Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dojechać? Uvala Torac - Hvar.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukoran
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 02.04.2006
Jak dojechać? Uvala Torac - Hvar.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukoran » 05.01.2007 19:53

Gdzie leży Uvala Torac na Hvarze? Jak tam dojechać?
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 05.01.2007 20:03

http://chorvatsko.travel77.com/hvar/
wyjątkowy spokój
najlepiej z Drvenika promem 30 min. koszt 110 kn 2 osoby + auto
potem do Bogomolje i szutrem w dół
ulkagotyk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulkagotyk » 31.12.2007 12:59

Ryszard_K napisał(a):http://chorvatsko.travel77.com/hvar/
wyjątkowy spokój
najlepiej z Drvenika promem 30 min. koszt 110 kn 2 osoby + auto
potem do Bogomolje i szutrem w dół



Witam serdecznie,
poniewaz wybieram się do Uvala Torac - chciałabym spytac czy ktokolwiek z Was korzystał z domków przy tej plaży? Jak wygląda uzytkowanie, gdzie najblizsze sklepy (w razie czego), co zabrać z Polski i czego ewentualnie tam brakuje tzn. na co zwrócić uwagę?!
Dziękuję z góry za pomoc :)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.02.2013 19:04

Mija 5 lat od poprzedniego wpisu ulkagotyk:-), a ja w tym roku wybieram sie w sierpnu do tej zatoki - szukam informacji:-)
Ostatnio edytowano 05.05.2013 07:42 przez Bosm@n, łącznie edytowano 1 raz
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 24.02.2013 20:14

W zeszłym roku byliśmy na Hvarze i spędziliśmy fantastyczny tydzień właśnie w zatoce Torac.
Mieliśmy domek na plaży, w jej centralnym punkcie. W sumie nad zatoczką jest ok. 8-10 domków. Oblegane głównie przed Czechów - wynajmowane przez jakąś czeską agencję.
Charakterystycznym aspektem tej zatoczki (jak i okolicznych) jest brak prądu :)
Brzmi dość drastycznie, ale nie jest tak źle :D
W sąsiedniej zatoczce jest sklepik (pieczywo - konieczne zapisy dzień wcześniej, owoce, warzywa, lody - są, ale z odpowiednim narzutem) oraz 2 albo 3 konoby.

Aby dojechać do Torac, należy np. z promu z Sucuraju kierować się jedyną drogą na Jelsę i po dojechaniu do Gdinj skręcić w lewo tuż za kościołem (jest taki metalowy "potykacz" ze wskazaniem, że ta droga prowadzi do kilku zatok, w tym Torac). Od Gdinj ok. 5km = 8-10 min:)

Jeżeli mielibyście jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem. Byliśmy tam w zeszłym roku w sierpniu, a w tym roku również się wybieramy (na 9 dni) pod koniec lipca.

Pozdrav :papa:
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.02.2013 20:44

Dzięki - ja tam będę 27/7-10/8 razem z przyjacółmi, wynajęliśmy jeden dom i apartament (ELISABETH i DUM LORIS).
Prąd będzie "dramatem" dla dzieci - łądowanie gierek:-) - jedziemy z WrocLava - pewnie się zobaczymy:-)
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 24.02.2013 20:54

Byłem 2 lata temu w Lorisie. Super dom i prąd jest z paneli solarnych, a w razie braku włącza się agregat. Zasila dwie wielkie lodówki, nie ma problemu z podłączeniem ładowarek do telefonów i komputerów. Minusem brak ciepłej wody nawet z baniaków słonecznych.
Jeżeli chciałbyś widzieć coś więcej to pytaj. Możesz na maila.
Pozdrawiam
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.02.2013 21:51

Adam66,
ni grama ciepłej wody? Mamy też apartamentw domu obok - Elizabeth, może tam jest ciepła woda? Moze warto zabrać ze sobą turystyczne prysznice (czarne worki na wodęktóre sie nagrzewają na słońcu - są w decathlonie za stówke).
Ile praktycznie miesci sie osób w tym domu? Do kuchni wchodzi się z zewnątrz?
Zabrać coś ze sobą z wyposażenia kuchni, jakieś kieliszki itp- toster pójdzie na prądzie z solarów?
Właściciel mieszka gdzieś blisko?
Jak mi coś przyjdzie do głowy to będę pisał.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 24.02.2013 22:17

Jedziesz do domu Loris czy do apartamentu loris?
Prysznic jest woda także, ale ciepła, a nawet gorąca jest tylko w wężu do opłukiwania się z morskiej wody. Uważaj, bo jak poleży trochę na słońcu można się poparzyć ( na zewnątrz brak prysznica jest tylko szlauch). W prysznicu w domu jest tylko zimna.
Apartament Loris jest bardzo ładnie urządzony ( nowo dobudowany), ale masz bardzo mały balkonik. Dom Loris to piętro i parter z dwoma bardzo dużymi tarasami ( parter zacieniony). Na górze 4 sypialnie i łazienka ( nowo wyposażona). Na dole masz jadalnio kuchnio pokój ( są talerze sztućce, garnki i kuchnia gazowa słowem pełny wypas) i dwa kible. Na zewnątrz hamak, leżaki do opalania i mały przenośny blaszany grill. Góra i dół nie są połączone schodami wewnątrz. Właściciel mieszka w wydzielonym apartamencie na dole. Ja mieszkałem z właścicielką ( jakaś taka miejscowa artystka) i z synem, który bardzo rzadko wychodził na zewnątrz. Mili ludzie, którzy chcą, aby gościom było jak najlepiej ( jak nie zagadniesz to tak jakby ich nie było).
Ja wynajmowałem cały dom i byłem bardzo zadowolony.
Jeżeli chcesz znać szczegóły to pytaj
Pozdrawiam
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 24.02.2013 22:20

Jak lubisz ponurkować i lubisz ośmiornice to weź kuszę . Jest ich tam całe mnóstwo. Chłopaki z Elizabety umieją przyrządzać, niestety nie mają naczynia do peki z grila.
Pozdrawiam
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.02.2013 22:40

Ja też mam cały dom Loris, oraz apartament obok Elizabeth - chcemy tam umieścić dzieci:-)
Znalazłem na allegro prysznice turystyczne za 29 zł (20 litrów) -jak się na słońcu nagrzeją to będę miał cipłą wodę:-) Żona i dzieci będą miały wygodę:-)
W ubiegłym roku na Peljesacu wyciągałem ośmiornice z wody, siedziały pod kamieniami, ale nie jadłem ich:-) tylko zdjęcia z dziećmi i do wody:-)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.02.2013 16:40

marciajn napisał(a):Aby dojechać do Torac, należy np. z promu z Sucuraju kierować się jedyną drogą na Jelsę i po dojechaniu do Gdinj skręcić w lewo tuż za kościołem (jest taki metalowy "potykacz" ze wskazaniem, że ta droga prowadzi do kilku zatok, w tym Torac). Od Gdinj ok. 5km = 8-10 min:)

http://goo.gl/maps/m520L mijanek dużo nie ma ale droga lux
w tym miejscu > http://goo.gl/maps/7KArV w prawo odchodzi szutrówka - na słupku strzałka RAPAK.
Jadąc tą drogą i patrząc na mapę Hvaru, to RAPAK jest dopiero za Tvrdni Dolac
http://www.fmix.pl/zdjecie/3495092/70hv ... /rozmiar/4
Może ktoś to wyjaśnić :?:

Czy sklepik (pieczywo) jest w Tvrdni Dolac?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.02.2013 17:00

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 25.02.2013 17:36

Myślę, że ktoś po prostu przekręcił ten znak. Do zatoki Rapak jedziesz w lewo asfaltem (tak jak do zatoki Tvrdni Dolac), a nie szutrem w prawo.

Do zatoki Torac możesz jechać zarówno w prawo, jak i w lewo.

Sklepik jest przy zatoczce Tvrdni Dolac. Zerknij tutaj (post na dole strony): Klik.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.02.2013 18:15

Krzychooo napisał(a):Myślę, że ktoś po prostu przekręcił ten znak.

Może być. Pewnie jakiś łobuz przekręcił. Dzięki, bo już chciałem wszystkie swoje mapy wyrzucać :wink:
Zauważalny brak "znajomej firmy" produkującej znaki :wink:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jak dojechać? Uvala Torac - Hvar.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone