Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 13.03.2014 21:32

jackuc napisał(a):Jakoś nie namierzyłem Janiny po drodze na google mapach ale może nie przegapię :lol:

Następna miejscowość za Drace jadąc w kierunku Orebica. Hurtownia rybna jest po lewej stronie drogi za takim ostrym zakrętem. Chyba nazywa się Plankton. Jest czynna rano do 10, a potem od 17 do 19. Pozdrawiam :papa:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 13.03.2014 23:06

Można zapewne pojechać dalej i zjachac do drogi 62 przez Nova Sela.
http://goo.gl/maps/yfYCD
Ale widzę , że juz o tym było.[/quote]

A ja chyba tak właśnie pojadę
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2014 23:33

Jackar napisał(a):A ja chyba tak właśnie pojadę

Ja zobaczę w sierpniu.:) Należy przemyśleć czy jazda do końca autocesty równoważy te zawijasy przez Metković...
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 08:25

A ja mam nadzieję sprawdzę 6208 w czerwcu :-)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 08:42

konopackir napisał(a):Wracając do tematu - a ktoś z Was próbował już D425 zjechać? Też wygląda malowniczo.


Na openstreet maps widzę, że 425 jest miejscami przerywana, nie wiem co to oznacza , ale jak przypuszczam tunel :?:

Ew. D513 ale

te kiero już pisał:

"
wg mnie Vrgorac -> Ploce kiepścizna (jechałem w sierpniu '12: mnóstwo zawijasów i eSek, ale to standard; w pewnym momencie brakło asfaltu i dziura na dziurze; słabo z wyprzedzaniem; jednak widoczki super, wiejska dzicz i wyjeżdża się drogą 513 k. Bacińskich Jezior); jechałem 2 razy by sprawdzić jak idą roboty drogowe na A1 itp; po tym/potem tylko przez Śestanovac + 8ką; może Ktoś inny będzie miał inne spojrzenie

"
a1-do-dubrownika-t31807-120.html



Ruwado jeszcze pisał:
"
Byliśmy w lipcu 2012 w Orebicu. Jechałem
z Vrgoraca do Ploce. 2 razy tam i z powrotem. Moje spostrzeżenie:
- po zjeździe z bramek we Vrgoracu, na skrzyżowaniu w kształcie litery T znaki kierują w prawo na Dubrovnik i Ploce - droga jest wąska kręta i stroma miejscami (podjazdy i zjazdy)
- lepszy wariant - na ty skrzyżowaniu jedziemy w lewo na Vrgorac, a w mieście na pierwszym skrzyżowaniu ze światłami w prawo - jedziemy cały czas do przejścia granicznego (chyba Crveny Grom, czy jakos tak - dojazd do Medugorje) - jak mijamy droge w lewo na to przejście to za kawałek jest droga w prawo (tak lekko pod górkę). skręcamy w nia i jedziemy na Ploce - Dubrovnik. Po minięciu budowanej autostrady do Ploce (jedziemy pod nią) na skrzyżowaniu skręcamy w lewo (prosto jest droga na Bacinskie jez.). Po kilku tunelach jestesmy koło Ploce. Ta droga jest wg, mnie lepsza.
"
a1-do-dubrownika-t31807-135.html
On pojechał drogą 513 odchodzącą od 62 i wynika z tego że D425 to budowana autostrada do Ploce więc nie wiem czy da się nią już pojechać ?

Może ktoś się wypowie ?
Ostatnio edytowano 14.03.2014 12:37 przez jackuc, łącznie edytowano 1 raz
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.03.2014 09:40

Chyba musimy zaczekać, aż ktoś pojedzie na półwysep i nam zda relacje.
Ja jadę koniec lipca, więc może będę mądrzejszy o czyjeś spostrzeżenia np: jackuc (daj znać jak jechałeś :mrgreen: )
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 09:42

Wyczytałem że Vrgorac - Ploce otwarta chyba w grudniu, ale zobacze na miejscu co i jak.
Z drugiej strony ta górska droga bardzo mnie kusi :D
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.03.2014 18:28

Jechałem tamtędy raz - cztery lata temu. Nie ukrywam droga malownicza, ale za kierownicą człowiek się skupia na tym żeby nie zlecieć w urwisko. Ale z drugiej strony jest przygoda.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:30

No to tak jak lubię :D
I ta bladość na obliczu małżonki ... bezcenna :twisted: :twisted: :twisted:
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 14.03.2014 18:37

W sierpniu 2011 planowałem przejechać przez Vrgorać i Vieliki Prolog. Było to koło 15-go kolo 9-tej rano i był jakiś festyn w Vieliki Prolog. Wąska ulica z zaparkowanymi po jednej stronie samochodami zrobiła się jednokierunkowa ale nikt nie wiedział który kierunek obowiązywał :) . Zawracałem zderzakiem nad przepaścią na 5 razy potem przez Vrgorać i koło bramek przy autostradzie grzecznie pojechałem jak znaki pokazywały do Ploce. Więc ostrzegam jak ktoś planuje jazdę w podobnym terminie.
Wracając do tematu wątku to ja wolałem promem bo można już odpocząć, ale w tym roku z racji oddania kolejnego odcinka autostrady pojadę przez BiH. Szkoda wracać z miejscowości Komin do portu w Ploce. Już był ten filmik na forum Może jak oddadzą tą nitkę od zjazdu Nikolać do Ploce to może, ale z Komin to już szkoda czasu.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:42

desperadek napisał(a):W sierpniu 2011 planowałem przejechać przez Vrgorać i Vieliki Prolog. Było to koło 15-go kolo 9-tej rano i był jakiś festyn w Vieliki Prolog.


:lol: :lol: :lol: :lol:
15 sierpnia w Chorwacji jak i w Polsce to przecież Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny :!:
Kiedyś mijałem tego dnia Częstochowę ....
Ja śpię w Karlovac więc nie ma specjalnie po czym odpoczywać tego dnia :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.03.2014 18:44

Ale obchody Velikoj Gospe są raczej po południu...
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.03.2014 18:47

jackuc napisał(a):No to tak jak lubię :D
I ta bladość na obliczu małżonki ... bezcenna :twisted: :twisted: :twisted:


No to w takim razie polecam Ci tą drogę
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.03.2014 18:52

Po autostradzie to dobra odskocznia od monotonii i wstęp do Pelješca :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:52

W zeszłym roku na Hvarze już mnie chciała potem zamordować na tej szutrówce ze Sv. Nedjeli do Dubovicy
Kto był to wie np 1:49

Na Jurku też :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Potem wycierałem pot i zdarte naskórki z uchwytu do zamykania drzwi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Spoko ja też miałem na początku dreszczyk emocji na plecach , nie powiem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone