Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dotrzeć na plaże Nugal w makarskiej.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Jak dotrzeć na plaże Nugal w makarskiej.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 01.09.2011 19:43

Witam.
Pomocy ! Zbłądziłem w drodze na Nugal.

Obecnie jestem w Tucepi, rano pojechalem do Makarskiej, stanąłem na zakręcie przed Makarską (ostatnia prosta widac CPN INA po lewej) ,jest miejsce na 3 auta, stoi zakaz wjazdu i szlaban. Wszedlem na szutrową drogę ostro pod górę. Idę sobie pierwszy skręt w lewo zaprowadził mnie na drogę do Tucpi (spotkałem turystów którzy to potwierdzili) zawróciłem idę dalej, droga prowadzi w doł kolejny skręt inna już drogą mijam jakąś chatkę z groźnym psem zawracam ide dalej droga ostro w górę i dochodzę do jakiegoś punktu widokowego jesli tam jest droga na nugal to chyba nie wzialem sprzętu wspinaczkowego - toż to przepaść widoki super ale drogi brak.
Już wiem że zacząłem nie z tej strony więc jak tam trafić od Makarskiej. Nie mam niestety neta, korzystam z komorki wiec nie stac mnie na dokladne przeszukiwanie forum, proszę pomóżcie. Wiem że mialy byc znaki ale ja widzialem tylko czerwone kolko ze strzałką (to prowadziło na punkt widokowy). Czy da się tą trasą ptrzejść z wózkiem ? Szuter po kórym szedłem był OK.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.09.2011 19:53

Obrazek
By artur68 at 2011-09-01
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.09.2011 20:02

jedrula napisał(a):Czy da się tą trasą ptrzejść z wózkiem ? Szuter po kórym szedłem był OK.


Hej - czasami jest wąsko i idzie się skrajem wysokiej skarpy.
Może małą spacerówką da się, ale ja z dzieckiem bym nie ryzykował.

Pozdrawiam Artur
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 02.09.2011 00:04

ok, hvala ! w takim razie w tym roku odpuszcze :-)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 18.05.2014 19:56

a gdzie najlepiej zostawić samochód?
i czy od Tucepi da się dojść na tą plażę czy lepiej podjechać samochodem do Makarskiej?

edit:

http://goo.gl/maps/8IPWD

nie ma jakiegoś skrótu?
jestok1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jestok1 » 18.05.2014 22:03

moj-pierwszy-raz-w-cro-makarska-t16991-15.html
tu powinieneś znaleźć odpowiedzi, a parking masz zaznaczony na mapie przez Artrur68
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 19.05.2014 14:06

szedł ktoś od portu w Tucepi do plaży Nugal?
ile to może zająć czasu?

będąc w Tucepi nie wiem czy jest sens jechać do Makarskiej, zostawiać samochód i iść do plaży 40 min (wg Artur68 subiektywne-foto-wspomnienia-cz-1-tucepi-plaza-nugal-t21895-15.html?hilit=nugal )
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 20.05.2014 19:40

Ja wydrukowałem sobie nawet taką mapkę. Chyba dobrze zaznaczyłem Nugal?
Załączniki:
capture-20140520-192029.png
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 29.05.2014 00:20

Tak, dobrze zaznaczyłeś :)

A ja się zastanawiam czy można tam dojść idąc z portu i dalej wzdłuż wybrzeża... ? Wie coś ktoś ? Wg mapki chyba się da.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 29.05.2014 19:41

Bez problemu docieramy z Tucepi ( piękna widokowo szutrowa droga, zaczynająca się za wielkim opuszczonym hotelem-dane z roku 2013), nie można pobłądzić, ale jeszcze ciekawiej idzie się z Makarskiej ( można skarpą, albo trochę wyżej szutrem. Wg mnie teren ten jest jednym z najfajniejszym krajobrazowo w CRO. NUGAL jest przepiękny. Kolega Pampalini idealnie zaznaczył to miejsce.
GAJUS
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 29.05.2014 19:53

No ok, plażę mamy. Ale jak się dostać tam z oddalonego o kilkanaście km Igrane ?
Są gdześ w Igrane wypożyczalnie skuterów lub aut ? albo może autobus tam jeździ Igrane-Makarska?
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 29.05.2014 20:13

Z IGRANE ? Żaden problem autobusem ( przynajmniej raz na godzinę na tej trasie) jechałem wielokrotnie zawsze było miejsce choćby stojące, cena też nieproblemowa. Problem,że autobusy zatrzymują się ( mam na myśli odległość do plaży NUGAL) w Tucepi bądż Makarskiej. Miałem taką sytuację, że zatrzymywały się w bazie przewoźnika PROMET-MAKARSKA by zatankować paliwo, a to jest 2-3 km za Makarską w stronę Igranę a od tego miejsca już rzut beretem na NUGAL. Jednak na to bym nie liczył, tak czy inaczej piechotką 30-40 minut z Makarskiej bądź Tucepi. Warto. Nic natomiast nie wiem o możliwościach wypożyczalni, chyba że rowerów. Są niemalże w każdej miejscowości. Cena ok 60 kun za cały dzień, co do ceny to mogę się jednak mylić, gdyż ostatnio chodzę na piechotę.
GAJUS
Ostatnio edytowano 29.05.2014 20:16 przez Gajus.ems, łącznie edytowano 1 raz
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 29.05.2014 20:15

A jak z płatnościami za bilety autobusowe? kupuje sie u kierowcy przy wsiadaniu i płaci w kunach?
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 29.05.2014 20:30

Bilet można kupić u kierowcy, nawet w liniach podmiejskich ( np. Split), na liniach dalekobieżnych typu np Split-Ploce ( po drodze zatrzymuje się wszędzie , też w Igrane) jest nawet "konduktor". Od kilku lat podróżuję po CRO autobusami. We wrześniu ubiegłego roku na dworcu autobusowym w Splicie kierowca na 20 minut przed odjazdem powiedział, że mam kupić bilet w kasie dworcowej. To żaden problem, tak tez zrobiłem. W poprzednich latach kupowałem na dworcu w Splicie u kierowcy. W Makarskiej pomimo że jest dworzec bez problemu u kierowcy. W zasadzie poza Splitem, Makarską i Ploce na tej trasie nie ma dworców tak, że wszędzie kupuje się bilet u kierowcy bądź konduktora.
GAJUS
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 29.05.2014 20:34

Euro czy kuny?
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Jak dotrzeć na plaże Nugal w makarskiej.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone