Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dojechać? Uvala Torac - Hvar.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 25.02.2013 21:01

W ubiegłym roku na Peljesacu wyciągałem ośmiornice z wody, siedziały pod kamieniami, ale nie jadłem ich:-) tylko zdjęcia z dziećmi i do wody:-)

Spróbuj warto.
Co do pryszniców turystycznych nic nie doradzę, nigdy nie były mi potrzebne. Mi wystarczy zimna woda z dobrym mydłem.
Sklepik jest przy zatoczce Tvrdni Dolac.

W sklepiku można zamówić pieczywo na dzień następny. Odbiór na hasło.
Mi kiedyś nie chciała wydać, ja chciałem odebrać dla Iwony, a pani do mnie, że nie było zamawiane. Dopiero, gdy się upierałem zajrzeliśmy do kajetu, a tam stoi Iwonka. Po solennych zapewnieniach, że to jedna i ta sama osoba mieliśmy chleb.
Do zatoki przypływają także rybacy z sąsiedniej zatoki, ale ryby mieli niespecjalne. Ja wolałem pojechać do Jelsy i kupić w Ribaricy lub bezpośrednio z kutra świeżą makrelę lub moje ulubione srdele.
Pozdrawiam
ulkagotyk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulkagotyk » 26.02.2013 12:17

Sama wyspa zjawiskowa, zatoczka super, dojazd wcale nie taki trudny ... Polecamy wszystkim.
Zatoczka Uvala Torac jest rzeczywiście "opanowana" przez Czechów (najwięcej ofert na domki via http://www.valsa.cz/index.php?page=0113&lang=cz), my jadąc pierwszy raz do Cro skorzystaliśmy z http://www.adriatic.hr/pl/search/privat ... _id/pl-229 ale każdy może sobie znaleźć w necie czego potrzebuje.
Wiele z tych domków jest bez prądu, ale idzie z tym żyć ;) Najbliższe sklepy w Gdinju (niedaleko kościoła) oraz większe w Jelsie (stacja benzynowa też), wino, oliwę, miody itp. można kupić od gospodarzy przy głównej drodze z Sucuraju do Hvaru.
Opisana poniżej knajpka przy sąsiedniej zatoczce, prowadzona jest przez "uciekinierkę" ze stolicy Chorwacji. Nawet biorąc pod uwagę znikomą konkurencję w pobliżu - nie obawiałabym się negatywnych wrażeń ;)


Adam66 napisał(a):Super dom i prąd jest z paneli solarnych, a w razie braku włącza się agregat.
Nawiązując do postu Adama - ten agregat doprowadzał mnie czasami do szału, hałasował strasznie :( no ale to subiektywne odczucie prawda?! Podobnie jak grupy czeskich turystów "petujących" papierosy w kamyki na plaży przed naszym domkiem, który położony był centralnie.


ps. witam Was po długiej nieobecności))
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 26.02.2013 14:15

A czy w Bogomolije jest jakiś sklepik? Zawsze szybko przejeżdżamy i nie zarejestrowałam tego w pamięci.
I drugie pytanie mam o zatokę Torac . Czy jest tam miejsce dla przyjezdnych z zewnątrz? :wink: Będziemy parę zatok dalej w Medvidinie(2 tyg.) i oczywiście po paru dniach zaczniemy się rozglądać za inną zatoką bo dzieci zajrzą już pod każdy kamień na brzegu i poznają każdego kraba :lol: Wtedy aby się nie nudziły idziemy do kolejnej zatoczki a potem jeszcze dla odmiany szukamy innych w okolicy. Stąd moje pytanie. Będzie gdzie zaparkować samochodem?
ulkagotyk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulkagotyk » 26.02.2013 15:25

Zaparkować można wzdłuż drogi, przed domostwami, jeśli jest wolne miejsce. Jest tam jednak spora stromizna, mało miejsca na mijankę więc chyba najlepiej zaparkować przy ostatnim zakręcie (trochę szerzej) albo pojechać aż do knajpy, gdzie mają parking (ale to już troszkę dalej). Jakiś sklepik w Bogomolje jest ;) nawet maję specjalną chłodnię (osobny pokoik) na domace vino.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 26.02.2013 16:32

Nawiązując do postu Adama - ten agregat doprowadzał mnie czasami do szału, hałasował strasznie no ale to subiektywne odczucie prawda?!

W Lorisie agregat jest w innym budynku i to z tyłu. Wogóle na niego nie zwracałem uwagi, ale ja cały pobyt spędziłem z przodu domu na tarasie albo w wodzie.
Pozdrawiam
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 26.02.2013 17:53

A dfaleko do tej wody? Ze zdjęć wynika, że przed domem są skałki wiec dzieciarnia (mała) musi iść na "plażę", jest to uciażliwe widać z tarasu plażę?
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 26.02.2013 21:43

Masz tak ze 100m do plaży. Widać bez lornetki, co się dzieje na plaży ze wszelkimi szczegółami.
Ja wolę skałki. Masz ze 20 stopni do swojego podestu.
Pozdrawiam
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 27.02.2013 09:40

ulkagotyk napisał(a):Zaparkować można wzdłuż drogi, przed domostwami, jeśli jest wolne miejsce. Jest tam jednak spora stromizna, mało miejsca na mijankę więc chyba najlepiej zaparkować przy ostatnim zakręcie (trochę szerzej) albo pojechać aż do knajpy, gdzie mają parking (ale to już troszkę dalej). Jakiś sklepik w Bogomolje jest ;) nawet maję specjalną chłodnię (osobny pokoik) na domace vino.

Dzięki :) Od paru lat natrafiam na fotkę domu nad samą plażą , z drzewem. I chciałabym wreszcie zobaczyć to na żywo. W ogóle mam taki plan zobaczenia paru bardziej odludnych zatoczek w tym roku na Hvarze :wink: http://ubytovanievchorvatsku.adriaticon ... jekt_1.jpg
ulkagotyk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulkagotyk » 27.02.2013 15:14

My byliśmy właśnie w tym domku przy samej plaży.
http://www.flickr.com/photos/posnania/2646375858

na tym zdjęciu widać jakie tam "spotkasz" kamyki ;)
Ostatnio edytowano 27.02.2013 22:03 przez ulkagotyk, łącznie edytowano 1 raz
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 27.02.2013 20:52

Ponieważ zdjęcia nie widać to poproszę o opis :lol: Czyżby było coś nie tak?
W Medvidinie mam zarezerwowany podobnie apartament- nad samym morzem. Tak żeby widać było co robią dzieci na brzegu. To lubimy. Ponieważ mieszkamy na co dzień w domu z ogródkiem to jesteśmy przyzwyczajeni , że w lato wpada się i wypada z domu kiedy chce. Na wakacjach nie dalibyśmy rady w "bloku/ hotelu" więc dlatego taki wybór zatoki.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.03.2013 08:35

Adam66 napisał(a):Prysznic jest woda także, ale ciepła, a nawet gorąca jest tylko w wężu do opłukiwania się z morskiej wody. Uważaj, bo jak poleży trochę na słońcu można się poparzyć ( na zewnątrz brak prysznica jest tylko szlauch). W prysznicu w domu jest tylko zimna.


Hi Adam66,
ale ciepłej wody w domu Loris nie ma czy jest tyle co w zbiornikach na dachu (są zbiorniki na dachu?) - :-)
Ostatnio edytowano 02.03.2013 10:57 przez Bosm@n, łącznie edytowano 1 raz
mikele442
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikele442 » 02.03.2013 10:00

Podłączę się pod wątek bo zatoka o którą chcę zapytać to rzut beretem od Uvala Torac. Chodzi mi o zatokę Veprinowa. Może ktoś był i coś podpowie. Pierwszy raz jedziemy na Robinsonadę i jest lekki stresik :lol:
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 02.03.2013 10:58

Bosm@n napisał(a):
Adam66 napisał(a):Prysznic jest woda także, ale ciepła, a nawet gorąca jest tylko w wężu do opłukiwania się z morskiej wody. Uważaj, bo jak poleży trochę na słońcu można się poparzyć ( na zewnątrz brak prysznica jest tylko szlauch). W prysznicu w domu jest tylko zimna.


Hi Adam66,
ale ciepłej wody w domu Lori nie ma czy jest tyle co w zbiornikach na dachu (są zbiorniki na dachu?) - :-)

Nie ma ciepłej wody w ogóle. Nie ma zbiorników na dachu. Także w Elizabecie nie widziałem takowych. Nie ma prysznica na zewnątrz. Przy tarasie jest tylko wąż ogrodowy do podlewania i wodą z niego można się opłukać ze słonej wody. Wąż leży na słońcu i jest dosyć długi. Woda, która jest w nim strasznie się nagrzewa, trzeba uważać i trochę spuścić.
Pozdrawiam
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.03.2013 11:17

Dzieki, to wezme prysznic turystyczny, wystwie w dzien ma taras, ma pojemnosc 20 l to akurat w lazience sie zawiesi gdzies I bedzie prysznic z goraca woda:-):-):-)
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 02.03.2013 16:41

mikele442 napisał(a):Podłączę się pod wątek bo zatoka o którą chcę zapytać to rzut beretem od Uvala Torac. Chodzi mi o zatokę Veprinowa. Może ktoś był i coś podpowie. Pierwszy raz jedziemy na Robinsonadę i jest lekki stresik :lol:

Veprinova jest ostatnią zatoką do której doszedłem. Ma przepiękną plażę. W tej zatoce mają swoją bazę rybacy tak więc o świeżą rybkę nietrudno.
Nie bój się robinsonad. Ja 3 lata się czaiłem zanim odważyłem się pojechać. Szczególne obawy miała moja lepsza połówka. Teraz chce tylko w takie miejsca. My bierzemy lampkę na propan butan trochę świeczek z Ikei i to nam wystarcza. Lodówki są na propan butan. Jedna butla 11kg wystarcza na ok 13 dni na lodówkę o wys ok 170cm z zamrażalnikiem. Lodówka tak samo chłodzi jak ta na prąd. Niedogodnością jest to, że w kuchni czuje się zapach spalonego gazu. Jeżeli są baniaki do ogrzewania wody to już jest wszystko.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jak dojechać? Uvala Torac - Hvar. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone