Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 21.05.2008 11:45

el_guapo napisał(a):W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.




Dziękuję wszystkim bardzo ! Normalnie kopalnia pomysłów !
bibinjka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinjka » 25.05.2008 10:02

Ja będąc w okolicach Zadaru zwiedziłam: Plitvickie Jeziora, Park Narodowy Paklenica, Nin, Pag, Sibenik, Trogir, Vodice, Split, Makarską oraz wodospady Krka :) I ogólnie jeździłam po tych miejscowościach w okolicach Zadaru :) Na prawdę jest co zwiedzać :D
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 07.06.2008 11:37

Zaintrygował mnie targ rybny o którym pisał el_guapo ,hmm byłam w zeszłym roku w Zadarze i nie widziałam...może jakieś bliższe info na ten temat... :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2008 14:41

A na targu owocowym byłaś - bo ten rybny jest obok, tylko trzeba być raniutko :lol:

Obrazek
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 09.06.2008 21:01

Dzięki za info :) no no rybki jak malowane...
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 04.07.2008 12:17

el_guapo napisał(a):
Bahama napisał(a):Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur


W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.

Ale teraz moja lista wyglądała by inaczej:
- Zadar,
- Sibenik,
- Nin,
- Trogir,
- Split,
- Plitvice
- PN Paklenica

PN Krka - wypadłby z listy, bo nie bardzo mi się tam podobało. Owszem kąpiel w słodkiej wodzie jest miłą odmianą, ale cała reszta - podobna do Plitvic a znacznie mniejsza i z większym zagęszczeniem osób na m2.

Kornaty - uciążliwy rejs który pochłonął 80% czasu wycieczki. Na miejscu 1,5 h kąpieli w całkiem ładnej lagunie, jakiś marny obiadek na łodzi i kiepskie wino z supermarketu. Płynąłem z Zadaru, ale potem okazało się że tańsze wycieczki są z Biogradu, swoją drogą warto tam wpaść ma 1/2 dniową wycieczkę.

O w tej lagunie z linka Janusza:
Obrazek

PN Paklenica - zwiedziłem podczas wypadku a.d. 2006 - bardzo mi się podobało; szczególnie wspinaczka do jaskini Manita i na szczyt Anica(ta?) Kuk.

Nin - sympatycznie, ale miasteczko jest tak małe że wycieczka 1/2 dniowa to max.

Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.

Trogir - zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawszy bardziej klimatyczny niż Szybenik

Split - TYLKO pałac Dioklecjana i ew. Salona. Poza tymi perełkami, no i może muzeum morskim jest strasznie brzydkim miastem.

Zadar - organy wodne, plac 5ciu studni i wieża kapitańska, Sv. Donat i wspinaczka na wieże kościelną, w pobliżu placu 5ciu studni ciekawe wykopaliska (kolumny rzymskie, sarkofagi), agora, kolumna rzymska (wykorzystywana do biczowania), spacer murami miejskim (obowiązkowe odwiedzenie targu rybnego zlokalizowanego w murach). I unikaj Maraskino jak ognia - strasznie 'sztuczny' i 'plastikowy' trunek - lepiej te pieniądze wydać na Prosek.


Witam!

Bardzo ciekawy opis, dzieki.
Ja wybieram się w okolice Zadaru (Zaton) we wrześniu z żona i dwójką dzieci w w wieku 2 lata i 8 miesięcy. Chcemy oczywiście jak najwięcej zobaczyć i mam pytanie do forumowiczów:
Które z wymienionych przez kolegę wycieczek mogę spokojnie spędzić z maluchami, żeby wytrzymały i żeby to technicznie było mozliwe?

Wiem, że PN Plitvickie Jeziera, raczej odpada bo raczej z wózkami może być problem.
A co z Kornaty (obiam się długiej podróży),PN Paklenica (jak z wózkami),PN Krka (jak z wózkami)??

Poradźcie coś jak możecie
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2008 12:48

Śmiało Plitvice i Kornati. Najlepiej z Pakostane statkiem Bosko. Innych raczej nie polecam.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.06.2018 11:14

Spytam tutaj, nie chcę tworzyć kolejnego wątku: czy znacie jakieś ciekawe miejsca do odwiedzenia statkiem z Zadaru ? Tylko na pieszo. Oczywiście oprócz Kornati ;)
Ideałem było by po prostu połączyć ciekawą widokowo drogę statkiem i możliwość posiedzenia na jakiejś ładnej plaży, do której dojdzie się w miarę blisko od portu :)

Z góry dzięki :papa:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone