Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dotrzeć na plaże Nugal w makarskiej.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 29.05.2014 20:47

Tylko KUNY. Zawsze można trafić na kogoś ( np kierowca) kto chętnie wymieni Euro na Kuny po korzystnym dla siebie kursie, ale na to bym nie liczył. Chorwacja się zmienia, np w ubiegłym roku z uwagi na to, że w kasach stadionu Hajduk Split nie chcieli przyjmować płatność kartą próbowałem pod stadionem wymienić Euro na Kuny w trzech miejscach (knajpy i sklep) grzecznie mi odmawiano, mówiąc że nie chcą mieć problemów z policją. Ale tez bez przesady... podszedłem do parkingowego ciecia i wymienił je, oczywiście po paskarskim kursie. Tam akurat nie było kantorów i banków, ale na całym wybrzeżu są wszędzie.
W autobusach nie widziałem czytników kart, co nie znaczy że ich tam nie ma.
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 30.05.2014 09:57

Dobra, a gdzie można kupić kuny? bo w mojej miejscowości w kantorach nie widziałem.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.05.2014 10:17

Pampalini napisał(a):Dobra, a gdzie można kupić kuny? bo w mojej miejscowości w kantorach nie widziałem.


A po co kupować kuny? Wypłac na miejscu w bankomacie lub wymień euro lub złotówki też na miejscu w banku, kantorze lub poczcie.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 05.06.2014 08:03

Kochani a macie może jakąś mapkę ? gdzie zostawić auto i jak się kierować ? Jest to plaża zwykła czy FKK?
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 11.06.2014 19:13

ja tez planuje sie wybrac na plaze nugal ale nie wiem czy tam dojdzie sie z wozkiem i my jestesmy tekstylni wiec nie wiem czy to bedzie problem bo slyszalam ze moga wygonic z tej plazy jak bedzie duzo golaskow :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 11.06.2014 21:32

nikt nie był ?
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 11.06.2014 21:43

hej odszukaj tema na forum jak dotrzeć na plaże nugal w makarskiej i tu masz wszystkie info na ten temat nawet mapy ja dotrzeć do tej plaży:-)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 12.06.2014 10:52

kurczę jakoś nie mogę zlokalizować tego tematu... :/
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 12.06.2014 11:20

KrzychuZiom, poniżej masz opis Kolegi z Ciemnej Strony Miasta :wink: . Wg mnie jest niezły, mapki też gdzieś na forum się przewijały. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem. Jak już będziesz po daj znać jak było i czy towarzystwo mieszane, czy sami goli. Też za kilkanaście dni chcę się tam wybrać i cały czas mam dylemat (jestem tekstylny), ale plaża z tego co piszą forumowicz C.O.....

Nikt Ci nie odpowiedział, więc ja po krótce spróbuję wytłumaczyć (oczywiście jak poszukasz znajdziesz w necie zapewne opisy i informację jak tam dotrzeć). Za punkt wyjścia przyjmijmy duży Konzum na rogatkach Makarskiej (Apfel). Jadąc Jadranką w kierunku na Dubrownik po lewej stronie zobaczysz duży Konzum (Apfel). By do niego wjechać musisz na skrzyżowaniu ze światłami skręcić w lewo...ale Ty nie chcesz do niego wjeżdżać, więc skręcasz w prawo (w stronę "centrum" Makarskiej). Po ujechaniu jakichś 150 -200 metrów po lewej stronie będziesz miał warsztat (stację diagnostyczną ? ) samochodowy. Tam na tyłach tegoż warsztatu może zaparkować samochód. Tam też (za tą stacją - warsztatem) zaczyna się ścieżka, oznakowana jak szlak turystyczny. To właśnie szlak, który zaprowadzi Cię na plaże Nugal, o ile wcześniej nie zbłądzisz ;). By tego uniknąć na pierwszym rozstaju dróg musisz wybrać, tą prowadzącą bardziej na prawo (prosto). Wybranie tej drugiej poskutkuje tym, że dotrzesz nią do Tucepi, a plażę Nugal zobaczysz co najwyżej z klifu ;) . prawdopodobnie rozwidlenie będzie oznakowane i strzałka "Tucepi" będzie widoczna...nie idź tą drogą. Na następnym rozwidleniu szlaków idziesz prosto (nie skręcasz w prawo), względnie bardziej w lewo (ścieżka jest kręta więc określenie "prosto", "lewo" czasem nie ma przełożenia na realia...). Tam też powinien być drogowskaz na drzewie z informacja o tym, że wybranie drogi w prawo poskutkuje dotarciem do Makarskiej. Niecałe 100 metrów dalej odbijasz ze szlaku tym razem w lewo i intuicyjnie kierujesz się w stronę morza. Cały wcześniejszy odcinek przemierzasz w lesie. Szlak o ile dobrze pamiętam ma kolor czerwony, ale oznaczenia mogą być słabo widoczne, lub wyblakłe. Kiedy już ujrzysz nabrzeże idziesz zdecydowanie w lewą stronę (patrząc w kierunku morza) tak, bu po pewnym czasie, gdy będziesz dziarsko przemierzał tą trasę już w bliskim morza sąsiedztwie mieć je po swojej prawej stronie. Ścieżka na Nugal prowadzi wzdłuż morza, skarpą. Jest dość wąska, ale idzie się po niej wygodnie i przyjemnie (przeważa cień). Czasami zniża się do morza, czasami idziesz kilkadziesiąt metrów ponad jego poziomem. I jeszcze jedno.. jest niezwykle malownicza :). Po około 25 -30 minutach ukarze Ci się plaża i nie będziesz miał wątpliwości, że trafiłeś we właściwe miejsce ;). Pozdrawiam
Góra
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 12.06.2014 11:21

Dzięki Dan_78 , ale jak by ktoś miał mapki będę wdzięczny :) ja wybieram się dopiero we wrześniu a więc na pewno ktoś będzie tam wcześniej i mam nadzieje zda relacje :)
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 12.06.2014 11:43

Coś mi się nie chce wkleić mapka, wpisz sobie w googla "jak dotrzeć na plażę Nugal" i w grafikach wyrzuci mapkę z zaznaczonym kolorem dojściem do plaży od strony warsztatu samochodowego.

Z portu w Makarskiej też można dojść, ja będę atakował właśnie z tej strony.

pozdRawiam
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 14.06.2014 18:42

na mapce dokładnie nie widać ale przy drodze jest jakiś parking ?
adasiek231
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 04.07.2014 23:49

Dziś się wybraliśmy na plażę NUGAL trochę się motaliśmy ale się udało. Teraz jak czytam opis Dan_78 to jest zrozumiały i dobrze napisany :) Plaża fakt bardzo ładna ale trochę wkurzają tekstylni, co prawda nie było ich dużo ale byli. Jeszcze się tam z raz wybierzemy z żonką po niedzieli, mieszkamy w Tućepi i tu mamy blisko na plaże w kierunku Podgory - też nie jest zła, zwłaszcza że niema tłoku.

Opcje dojścia:
https://www.google.pl/maps/dir/43.27937 ... m0!1m0!3e2

Na mapie jest czas 15 i 17 min ja z żoną i córka 6 lat szliśmy ok 25 min więc nie jest źle ;)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 05.07.2014 11:34

Przy głównej drodze jest jakiś parking żeby zostawić autko?
adasiek231
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 05.07.2014 11:51

zależy od której strony jedziesz jeśli od Tucepi to na pierwszych światłach w lewo (po prawej stronie będzie KONZUM) jedziesz jakieś 200m i po lewej stronie będzie stacja obsługi czy cośtam i chyba myjnia przejeżdżasz pomiędzy tymi wiatami i na końcu masz parking za free zobaczysz drogę ze szlabanem - nią właśnie idziesz dalej pieszo :)
Załączniki:
nugal2.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jak dotrzeć na plaże Nugal w makarskiej. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone