Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jadrija - oaza spokoju

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ben07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.03.2017
Jadrija - oaza spokoju

Nieprzeczytany postnapisał(a) ben07 » 15.09.2017 13:29

Witam. Byłem w tym roku w miejscowości Jadrija koło Szybenika. Jest to mała miejscowość letniskowa dla Szybenika. Takie przedłużenie na lądzie za Vodicami i Srimą. Szukałem cichej wioski bez tłumu turystów i Jadrija to strzał w dziesiątkę :D . Apartament w pierwszej linii, do plaży żwirkowej i morza może 15 metrów za bramką posesji :!: . Ludzi w pierwszym tygodniu sierpnia 2017 jak na lekarstwo, całą plaża dla nas :lol: :lol: :lol: . Tylko w sobotę i niedzielę było trochę ich trochę więcej bo przyjeżdżali mieszkańcy Szybenika. Cena apartamentu z pięknym tarasem na morze wynosiła 75 euro za dobę na rodzinę. W apartamencie 4 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i bardzo duży taras ( dla 8 osób) były 2 rodziny (4 dorosłych plus 3 dzieci). Ładna szeroka żwirkowa plaża, morze łagodnie opada , dno morza małe kamienie i uwaga są jeżowce. Ładnie wieje, pojawiają się fale na Jadranie, revela. Obuwie do wody jak najbardziej wskazane. W miejscowości jest malutka promenada ( pizzera/2-3kawiarnie/lodziarnia/budka z pieczywem/ichni kiosk z pieczywem/ trochę dalej sklep i dwie restauracje. Zwłaszcza polecam restauracje Jadrija zaraz za takim śmiesznymi murowanymi budkami nad samym morzem. Restauracja w stylu naszego dawnego GS z dużym tarasem wśród drzew, błogosławiony cień. Ceny rewelacyjne. Można tam wykupić abonament na obiady ( dwa dania i deser). Ceny nader przystępne, lane piwo 0,5l Ozujsko 13, najtańsze piwo w knajpie jakie piłem w Chorwacji od 4 lat. Szkoda było chodzić do sklepu :lol: . . :D. I jak tu się nie napić. Kalamry z grilla były na wagę 180 kun za kilo. Potężna porcja kalmarów z frytkami ok 60 kun. Ryba dorada też na wagę 200 kun za kg. duża dorada z grilla z frytkami ok 80 kun. A do tego lane piwo 0,5 litra Ożujsko 13 kun. Do Szybenika można popłynąć z Jadriji tramwajem wodnym. Stateczek odpływał z Jadriji co godzinę. Płynął do Szybenika ok. 20 minut. Zabierał pasażerów i robił nawrót do Jadriji. I tak od chyba godz. 7 rano do 21 w sezonie. Zakupy robiliśmy w sklepie dużym typu Konzum na obrzeżach Szybenika piwo 2 litry Ozujsko 20 kun a w zestawie 2 piwa po 2 litry 18 kun za jedno. Ceny w sklepie Konzum podobne jak u nas. A na targu w Szybeniku trawarica 50 kun za peta 0,7 litra po wodzie jana. Ceny jarzyn ( pomidory, bakłażany, cebula, ogórki itp. ) nie odbiegały od naszych a smak tych pomidorów można tylko wspomnieć. Oczywiście w samy Szybeniku było już drożej. Ceny w knajpie przy porcie to np. piwo lane ożujsko 18 kun. Ale dalej było po 16 kun. Dorada z grilla cena za porcję 110 kun. Kalmary z grilla 90 kun. Ale to był port gdzie cumowały statki. Dalej w mieście ceny były zdecydowanie lepsze.

Jadrija do cicha i spokojna wieś letniskowa bez tłumów ludzi, cicha i spokojna. W sam raz dla rodzin z dziećmi. Główne atrakcje to ładna plaża, cisza i spokój. Innym polecam Vodice lub Srime ma są dyskoteki, tabuny ludzi przewalające się na deptaku i ogólnie młyn jak na Krupówkach. No i ceny większe :x
primjack
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) primjack » 29.04.2018 12:06

swietna recenzja , właśnie tam jedziemy w tym roku , szukaliśmy czegoś spokojnego i widze że to dobry wybór
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 24.06.2018 16:03

ben07 -masz może jakiś namiar na ten apartman?
Monicar
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monicar » 06.01.2019 22:40

A ja mam pytanie o ten tramwaj wodny do Szybenika. Jaka jest jego cena? Pytam, bo zastanawiam się nad Jadriją w tym roku, ale widzę, że knajpek za dużo tam nie ma. A nie będzie nam się chciało jeździć samochodem za każdym razem do Szybenika. Dlatego chciałabym wiedzieć jaki to koszt. Z góry dzięki.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone