Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Živogošće Blato 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Živogošće Blato 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 02.11.2010 02:03

Ponieważ tegoroczny wyjazd do Cro, był wyjazdem zwiadowczym, na pisanie relacji z prawdziwego zdarzenia raczej się nie zdecyduję, bo i nie bardzo jest co relacjonować, ale... może taka mini... mikro... relacyjka... :D
Może podołam ;)
Pozwólcie więc, że podzielę się z Wami kilkoma (no, może będzie ich ciut więcej...) fotkami (z niewielkim komentarzem)
z naszych krótkich, ale cudnych wakacji ;D

Słowem wstępu:
dłuuuugo nie mogliśmy się zdecydować gdzie w ogóle pojedziemy,
tzn. to, że do Chorwacji było oczywiste mniej więcej od października, natomiast gdzie konkretnie, już mniej...

Mniej więcej w grudniu zdecydowaliśmy, że jedziemy na Pag - spodobało nam się wprawdzie Pakostane,
ale zgodnie doszliśmy do wniosku, że jak na pierwszy raz, to za daleko ale, ale...

...nie docenilismy mocy forum i na wysokosci stycznia, może lutego zapytaliśmy sami siebie: a może Krk?
Przetrząsnęliśmy więc forum pod kątem Krk-u i już prawie mogliśmy się pakować :P

Nadal jednak intesywnie przeglądalismy forum, zaczytując się relacjami i zachwycając zdjęciami forumowiczów.
I po co nam to było? No, po co?
Trzeba był zdecydować się na ten Krk i nie wchodzić więcej na forum, a tak?

A tak, w połowie mniej więcej kwietnia usłyszałam: słuchaj a może taki na ten przykład Rovinj? Hmmm?
Podobno ładnie tam jest...

No dobra, niech będzie Rovinj, przynajmniej zobaczę Pulę (rzut beretem) i amfiteatr, i w ogóle...

Potem jeszcze raz Pag (Mandre albo Povljana), znowu Krk, znowu Pag... i tak w kółko :/

Obserwacje prognoz pogody już miesiąc przed planowanym wyjazdem nie nastrajały zbyt optymistycznie jeśli chodzi o Pag,
bo wprawdzie na dzień zapowiadali ciepluśko, ale w nocy 13???
A my przecież pod namiot jedziemy... O_o


Koniec końców stanęło na tym, że pojedziemy, a po drodze zdecydujemy gdzie ;)

08.07. A.D. 2010 dokładnie o godzinie 16:30,
z wydrukowaną listą campingów w kieszeni i GPS-em Czesławem w samochodzie, wystartowaliśmy.
Uff...

Na pokładzie Forda Fusiona: dwójka kierownicujących, czyli TŻ - kierowiec główny i ja, kierowiec mniej główny,
poza tym dziecki rodzaju żeńskiego w liczbie sztuk dwóch - Dziecko Starsze lat 15 i pół, i Dziecko Młodsze lat prawie 13.

Droga:
Głogów --> Wrocław (mały schopping przed wyjazdem :P), we Wrocku dwa koszmarne korki: pierwszy spowodowany wydobyciem bomby gdzieś na naszej trasie przez miasto, drugi wynikał niejako z pierwszego - stłuczka samochodu wyjeżdżającego z korka pierwszego --> Boboszów --> Ołomuniec, Brno --> Wiedeń, Graz --> objazd słoweńskiej autostrady Lenart, Ptuj - z którego zanim wyjechaliśmy , to musieliśmy do niego ze trzy razy, z różnych stron wjechać --> chorwacką A-dwójką do Zagrzebia (tu znowu korek, ale mniejszy niż we Wrocku)
--> dalej chorwacką A-trójką tam gdzie się nam spodoba...
Ostatnio edytowano 12.11.2010 15:10 przez Anai, łącznie edytowano 3 razy
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 02.11.2010 02:15

Na początek parę zdjęć z podróży, niestety fotografować zaczęłam dopiero w Słowenii - Czechy przespałam, w Austrii prowadziłam i dopiero w Słowenii udało mi się dorwać do aparatu ;)

1. Chwilkę po przekroczeniu granicy austriacko-słoweńskiej

Obrazek

2.

Obrazek


3. Hmmm... Lenart czy Ptuj?

Obrazek


4. Tunele

Osobiście miałam przyjemność prowadzić, gdy przejeżdżaliśmy ten najdłuższy (6,5 km... chyba)...
Oooo... takiego stresa, to ja już dawno nie miałam :/

Obrazek


5. Długo wyczekiwany widok i... jest!

Obrazek


6. Tak jak wszystkich i nas zachwyciły chorwackie autostrady.

Obrazek

7.
Obrazek



Jedziemy, jedziemy i jakoś tak mijamy kolejne zjazdy z autostrady, ale stwierdziliśmy, że jedzie się nam całkiem dobrze, dopóki więc tak się nam dobrze jedzie, to nie zjeżdżamy...
W ten oto sposób dojechaliśmy tu...

8. ...a ja zaczęłam się bać...
- i tak mi już zostało do końca podróży, ale nie przeszkodziło w patrzeniu przez palce na otaczajace nas okoliczności przyrody :D
Obrazek

Jedziemy sobie wzdłuż tego wybrzeża, zjazdy do kolejnych miasteczek jakieś takie strome i wąskie, więc je pomijamy, a lista campingów kurczy nam się w zastraszającym tempie O_o
W końcu został tylko jeden.
O godzinie (dokładnie) 16:30 dnia następnego dojechaliśmy... :D
Camping Boban w Zivogosce Blato.
Uff...


C.D. prawdopodobnie N. ;)
-------------------------
Pozdrawiam
Anai
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.11.2010 07:37

Zdjęcia są ...... jestem i ja. :D
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 02.11.2010 07:42

Jeszcze na pudle, obecny.
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 02.11.2010 07:44

Z pewną taką nieśmiałością.... :wink: też tu zawitałam :lol:
ksenia
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ksenia » 02.11.2010 07:52

I ja też chętnie poczytam ....no i obejrzę fajne fotki!!!!
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 02.11.2010 07:56

Jestem i ja ... :D Miło mi będzie zobaczyć stare kąty, bo w 2008 spędzałam w Zivogosce wakacje. :)

Czekam na kolejną porcję zdjęć. 8)

Pozdrawiam, miłego dnia. :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.11.2010 08:12

Zostawiam swój znak :)
Mam nadzieję, że będzie trochę zdjęć z samego campingu.
Za oknem listopad- a tutaj u Ciebie laaato :lol:
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 02.11.2010 10:02

Robota odłożona na później :lol:
Zasiadam, czyta i oglądam :D
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 02.11.2010 10:19

Zgłaszam swoją obecność :wink:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 02.11.2010 11:07

Dobrze wiedzieć, że w Głogowie to nie tylko my tacy niezdecydowani do końca jesteśmy :D
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 02.11.2010 11:19

się rozsiadam i czekam :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2010 11:32

Anai napisał(a):4. Tunele

Osobiście miałam przyjemność prowadzić, gdy przejeżdżaliśmy ten najdłuższy (6,5 km... chyba)...
Oooo... takiego stresa, to ja już dawno nie miałam


Tunel Mala Kapela ma długość 5760 m, jak do tej pory jet najdłuższym tunelem w Chorwacji

Czekam na CD :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.11.2010 12:15

No to i ja....kuknę. :wink:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 02.11.2010 12:34

przycupnę, popatrzę, poczytam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Živogošće Blato 2010
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone