Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jacy są Chorwaci...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Klaudiusz
Chorwaci

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudiusz » 04.09.2002 18:22

Z roku na rok coraz gorzej(ten dla mnie i znajomych byl ostatni;)) sytuacje pokazywane w mediach dotyczace pobic potwierdzily sie na miejscu, podejrzane typy(wlasnie wizualnie wykapani zolnierze) wersja polskiego lysego w dresie ich wydanie opalony dobrze ubrany i z wlosami;))) samochody powyzej mld zl na papierowych tablicach obserwowalem myslalem ze to tymczasowe tablice rejestracyjne a tu olsnienie na nastepny dzien samochod ten sam a papierek inny;)))nie wszyscy sa tacy ale coz widac zmiane podejscia do turystow, dzieci chorwackie wrecz straszne zaczepne...a reszta szkoda pisania po prostu kultura zerowa czulem sie jak wsrod cyganow;(((
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 05.09.2002 07:43

Mój apel do forumowiczów : ani jednej odpowiedzi na tego posta. To jedyna rada, żeby ci prowokatorzy się od nas odczepili.
meffistox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meffistox » 05.09.2002 08:32

Lukasz podpisuje sie...
a Chorwaci sa cool !!!! a Chorwatki....hmmmmmm :lol:

M
Brokerski
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brokerski » 05.09.2002 11:53

Uwazam ze Chorwaci sa ql.
Drugi tydzien pobytu w Chor spedzilem w Zawalaticy na wyspie Korcula (super miejsce, przepiekna plaza, no i winiarnia :D :D :D )i stwierdzam ze nie spotkalem sympatyczniejszych ludzi.
Nawet w miejscowej mordowni - przynajmniej tak wygladala knajpa - juz po pierwszym wieczorze czulem sie jak u siebie, i alkohol dziwnie tanszy sie zrobil
8)
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 06.10.2002 21:56

ja potwierdzam tylko to ze chorwaci sa naprawde rozni. moj maz jest chorwatem, byl na wojnie ale to nie znaczy ze nie nawidzi serbow. nikt z jego rodziny nie zginal podczas wojny i pewnie tez cos w tym jest ze ich az tak bardzo nie lubi jak inni ludzie tutaj. ja im sie wcale nie dziwie, mysle tym ktorzy cos przezyli ze nie moga im wybaczyc. jedna tylko rzecz mi przeszkadza ze to sie czesto przenosi na mlodsze pokolenia a to najwiecej widac w szkole.

mika
Kaśka
Chorwaci

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaśka » 20.04.2003 21:52

Byłam W Chorwacji raz i muszę przyznać, ze Chorwaci są sympatyczni - przynajmniej ja takich spotykałam. Nie czułam się jak "dojna krowa" - przepraszam za wyrażenie - jak to miało miejsce np. w Grecji. Odniosłam wrażenie , że Polacy są tam lubiani.
Fakt, Chorwaci obnoszą się z miłością do swego kraju i objawia się to na wiele sposobów. Miałam okazje obserwować przez 3 dni chorwackie wesele ,na którym młodzi i goście przez 2 dni zbierali sie na hotelowym dziedzińcu , ustawiali się w kręgu i niemal przez 2 godziny śpiewali ludowe i patriotyczne pieśni unosząc do góry flagi narodowe. Nie powiem, było to wzruszajace. W ogóle - Chorwacci spiewają dużo i pięknie - bez wspomagaczy. I jeszcze jedno - Chorwaci są przystojni. :D :D
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.04.2003 21:19

W ub. roku w Trogirze widziałem chorwackie wesele. Pół miasta zablokowane, samochody na włączonych klaksonach z powywieszanymi przez okna narodowymi flagami. Miło popatrzeć, że chorwaci są dumni ze swojej narodowości i państwowości, którą demostrują przy takich okazjach jak wesele. A co do braku sympatii chorawtów do serbów: rany są zbyt świeże, żeby je na siłę opatrywać. Upłynie jeszcze wiele wody w Neretwie, zanim oba narody znów będa w stanie żyć obok siebie, bo o życiu razem to juz chyba nie będzie mowy.
Izabella Vugrin
Pokochac Serbow?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izabella Vugrin » 21.04.2003 23:33

Leon, na poczatku bardzo Ci dziekuje ze tak pieknie porozumiewasz sie jezykiem polskim.Jestem Polka i mam meza Chorwata, Sinisa.Mowie komunikatywnie po chorwacku ale nie bardzo biegle, natomiast moj maz mowi pieknie po polsku.Do Chorwacji jezdze od kilku lat ale poludnie widzialam w tym roku po raz piewszy, jechalismy od Zagrzebia, gdzie maja dom moi tesciowie, do Splitu przez srodkowa Chorwacje, nie przez wybrzeze.Gdy zobaczylam co zrobili Serbowie z tym pieknym krajem lzy mi plynely z oczu.Nie jestem Chorwatka, ale i ja ich nienawidze.Wiekszosc miejscowosci ktore widzialam po drodze to wymarle miasta.Zgroza!!!Oczami wyobrazni widzialam partyzantow i bombardowania, zywy ogien wojny.To, ze po takich dramatycznych przezyciach nie jestes w stanie zaakceptowac Serbow to normalne i nie swiadczy o Twojej niechrzescijanskiej postawie.po wojnie wiekszosc ludzi ma problemy z samym soba, i to do konca zycia.
Ja dziekuje Bogu, ze moj maz urodzil sie w Austrii i nie musial tego dramatu przezywac.Jednak tak bardzo teskni do Chorwacji i morza, ze w tym roku postanowilismy przeprowadzic sie do Splitu z naszymi coreczkami, ktore przeciez sa w polowie Chorwatkami.Jestem Polka, jesienia otrzymam tez chorwackie obywatelstwo, juz teraz jestem chorwacka nacjonalistka.Serbow na mojej drodze bede omijac olbrzymim lukiem.Lijepi pozdrav!Zdravo! Izabella

Leon napisał(a):Kochani Polaci, Serbowie mi w ostatniej wojnie zabili 4 kuzinow (2 cywile), po ktorich zostale dwie wdowe i 5 sierot. Na wojnie pol mojej rodzini bila ucieknierami. Siostra moja ma traume do dzisz bo kilka razi uciekala przed snajperami ktorzi strzelali do niej. 3 moich kolegow z szkoli zgineli na froncie a jednego z nich torturowano na smierc jako wienznia bo go zlapali ranego. 2 kuzinow jest inwalidami wojenimi i w sobie jeszcze maja geleri...
Kilka domow zniszczonich w rodzinie itd......
Kochani Polaci poradzcie jak wielci katolici jak mam pokochac tych Serbow?? Prosze was na kolanach poradcie mni jak mam rodzine i siebie przekonac do tego ze sa dobri i ze mami ich lubic. Poprosze tych co stracili kogosz w obozach lub w Katinie ze bi mi powiedziali jak oni kochaja Niemcow i Ruskich?? Prosze was powiecie jak sie czowiek po takich przeziczach przelamuje i idzie na druga strone.
Tez jestem katolikem ale ciagle mnie obciaza ten grzech ze niezbit lubie Serbow ( bo wiem ze matki moich kuzinow cioci nie lubio ich bardziej) jak ktosz poradzi cosz sensownego bende bardzo wdzienczni.
Czemu chorwaci zbit lubia swuj kraj bo wlasnie nie tak dawno cieszko walczili o niego i wolnosc. Czasami tez wiencej muwia ze go lubia ale to trzeba czynami udowodnic ale to calkiem nowi temat.
Izabella
Dominika, prosze Cie o kontakt!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izabella » 21.04.2003 23:38

Dominika, w tym roku wyprowadzamy sie do Chorwacji, do splitu.Moj maz tez jest Chorwatem.Bardzo prosze Cie o kontakt , napisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , bede czekac z niecierpliwoscia.Buziaki , Izabella

dominika napisał(a):ja potwierdzam tylko to ze chorwaci sa naprawde rozni. moj maz jest chorwatem, byl na wojnie ale to nie znaczy ze nie nawidzi serbow. nikt z jego rodziny nie zginal podczas wojny i pewnie tez cos w tym jest ze ich az tak bardzo nie lubi jak inni ludzie tutaj. ja im sie wcale nie dziwie, mysle tym ktorzy cos przezyli ze nie moga im wybaczyc. jedna tylko rzecz mi przeszkadza ze to sie czesto przenosi na mlodsze pokolenia a to najwiecej widac w szkole.

mika
atma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) atma » 22.04.2003 07:51

Leonie, nie ulega wątpliwości, że podczas wojny w latach dziwiędziesiatych XX wieku chorwaci ucierpieli. I tu Wam współczuję. Jednak pragnę zapytać Ciebie o inną sprawę, a mianowicie o lata II Wojny światowej, o stosunek Chorwatów do faszystów i nazistów. Jakie były wówczas relacje? Mam pewną wiedzę, ale interesuje mnie Twoja opinia.
Gniecha
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gniecha » 27.04.2003 22:00

Moze najpierw nalezy zapoznac sie nieco z historia tych narodow a pozniej ewentualnie krytykować Chorwacka nienawisc do Serbow.
Ja sie Chorwtom nie dziwię!!!
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 28.04.2003 00:06

Ja też!
artur
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur » 28.04.2003 00:08

Jak przeczytałem wypowieć pani Izabeli to poczułem się jakoś dziwnie.
Mam dla niej rade- niech najpierw porozmawia z mężem o historia Chorwacji a potem wypowiada sie na forum.
Generlanie chodzi mi o fragemnt dotyczacy jej przejazdu przez srodkową Chorwacje czyli Krajine , pani Izabelo te strasznie zniszczone domy w okolicy Knina to były domy Serbów wypedzonych przez Chorwatów w 1995 roku w ramach akcji orunjia (chyba tak to się pisze) Serbowie tam mieszkali od wieków.
Niestety na tych terenach to Chorwaci dopuścili się czystek i mordów i to jest fakt podparty dowodami.
Niestety wojna nigdy nie jest czarno-biała pani Izabelo, w czasie tych okrutnych wojen cierpieli Muzułmanie, Chorwaci, także serbowie
Proszę więcej rozmawiać z mężem lub poczytać książki R.Bilskiego (korespondenta wojennego w czasie wojen)
Serdecznie pozdrawiam Artur
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 28.04.2003 01:22

Artur,myślę,że kłopot w tym,że naczytałeś się "Gazety Wyborczej","Tygodnika Powszechnego","Trybuny Ludu" lub czegoś podobnie postępowego.Inni wolą :politycznie poprawnego.
artur
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur » 28.04.2003 18:56

Panie M, pana argumenty są tak "mocne" że nie zamierzam z nimi polemizować.
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jacy są Chorwaci... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone