Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ŽivogoŠĆe Blato Czy DraŠnice?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomekdm1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.08.2010
ŽivogoŠĆe Blato Czy DraŠnice?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekdm1 » 24.08.2010 23:27

Witam!
Wybieram się 29.09. na tygodniowy pobyt w Makarskiej Riwierze. Mam propozyję noclegów w miejscowościach Drasnice i Zivogosce. Ktorą lokalizację polecacie, biorąć pod uwagę plaże i spacery?
Z góry dziękuję za pomoc....
Szczający_Goryl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczający_Goryl » 28.08.2010 21:34

Siema,

Jak Ty jedziesz to ja akurat będę wracał. Ja jadę już za 2 tygodnie, dokładnie 11.09 do Zivogosce Blato do apartamentu Dalmatina. Strona www.dalmatina.biz. Jak chcesz to pytaj, a dokładnie mogę Ci opowiedzieć po powrocie. Miejscówkę już mam nagraną, tylko odliczam do wyjazdu.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.08.2010 21:52

Najpiękniejsza plaża na Makarskiej jest blisko Blato ... a jeszcze bliżej będziesz miał z Malej Duby ... :D

Zobacz tu ... http://www.whisper-mala-duba.com/index-pl.html ... a Drasnice zostaw raczej w spokoju :wink:
Szczający_Goryl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczający_Goryl » 28.08.2010 22:10

@ mkm

Powiedz mi, jak dokładnie trafić na tą plażę z Blato ? Pojade tam na bank ale powiesz jak trafić. Pozdro
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.08.2010 22:10

W Z.B byłem 2 razy, w Drasnicach szukałem tylko kwater ale bardziej mi pasuje Z. Blato. Plaże są tu drobno kamieniste z łagodnym wejściem do morza. Na spacery jest gdzie chodzić , zresztą podpowiedzą Ci nasze forumowe koleżanki które tam całe lato przebywają. :wink:
forum/viewtopic.php?t=11947&start=0 (niestety knajpki już nie ma ale jest biuro turystyczne)

Sz. Gorylu rok temu prawie w tym samym terminie mieszkaliśmy w domu zaraz za willą , gdzie będziesz mieszkał. Fajny apartament z dwoma pokojami, z klimą i tv kosztował nas 20 euro - za 2 osoby(z widokiem na morze). Miejsc wolnych było wtedy o tej porze mnóstwo.
Udanego wypoczynku Wam życzę. :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.08.2010 22:15

Szczający_Goryl napisał(a):@ mkm

Powiedz mi, jak dokładnie trafić na tą plażę z Blato ? Pojade tam na bank ale powiesz jak trafić. Pozdro


Ten facet szedł na spacer właśnie z Blata , czyli na północ, ścieżką ok.800m ... z Malej Duby idzie się na południe i jest jeszcze bliżej :D
Szczający_Goryl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczający_Goryl » 28.08.2010 22:15

@ krakuscity
Dziękuje.

Ja płace 40Euro za dobę, wiem wiem drogo, ale jade pierwszy raz i to z dziećmi wiec nie chciałem jechać w ciemno. Next razem lece w ciemno i wtedy będę miał 2x taniej. Jak tylko wrócę zrobię swoją foto-relację.

Powiedz mi tylko gdzie najlepiej się stołować w Blato ?



@ mkm

Dzieki za cynk, pójdę tam na bank i zobaczę czy tak wygląda jak na filmie.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.08.2010 22:40

Jak byłem rok temu to w Z. Blato były tylko 3 knajpy.

Restauracja Adriana - owoce morza, zupy, mięsa z grilla - knajpka najdroższa

Pizzeria Leut - pizza, lasagne, makarony smacznie zjesz i taniej niż w w/w.

Bistro Fredy - między innymi mięsa z grilla .

Polecam dwie pierwsze knajpy, zresztą jak skosztujesz to sam ocenisz .
Szczający_Goryl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczający_Goryl » 29.08.2010 10:31

@ krakuscity

A powiedz mi jeszcze, gdzie najlepiej kupić rakije w Blato i jakie wycieczki fakultatywne polecasz (tzn. gdzie pojechać, co zwiedzić) ?

Pozdro
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 29.08.2010 19:50

Szczający_Goryl napisał(a):@ krakuscity

A powiedz mi jeszcze, gdzie najlepiej kupić rakije w Blato i jakie wycieczki fakultatywne polecasz (tzn. gdzie pojechać, co zwiedzić) ?

Pozdro

Jak wcześniej wspomniałem zgłoś się do naszych forumowych cromaniaczek Plumka i Suzanny w Mr Olimpia , one organizują wycieczki a Suzanna jest przewodnikiem i pilotem z HR , więc zawodowcem w tych sprawach. Korzystałem z wycieczki i polecam.
Rakija - też Ci załatwią. :wink:
Szczający_Goryl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczający_Goryl » 29.08.2010 20:27

PS. Jednej rzeczy nienawidzę na tym forum, a mianowicie to że są zablokowane wiadomości prywatne. Kilka razy chciałem napisać coś do kogoś a tu zoonk. Wkurza mnie to strasznie.
daros
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daros » 09.09.2010 18:55

A ja własnie siedzę w Z. Blato. Pogoda taka sobie...słońca mało ale... na plaży się spiekłem !?! Jest ciepło o 24:00 w krótkich spodenkach bez uczucia chłodu. Ludzi mało czuje się klimat końca sezonu (coraz więcej "akcji" czyt. wyprzedaży). Woda w morzu ciepła jak pochmurnie i zimna jak słońce świeci :) Generalnie bardzo fajnie. Jestem z 4 miesięcznym dzieckiem i pogoda jest w sam raz.

Jeżeli chodzi o Drasnice. Jest to po drodze jadąc w do Z.Blato. Zjedź zobacz. Byłem zobaczyłem i wyjechałem. KONIEC SEZONU. Knajpki co prawda czynne, wypiłem z żoną mrożona kawę (bardzo dobra) i pojechałem do Z.B. Jak dla mnie brak klimatu wakacji.

Po drodze odwiedziłem jeszcze Baska Voda i Brela ale za dużo ludzi a ja z maleństwem wolimy ciszę i spokój.

Jeśli chodzi o plaże to w Z.B plaże są lepsze od Drasnic...
Spacery: promenada przy plaży ma może 400-500 metrów. Można iść w kierunku kampingów (trasa wydłuża się o 1-1,5 km można tam zrobić pentelkę :) ) lub w stronę Makarskiej nad klifem...
jest jeszcze kilka innych możliwości... to wyjścia w kierunku gór.
Jeśli chodzi o góry to jest gdzie spacerować... mój brat nawet te górki w zeszłym roku na motorku objechał...

Mogę ci wysłać fotki apartamentu w którym obecnie jestem oraz fotki apartamentu Dalmatina o którym pisał kolega kilka postów przede mną.

Piwo karlowacko w sklepie 6,8 K. W Konzumie w Makarskiej 5,29 K (butelkowe) W knajpie 15-16 K. Jedzenie w knajpkach w Z.B. 40 K za mix miesny z grilla (nie do zjedzenia dla jednej osoby) lody 6 K. przelicznik w sklepie (nie uganiam się po kantorach (menicach)) 7,2 K za 1 euro.

W Dalmatinie łącze wifi 4 mb/s (tylko dla mieszkańców) ale się rwie . Przez Skype można pogadać...
kokotech
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.06.2010
blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokotech » 15.09.2010 10:10

leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 22.09.2010 10:49

Szczający_Goryl no to byliśmy razem w Dalmatinie...hahaha.. , to wy przyjechaliście paskiem i mazdą , a ja to leszek , ten łysy z naprzeciwka.. . pozdrawiam.
daros
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daros » 22.09.2010 20:25

Heh ... no to ja się też dołączę. Pozdrawiam sympatycznego Leszka ... sąsiad z 1-ego piętra z maleństwem w wózku. Dojechaliście już do Lublina? Ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy i tak sobie pluje w brodę że nie zostałem do piątku. :( A ekipa z Bolesławca i Zgorzelca to dzisiaj chyba miała wracać więc pewnie www.cro.pl odwiedzą najwcześniej jutro :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
ŽivogoŠĆe Blato Czy DraŠnice?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone