze znajomi bujali w oblokach...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 14.06.2012 20:11

olciap6 napisał(a):nikt tu nie miesza. Wyobraz sobie,ze moi znajomi w zeszlym roku jechali i zostali zapytani o paszport-zawsze mozna na granicy wojne toczyc z celnikami,tylko czy warto? Jesli czegos nie wiem to pytam, bo sama jade tam peirwszy raz, ale to akurat slyszalam z pierwszej ręki. No chyba ze znajomi bujali w oblokach...


Jaką wojnę? Co ty za bzdury wygadujesz?

Celnicy pytają o paszport, bo to najpopularniejszy dokument w Europie. Pytają o paszport, ty podajesz im dowód, skanują i jazda dalej. Mnie też w Metkovic na granicy pytali o paszport - dałem dowód (nawet 2 dowody, bo żony też). Taki jest przepis!

Nikt nigdy nie miał problemów z powodu dowodu!! Jest na ten temat dużo informacji tu na forum, nawet w FAQ:

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23491
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone