Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 17:53

Bocian napisał(a):Ale obchody Velikoj Gospe są raczej po południu...


Bocian może trzeba miejsce zająć z rańca ? :twisted:
W zeszłym roku np w Boże Ciało na Hvarze w Pitve nie było jak przejechać. Oni też mieli chyba wolny dzień wówczas
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 17:55

Bocian napisał(a):Po autostradzie to dobra odskocznia od monotonii i wstęp do Pelješca :)


No bo taka jazda to rzeczywiście nudna ...
Szybko się km nawija ale jednak to nuda i jeszcze są ograniczenia prędkości ... :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.03.2014 17:57

jackuc napisał(a):
Bocian napisał(a):Ale obchody Velikoj Gospe są raczej po południu...


Bocian może trzeba miejsce zająć z rańca ? :twisted:
W zeszłym roku np w Boże Ciało na Hvarze w Pitve nie było jak przejechać. Oni też mieli chyba wolny dzień wówczas

W Boże Ciało jest chyba procesja...
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.03.2014 17:59

jackuc napisał(a):
Bocian napisał(a):Po autostradzie to dobra odskocznia od monotonii i wstęp do Pelješca :)


No bo taka jazda to rzeczywiście nudna ...
Szybko się km nawija ale jednak to nuda i jeszcze są ograniczenia prędkości ... :mrgreen:


Jedziesz na raz czy z noclegiem?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:00

Chorobcia juz nie pamiętam co to było za Święto ale całe Pitve było zawalone. No nic nieważne.
Trzeba czasem swoje plany skojarzyć z kalendarzem, żeby się nie wpakować w coś.
Kilka lat temu właśnie wracałem z Cro i 15 sierpnia w Częstochowie Pan Policjant zatrzymał ruch i zaczęły wyjeżdżać autokary po Pielgrzymkach ... nikończący się sznurek normalnie. Puścił nas jak wyjechało ze 100 autobusów .... dobrze, że dwupasmówka do Wawy inaczej to masakra by była
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:03

Jackar napisał(a):
jackuc napisał(a):
Bocian napisał(a):Po autostradzie to dobra odskocznia od monotonii i wstęp do Pelješca :)


No bo taka jazda to rzeczywiście nudna ...
Szybko się km nawija ale jednak to nuda i jeszcze są ograniczenia prędkości ... :mrgreen:


Jedziesz na raz czy z noclegiem?


Nie nie jak pisałem śpię pod Karlovacem (kolega Bocian doradził Turanji :D , już coś tam wstępnie znalazłem) więc pierwszy dzień trochę bardziej wymagający będzie.
Na raz nie dałbym rady, mam limit ok 1000-1100 km potem mi się już zaczyna mózg lasować i zaczynam popełniać mini błędy ... szkoda życia tym bardziej na Korcule z Wawy, no way. Na Istrię to może ....

Wracając dojeżdżam do Ołomuca i tam też kimamy
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 14.03.2014 19:36

Wracając dojeżdżam do Ołomuca i tam też kimamy


Całkiem przyjemne miasto, nieprawdaż? a gdzie macie metę? :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.03.2014 20:27

jackuc napisał(a):[kolega Bocian doradził Turanji :D , już coś tam wstępnie znalazłem

W życiu :) Nawet nie wiem gdzie to jest ;)
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 15.03.2014 12:17

Widzę, że wątek się trochę rozszerzył to i ja zapytam. Chodzi o odcinek autobahna w Austrii, który byłbym rad ominąć, bo generalnie bardzo tych ich dróg nie cierpię. Zamiast jechać na Graz to:

https://mapy.google.pl/maps?saddr=A2&da ... ,2&t=m&z=9

Wypróbował ktoś może? Jak to wygląda jakościowo, czasowo, z komfortem przejazdu? Będę wdzięczny za wskazówki.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.03.2014 12:52

CroAna napisał(a):
Wracając dojeżdżam do Ołomuca i tam też kimamy


Całkiem przyjemne miasto, nieprawdaż? a gdzie macie metę? :D


W sumie to niewiele zwiedzamy wogóle właściwie. Dwa razy konczylismy w Ołomucu. Hotel kiepski, klasy robotniczej, nie wiem czy w tym roku nie poszukam czegoś innego (kosztował w przeliczeniu coś ze 130 zł za dwie osoby, bez śniadania)

http://hotelovy-dum.hotel.cz/zakwaterowanie/

TUTAJ pisałem już Czwartek – Piątek 06-07.09.2012
Chętnie zmienię
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.03.2014 13:00

Bocian napisał(a):
jackuc napisał(a):[kolega Bocian doradził Turanji :D , już coś tam wstępnie znalazłem

W życiu :) Nawet nie wiem gdzie to jest ;)



Hahhahaaa już myślałem, że się pomyliłem bo i Darek1 polecał (fakt, że przekręciłem ciut nazwę dodając "i" na końcu)

darek1 napisał(a):Dobre i tanie noclegi w Północnej Chorwacji. Miejscowośc Turanj. Zjeżdża się się z Autostrady A-1 do m. Karlovac (oznaczenie na Karlovac jest widoczne na A-1 jadąc od strony Zagrzebia i kieruje po opłaceniu bramek cały czas prosto na jeziora Plitvickie w kierunku na Turanj około 5 km. W miejscowości Turanj zatrzęsienie kwater od minimum 9 euro do 15 euro w zależności od standartu kwater. Przy 8 osobach płaciłem 70 euro bez klimatyzacji. Nie trzeba rezerować i zamawić wcześniej. Mieszkańcy sa przygotowani na 1 dniowe noclegi. Po wyspaniu wracamy do Karlovaca na bramki do Autostrady A-1 i jedziemy dalej lub z Turanj kierujemy sie na jeziora. Pozdrawiam


ale nie Bocian też mi poleciłeś Turanj :mrgreen: za co oczywiście dziękuję bo znalazłem wstępnie kwaterkę za 20 EUR całość

jackuc napisał(a):Podajcie proszę namiary na jakiś apartman w Turanj (Karlovac) ...
Dzięki


Bocian napisał(a):http://www.karlovac-touristinfo.hr/?id=20&nivo2=3&page_id=
http://www.tzkz.hr/hr/smjestaj/karlovac/



:twisted: :twisted: :twisted:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.03.2014 13:08

Szymuś napisał(a):Widzę, że wątek się trochę rozszerzył to i ja zapytam. Chodzi o odcinek autobahna w Austrii, który byłbym rad ominąć, bo generalnie bardzo tych ich dróg nie cierpię. Zamiast jechać na Graz to:

https://mapy.google.pl/maps?saddr=A2&da ... ,2&t=m&z=9

Wypróbował ktoś może? Jak to wygląda jakościowo, czasowo, z komfortem przejazdu? Będę wdzięczny za wskazówki.


POSZUKAJ
Sam oglądałem niedawno taki wątek ze zdjęciami itp tylko nie pamiętam który.
Ja tam tnę autostradą a już wyjątkowo lubię te kręte fragementy przed Grazem :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2014 13:25

Szymuś napisał(a):Widzę, że wątek się trochę rozszerzył to i ja zapytam. Chodzi o odcinek autobahna w Austrii, który byłbym rad ominąć, bo generalnie bardzo tych ich dróg nie cierpię. Zamiast jechać na Graz to:

https://mapy.google.pl/maps?saddr=A2&da ... ,2&t=m&z=9

Wypróbował ktoś może? Jak to wygląda jakościowo, czasowo, z komfortem przejazdu? Będę wdzięczny za wskazówki.


Ja jechałem tak w ubiegłym roku. W planach miałem jazdę drogą B66 tylko do Cro, ale tak mi się spodobała że wracaliśmy tez tamtędy :oczko_usmiech:.
Krótki opis i fotki z tego odcinka znajdziesz w mojej relacji (klikniesz na linka który podał jackuc to ją znajdziesz :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 15.03.2014 22:47

Dzięki. Kurczę, czytałem relację didsa z Bracu, ale zupełnie zapomniałem, że o tym pisał :/
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011
Jedziemy do orebić przez jaskinie słoweńskie

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 13.04.2014 18:11

Jedziemy w trzy rodziny tj[2+2]
do Orebić chcemy po drodze zwiedzić jaskinie w Postojne lub Skocjańskie.proszę was o jakiś namiar na jedną noc może być słowenia lub cro w rosadnej cenie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone