Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.11.2015 09:04

betty842 napisał(a):
Bea.ta napisał(a):
betty842 napisał(a):Żałuję że założyłam ten wątek... Tyle wypowiedzi ale na zadane przeze mnie pytanie odpowiedziało tylko parę osob. Cała reszta skupiła się na przekonaniu mnie, że autokar to zły pomysł, że mamy jechać samochodem. Czy ja prosiłam o radę w jaki sposób mam się dostać do Chorwacji? Nie. Wiec zlitujcie się i przestańcie mnie przekonywać że coś co dla was jest idealnym rozwiązaniem i dla nas takim będzie. Gdyby tak było to już dawno nie byłoby w biurach podróży ofert z przejazdem autokarem. Preferuję dojazd samochodem ale że mąż ma inne zdanie na ten temat to poszłam na kompromis i zgodziłam się na autokar. Czy tak ciężko to zrozumieć?

Z tego co widzę, to raczej byłaś przekonywana do wyjazdu do Chorwacji a nie nad Bałtyk.
Autokar przeważnie jedzie nocą, więc prześpisz te godziny jazdy.


Tak, byłam zdecydowana na Chorwacje ale po tych wszystkich wypowiedziach zaczęłam mieć wątpliwości. Nie dlatego, że nikt mnie nie pocieszyl że da się w mniej niz 18h autokarem dojechać ale dlatego, że prawie każdy napisał że podróż do Chorwacji autokarem to zły pomysł. Sama zaczynam w to wierzyć. A że samochód nie wchodzi w grę to nie pozostaje mi nic jak sobie tę Chorwacje darować...


To ja Cię pocieszę,da się autokarem w 15godz. z Cieszyna, jak go wynajmiesz tylko dla siebie i to Ty będziesz decydować gdzie i na ile się zatrzyma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2015 09:40

pyton napisał(a):Lubię takie tematy :oczko_usmiech: .
Nikt autorce wątku nie odpisał ile godzin jechał na Riwierę Makarską z Cieszyna, ale porad było mnóstwo :idea:
Według mnie (nie jechałem żadnym autokarem) , jeżeli w autokarze jest dwóch kierowców i mogą jechać max 100km/h to 15 h jazdy wystarczy ( średnia 74km/h ).

P.S. Gdzieś na Forum Ktoś napisał, że autokar na Riwierę przyjechał 4h wcześniej niż planowano :wink:


W biurze podróży jej powiedzieli, że ich autokar jedzie 18 godzin :!:
Biuro wie najlepiej, ile potrzeba w tym wypadku czasu, bo organizuje takie wyjazdy :!:
I nie będzie ściemniać, bo jak powiedzieliby, że trzeba tylko 12 godzin, a autobus by jechał 18, to by klienci zrobili straszną awanturę :!:
A jak przyjedzie trochę szybciej, to ludzie będą zachwyceni :wink:

Trzeba pamiętać, że większość wyjazdów autokarem jest w soboty, a wtedy jest największy ruch na trasach do i z Chorwacji, są często korki na granicach, itp. 8)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.11.2015 10:25

Lednice napisał(a):I nie będzie ściemniać, bo jak powiedzieliby, że trzeba tylko 12 godzin, a autobus by jechał 18, to by klienci zrobili straszną awanturę :!:
A jak przyjedzie trochę szybciej, to ludzie będą zachwyceni :wink:

no nie wiem ,..... :roll: bo może się okazać, że apartmany wolne będą za 6 godzin i co wtedy???? :)
Wtedy to będzie dym, że ludzie siedzieli w upale na chodniku :)

Lednice napisał(a):Trzeba pamiętać, że większość wyjazdów autokarem jest w soboty, a wtedy jest największy ruch na trasach do i z Chorwacji, są często korki na granicach, itp. 8)

Wszystko się może zdarzyć po drodze, a teleportu na wszelki wypadek nikt nie ma.

pyton napisał(a):Według mnie (nie jechałem żadnym autokarem) , jeżeli w autokarze jest dwóch kierowców i mogą jechać max 100km/h to 15 h jazdy wystarczy ( średnia 74km/h ).


Zauważ, że przez te 15 cudownych godzin nie ma przerwy na tankowanie, rozprostowanie kości pasażerów czy inne kolejki do toalety :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.11.2015 11:50

Jakaś odpowiedź padła na temat przejazdu, co prawda z Wawy ale przez Cieszyn.
marcin_wawa85 napisał(a):...3 lata temu, autokarem, do Makarskiej, z wawy jechalismy 24h, z dłuuuugim postojem w cieszynie i kilkoma mniejszymi na tankowanie autokaru po drodze...
Odejmij średni czas przejazdu z Wawy do Cieszyna i już.
betty842 napisał(a):... Nie, na 12h nie liczyłam ale myślałam że może w 15-16h by zajechał...

Te 2 h więcej w podróży to już jakaś tragedia?
Szybciej będzie autem jeśli to odpada to albo się pogodzicie z trudami podróży albo odpusccie przejrzysty i cieplutki Jadran na rzecz zimnego Bałtyku do którego dojedziecie raptem w 4h krócej.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 07.11.2015 12:07

Lednice napisał(a):
pyton napisał(a):Lubię takie tematy :oczko_usmiech: .
Nikt autorce wątku nie odpisał ile godzin jechał na Riwierę Makarską z Cieszyna, ale porad było mnóstwo :idea:
Według mnie (nie jechałem żadnym autokarem) , jeżeli w autokarze jest dwóch kierowców i mogą jechać max 100km/h to 15 h jazdy wystarczy ( średnia 74km/h ).

P.S. Gdzieś na Forum Ktoś napisał, że autokar na Riwierę przyjechał 4h wcześniej niż planowano :wink:


W biurze podróży jej powiedzieli, że ich autokar jedzie 18 godzin :!:
Biuro wie najlepiej, ile potrzeba w tym wypadku czasu, bo organizuje takie wyjazdy :!:


Tak,tyle,że w biurze podróży powiedziano nam,że Siofoka pojedziemy 10h a jechaliśmy 7h...Wiec 3h sobie dołożyli.
Wiem,że czas przejazdu zależy też od innych czynników na które nikt nie ma wpływu-korki,awaria itp. Ale tak samo jest w przypadku samochodu-moi znajomi w tym roku pierwszy raz wybrali się do Chorwacji ale obeszli się smakiem bo w Słowacji zepsuł im się samochód i byli holowani z powrotem do Pl.Po dwóch dniach kiedy samochód był już naprawiony pojechali do Węgier bo do Chorwacji już im się nie opłacało. Kuzynka do B.Vody samochodem jechała 18h bo byli tak wykończeni podróżą że musieli się przespać w czasie drogi.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.11.2015 12:35

Przyjmij czas dojazdu podany przez biuro, jak zajedziecie szybciej najwyżej podasz ich do sądu za niezgodność oferty z wykonaną usługą :D
Odpowiedzi tu padły... nie są jak widać satysfakcjonujące może idź do wróżki i ona przewidzi czy biuro sobie dokłada dodatkowe godziny.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.11.2015 12:36

gusia-s napisał(a):Przyjmij czas dojazdu podany przez biuro, jak zajedziecie szybciej najwyżej podasz ich do sądu za niezgodność oferty z wykonaną usługą :D
Odpowiedzi tu padły... nie są jak widać satysfakcjonujące może idź do wróżki i ona przewidzi czy biuro sobie dokłada dodatkowe godziny.

W sumie .... jak im płacą za godziny jazdy a nie kilometry ...... to musowo będą naciągać .... :roll:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.11.2015 12:48

Ja myślę, ze tu by trzeba było bezpośrednio z kierowcą gadać, bo te biura to ściemniają na maksa... :roll:
Ostatnio edytowano 07.11.2015 12:54 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.11.2015 12:54

No to podzielcie sobie drogę na dwa razy. Pierwszy dzień wyjazd rano z domu i pod wieczór jesteście w okolicach Zagrzebia/Karlovaca czy Plitvic. Tam nocleg w normalnym łóżku, śniadanko i dalej na południe.
Mieszkam też praktycznie przy czeskiej granicy, przeważnie jeżdżę "na raz", ale też zdarzyło mi się jechać z noclegiem po drodze.
Uwierz że trasa wcale nie jest taka zła, trzeba tylko pamiętać o wyborze terminu żeby połowy czasu dojazdu nie spędzić w korkach :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2015 13:55

Bea.ta napisał(a):
Lednice napisał(a):I nie będzie ściemniać, bo jak powiedzieliby, że trzeba tylko 12 godzin, a autobus by jechał 18, to by klienci zrobili straszną awanturę :!:
A jak przyjedzie trochę szybciej, to ludzie będą zachwyceni :wink:

no nie wiem ,..... :roll: bo może się okazać, że apartmany wolne będą za 6 godzin i co wtedy???? :)
Wtedy to będzie dym, że ludzie siedzieli w upale na chodniku :)



No właśnie, pełna zgoda. 8)
Z reguły czas podróży jest tak podany, żeby kierowcy sprawnie rozładowali nową grupę, odpoczęli wymagane godziny i wieczorem odjechali z powracającymi do Polski.

Biuro płaci firmie od której wynajmuje autokar za kilometry 8)
Kierowcom nie opłaca się gnać na złamanie karku, bo i tak wcześniej niż o 12 grupy nie będą zakwaterowane. Przeważnie jest tak, że dopiero o 14 można dostać pokoje.
Więc jak przyjadą o 7 rano, zamiast o 10, to ludzie będą czekać 7 godzin na walizkach, kompletnie bez sensu by to było.
Godzinkę szybciej mogą być, wtedy ludzie nawet się ucieszą 8)

Czyli szybsza podróż autokarem nic nie da, zaoszczędzony czas straci się oczekując na zakwaterowanie 8)

Czyli przedstawiony przez autorkę wątku problem jest całkowicie wydumany :wink: :wink:

Poza tym ja przeczytałem tu narzekania na wysokie ceny noclegów w Chorwacji, a alternatywą wobec Jadranu byłyby wczasy all inclusive w hotelu z przelotem samolotem (no gdyby nie strach syna przed lataniem 8) )
Tyle że polskie biura podróży wysyłające ludzi autokarami umieszczają swoich turystów w tych najtańszych kwaterach prywatnych i pensjonatach, czy hotelach.
Gdyby rezerwowali w droższych, to po doliczeniu zarobku biura i firmy autokarowej, nikt by nie pojechał
za równowartość wczasów all inclusive z przelotem samolotem :wink:

No, chyba, że to miałyby być ekstra wczasy w Egipcie 8)
Z wybuchową ceną :roll:
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 07.11.2015 16:54

Lednice napisał(a):
Bea.ta napisał(a):
Lednice napisał(a):I nie będzie ściemniać, bo jak powiedzieliby, że trzeba tylko 12 godzin, a autobus by jechał 18, to by klienci zrobili straszną awanturę :!:
A jak przyjedzie trochę szybciej, to ludzie będą zachwyceni :wink:

no nie wiem ,..... :roll: bo może się okazać, że apartmany wolne będą za 6 godzin i co wtedy???? :)
Wtedy to będzie dym, że ludzie siedzieli w upale na chodniku :)



No właśnie, pełna zgoda. 8)
Z reguły czas podróży jest tak podany, żeby kierowcy sprawnie rozładowali nową grupę, odpoczęli wymagane godziny i wieczorem odjechali z powracającymi do Polski.

Biuro płaci firmie od której wynajmuje autokar za kilometry 8)
Kierowcom nie opłaca się gnać na złamanie karku, bo i tak wcześniej niż o 12 grupy nie będą zakwaterowane. Przeważnie jest tak, że dopiero o 14 można dostać pokoje.
Więc jak przyjadą o 7 rano, zamiast o 10, to ludzie będą czekać 7 godzin na walizkach, kompletnie bez sensu by to było.
Godzinkę szybciej mogą być, wtedy ludzie nawet się ucieszą 8)

Czyli szybsza podróż autokarem nic nie da, zaoszczędzony czas straci się oczekując na zakwaterowanie 8)

Czyli przedstawiony przez autorkę wątku problem jest całkowicie wydumany :wink: :wink:

Poza tym ja przeczytałem tu narzekania na wysokie ceny noclegów w Chorwacji, :roll:


?????? Jakie narzekanie na wysokie ceny noclegów w Chorwacji???????

"Tyle że polskie biura podróży wysyłające ludzi autokarami umieszczają swoich turystów w tych najtańszych kwaterach prywatnych i pensjonatach, czy hotelach."

I co w tym związku? Dla mnie piękny i wypasiony apartament nie jest priorytetem. Nie jadę na wczasy po to by je spędzić w 4 ścianach.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.11.2015 18:35

betty842 napisał(a):?????? Jakie narzekanie na wysokie ceny noclegów w Chorwacji???????

"Tyle że polskie biura podróży wysyłające ludzi autokarami umieszczają swoich turystów w tych najtańszych kwaterach prywatnych i pensjonatach, czy hotelach."

I co w tym związku? Dla mnie piękny i wypasiony apartament nie jest priorytetem. Nie jadę na wczasy po to by je spędzić w 4 ścianach.



betty842 napisał(a):A wracając jeszcze do tematu...Szukałam innych ofert na północ Chorwacji i niestety nic nie znalazłam...90% ofert dotyczy Dalmacji Środkowej i Południowej. Nieliczne są do północnej Chorwacji ALE albo cena bardzo wysoka albo jak już cena w miarę atrakcyjna to znów zakwaterowanie bez klimatyzacji (a że chcemy jechać w pierwszej połowie sierpnia to chyba lepiej mieć klimatyzację).Tak więc z wszystkimi fajnymi ofertami łączy się 17-18h podróż autokarem....
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 09:47

Hahaha! Ale ja pisałam o cenach za calkowity koszt wczasów a nie samych noclegów! Dla porownania tygodniowy pobyt w B. Voda z przejazdem autokarem i pełnym wyżywieniem w formie bufetu za rodzinę 2+2 wyszedłby mnie 5100zł,natomiast ceny pobytu w Chorwacji północnej praktycznie za to samo wahały sie miedzy 8 a 10tys.(z tym że tu byłoby wyżywienie HB). Za taką cenę to mam Grecję "all inclusive samolotem". No ale co tam te 3-5 tys. różnicy, najlepiej od razu komuś powiedzieć że narzeka...
Ostatnio edytowano 08.11.2015 10:18 przez betty842, łącznie edytowano 2 razy
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 10:09

Tyle komentarzy ale nie wypowiedziała się ani jedna osoba, która rzeczywiście tym autokarem do Chorwacji jechała. Ja natomiast wczoraj rozmawiałam z kolejną osobą która jechała autokarem do Chorwacji :-). Wcześniej pisałam że jedna znajoma wmawiala mi że trasę Cieszyn - Drvenik pokonali autokarem w 12h ale nie chciało mi się w to wierzyć. A wczoraj rozmawiałam z dziewczyną mojego szwagra na ten temat (mówiłam jej, że chcieliśmy pojechać do Chorwacji ale trochę przerazilam się 18h podróżą autokarem) i ona powiedziała, że była w Chorwacji autokarem i z Cieszyna do Splitu jechali 11h! Powiedziała że w biurach podróży zawsze przykładają czasu ale jeśli trasa bedzie przebiegała bez przygód to dotrzemy w dużo krótszym czasie niż podało biuro. No ale co z tego, że ona tym autokarem jechała,pewnie i tak lepiej wiedzą osoby, które autokrem nie jechały a się tu wypowiadają ;-).
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 08.11.2015 11:13

Doświadczenia w podróżach autokarem nie mam, ale mimo to pozwolę sobie wypowiedzieć się w temacie.
Wspomniana przez Ciebie trasa to ok. 1100 km. Jako, że w większości wiedzie autostradami, to samochodem osobowym można na niej zrobić średnią 100 km/h, co da nam 11 h czystej jazdy. Plus jakieś minimum postojów 1h w sumie da nam 12h całkowitego czasu. Z mojego doświadczenia, aby zrobić średnią 100 km/h, większość czasu trzeba trzymać prędkość ok 130-140 km/h co autokarem jest nierealne. Realna średnia autokarem to ok. 80 km/h, co da nam ok. 14 h czystej jazdy dodając planowe postoje ok. 2h wyjdzie nam ok. 16h. Przy założeniu, że wszystko idzie idealnie ( nie czekamy na granicy, nie ma korka na autostradzie, są dobre warunki drogowe).
Organizator podaje 18h i jest to realny czas przejazdu z pewnym zapasem. Znam takich, co podobna trasę "robili" osobówka w 20 h, bo takie byly realia (korek na autostradzie w CRO).
Przyjmij więc, że czas podróży wyniesie ok. 18h, przygotujcie się na to duchowo i w drogę. :)
Jeśli natomiast uzależniasz wyjazd od tego czy będzie to 14 czy 18 h, to wybierz inną opcję.
I jeśli ktoś powie Ci, że zrobi tą trasę autokarem w 12h, to zastanów się, bo zapewne będzie to kosztem bezpieczeństwa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone