Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Živogošće Porat, czyli wielkopolski zwiad chorwacki...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 29.12.2016 08:41

Przyłączam się do czytających, byliśmy w lipcu br w Zaostrogu i odwiedziliśmy przy okazji Zivogosce Porat i Igrane, była to krótka wizyta, a tutaj chętnie zobaczę więcej.Zajawka pokazuje też, że trochę zwiedzaliście, więc tym bardziej będę zaglądać.
pozdrawiam :papa:
Janka
olkas
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 29.12.2016 09:02

Jestem i ja. Jeśli mogę wiedzieć w jakim terminie byłeś?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.12.2016 11:33

Witam wszystkich, którzy postanowili przyłączyć się do naszych pierwszych kroków w Chorwacji :papa:


marek leon napisał(a):Jestem pierwszy. Ciekawy początek. Czekam na ciąg dalszy. :papa:

Będzie, będzie...

elka21 napisał(a):Jestem i ja :papa:

:papa:

Habanero napisał(a):Melduję się na pokładzie :D .

Wszystkie ręce na pokład...witaj

JoannaMaxel napisał(a)::D Brawo Michał !!! Zaczynam z wielkim uśmiechem :D :D :D :D

Dzięki Tobie to zamieszanie, tym bardziej miło mi Ciebie gościć

dr.kokos napisał(a):Znajome miejsca będą, więc jestem ;)

Zapraszam do rymowania :D

tyniolek napisał(a):No nareszcie :D długo wypatrywałam, w końcu ktoś się przełamał :) będę śledzić oczywiście :)

Po cichu liczyłem, że się pojawisz :oczko_usmiech:

-Katka- napisał(a):Živogošće Porat to nasze pierwsze spotkanie z Chorwacją.
Chętnie popatrzę, poczytam, powspominam :D

Nasze również 8O

Janusz Bajcer napisał(a):Widzę nową relację :D
I widzę jeszcze wolne miejsce w I rzędzie :wink:

Zapraszam, dla wszystkich starczy miejsca :papa:

AdamZ napisał(a):Też chętnie pośledzę relację. Zdjęcia potwierdzają że i kalkulatorkiem można coś fajnego zmajstrować :)

W sumie to mój ulubiony sposób robienia zdjęć, niestety ma pewne ograniczenia :cry:

Bodek1 napisał(a):Siadam i czekam na cd.
Znając dobre zorganizowanie Wielkopolan ,myślę , że obok fotek dorzucisz trochę podsumowań, bo w Chorwacji nie byłem już 5 lat ,to świeże info sąsiedzkim okiem wskazane.
:D

Jakieś podsumowanie pewnie będzie, a oko nie zawsze świeże, jak to na wakacjach :mrgreen:

lotnikwsk napisał(a):Ostatnio mało nowych relacji :(
więc nie da się przeoczyć :D :wink:

Czekałem, aż się trochę uspokoi w relacjach...zawsze przyda się świeży zastrzyk słońca 8)

croPablo napisał(a):Ehh jestem i JA. Wakacjowałem w Zivogosce Porat w 2015 roku i chętnie pozagladam :D pozdrawiam.

Zapraszam :papa:

janka.mik. napisał(a):Przyłączam się do czytających, byliśmy w lipcu br w Zaostrogu i odwiedziliśmy przy okazji Zivogosce Porat i Igrane, była to krótka wizyta, a tutaj chętnie zobaczę więcej.Zajawka pokazuje też, że trochę zwiedzaliście, więc tym bardziej będę zaglądać.
pozdrawiam :papa:
Janka

Leżenie na plaży to nie jest moja ulubiona forma wypoczynku...zwiedzanie musi być...plan był jeszcze bardziej ambitny, ale zabrakło czasu...

olkas napisał(a):Jestem i ja. Jeśli mogę wiedzieć w jakim terminie byłeś?

Cześć...od 1 do 13 sierpnia 8O

za parę chwil polecimy dalej...tylko dajcie zdjęcia ogarnąć, bo trochę z marszu powstaje ta relacja :lool:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.12.2016 11:38

słoma79 napisał(a):Witam wszystkich, którzy postanowili przyłączyć się do naszych pierwszych kroków w Chorwacji :papa:


Przyłączę się i ja. :)

słoma79 napisał(a):za parę chwil polecimy dalej...tylko dajcie zdjęcia ogarnąć, bo trochę z marszu powstaje ta relacja :lool:


Dajemy chwilę na ogarnięcie tematu... ale tylko chwilę! ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.12.2016 11:45

Bendem zaglądać ofkors :lol:

Roxi napisał(a):
słoma79 napisał(a):za parę chwil polecimy dalej...tylko dajcie zdjęcia ogarnąć, bo trochę z marszu powstaje ta relacja :lool:

Dajemy chwilę na ogarnięcie tematu... ale tylko chwilę! ;)
Czas minął :oczko_usmiech:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.12.2016 11:53

Roxi, mysza73 bardzo mi miło, że postanowiłyście się dołączyć :oczko_usmiech:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.12.2016 12:08

Blato, Porat......nigdy nie rozróżniam. :roll: :wink:
Ale może w końcu zacznę. :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 29.12.2016 12:16

słoma79 napisał(a):Witam wszystkich, którzy postanowili przyłączyć się do naszych pierwszych kroków w Chorwacji :papa:

jestem i ja :D
chętnie zobaczę Živogošče Porat :roll:
znam tylko Blato :D, jeszcze z czasów mr. Olimpii :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.12.2016 12:23

No to zajmuję miejsce w drugim rzędzie :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.12.2016 12:39

No to lecimy...
W sumie na początek kilka słów wyjaśnienia jeżeli chodzi o tytuł...otóż, gdy zaczęliśmy planować, szukaliśmy kogoś kto by z nami pojechał, bo to zawsze lepiej jak na pierwszy raz...przynajmniej tak nam się wydawało :roll: Niestety przeważała odpowiedź...jedźcie i zobaczcie czy jest fajnie, a jak będzie to pojedziemy za rok...cwaniaki :? I pojechaliśmy na ten nasz zwiad...sami 8O całą wiedzę na temat trasy, przepisów, objazdów płatnej Słowenii czerpiąc z Cro.pl 8) i okazało się, że można :hut:


DZIEŃ PIERWSZY...a właściwie zerowy...31.07.2016

Samochód spakowany, przglądnięty :oczko_usmiech: i zatankowany...ruszamy z Poznania około 5 rano.Kierunek Mönichkirchen, Gästehaus Franz Josef, no bo przecież to daleko i gdzieś trzeba odpocząć po drodze.Teraz już wiem, że nie trzeba, ale jest miło :P
Oczywiście nocleg też znaleziony na Cropli.Miał być Mikulov ale był za blisko i zaczęliśmy szukać gdzieś koło Grazu.O gościnności Ewy i Józefa pisać za wiele nie trzeba, bo od tego mamy inny wątek...

Droga...Poznań-Boboszów-Brno-Wiedeń-Mönichkirchen minęła jakoś za szybko i już o 14 staliśmy pod drzwiami Franza Josefa...zamkniętymi drzwiami 8-O
Po kilku minutach pojawił się nie mniej zdziwiony gospodarz.Większość gości przybywa późnym popołudniem, a my tymczasem w porze wybitnie obiadowej, co skrzętnie wykorzystaliśmy biegnąc czym prędzej do polecanej przez gospodarzy knajpki Flo&Co z pysznym widokiem i zimnym piwem :D

W Mönichkirchen znajduje się całoroczne centrum narciarskie (latem wykorzystywane do zjazdów są gokarty i hulajnogi ), park wodny :wink: i niezliczona ilość wąskich uliczek pachnących alpejskim powietrzem :D

Obrazek
gdzieś w drodze :boss:

Kilka fotek z alpejskiej przerwy w podróży...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

do zobaczenia w kolejnym odcinku :papa:
Ostatnio edytowano 29.12.2016 13:35 przez słoma79, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.12.2016 13:04

I będzie BiH więc chętnie popatrzę. :)

Pzdr
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 29.12.2016 13:34

słoma79 napisał(a):DZIEŃ PIERWSZY...a właściwie zerowy...31.08.2016

Dołączam i ja, coby na Živogošće Porat i okolice popatrzeć. :)
Coś mi się tylko daty nie zgadzają, bo pisałeś w jednym z wcześniejszych postów, że wyjazd był w pierwszej połowie sierpnia :) :smo: .

Pzdr.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.12.2016 13:39

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):DZIEŃ PIERWSZY...a właściwie zerowy...31.08.2016

Dołączam i ja, coby na Živogošće Porat i okolice popatrzeć. :)
Coś mi się tylko daty nie zgadzają, bo pisałeś w jednym z wcześniejszych postów, że wyjazd był w pierwszej połowie sierpnia :) :smo: .

Pzdr.


Ale wpadka :mrgreen: poprawione, dzięki :papa:

Przy okazji witam na pokładzie Nefer Vjetar krakusowa Beata.W anakin i zapraszam w dalszą podróż :hut:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 29.12.2016 15:15

Zajawka bogata, bardzo chętnie poczytam, żeby troszkę uciec od szarej rzeczywistości. I chyba na jakąś wyspę też trafiliście ? :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.12.2016 17:19

Hercklekot napisał(a):Zajawka bogata, bardzo chętnie poczytam, żeby troszkę uciec od szarej rzeczywistości. I chyba na jakąś wyspę też trafiliście ? :D


ucieczkę od szarości zapewniam w 100%, trochę Hvaru liznęliśmy przy okazji fisha :mrgreen:

nie ma na co czekać, jedziemy dalej bo Chorwacja czeka 8)

Dzień drugi,pierwszy właściwy...1.08.2016

Rano szybkie (i pyszne śniadanko) i około 9 w dalszą drogę, jedziemy w kierunku na Bad Radkersburg...tą trasę znalazłem chyba w relacji dids76 i ani trochę nie żałuję wyboru...widoki są, asfalcik równy, trochę landami ale do przodu :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bunkrów nie było, były za to zamki na skale :D

Obrazek

i tak spokojnie dotarliśmy do Słowenii. Objazd płatnej poszedł błyskawicznie i już nam się buźki śmiały, już witaliśmy się z Cro...aż dojechaliśmy do zjazdu ze ślimaka w Ptuju i stanęliśmy...i tak staliśmy aż do granicy...
Marysia prowadząca nas do celu pokazywała na początku jakąś 14-15 na miejscu, wtedy jeszcze nie zdawała sobie sprawy jak bardzo się myli...

CDN
Ostatnio edytowano 29.12.2016 19:01 przez słoma79, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Živogošće Porat, czyli wielkopolski zwiad chorwacki... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone