Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Italia znana i ...nieznana: Marche - Ascoli Piceno 2014

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 27.08.2014 17:12

Kończy się nasza wakacyjna podróż. Wracamy - zarezerwowałem telefonicznie nocleg w koło Grazu: Oekotel Kalsdorf. Na ich stronie znalazłem pokoje dla 1-3 osób. Po zatelefonowaniu okazało się, że mają pokoje rodzinne dla 4 osób 86 e ze śniadaniem. Wiele osób na forum korzystało z tego miejsca i jest ok. Pokój rodzinny to faktycznie 2 pokoje plus łazienka. Na koniec podróży wizyta w Gazu i trochę zdjęć - pozdrawiam wszystkich podróżników :papa:
Załączniki:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
ost.jpg
To akurat Poysdorf i ten widok przypomina mi fragment z Biblii w Starym Testamencie: Księga Liczb 13;23 !
(IV Ks. Mojżeszowa)
w drodze.jpg
gdzieś na trasie, w drodze do domu :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20991
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 08.10.2014 16:02

Miło było znów widzieć miejsca kiedyś odwiedzone jak i te nieznane...jednym słowem fajna relacja

Pozdrawiam
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 08.10.2014 17:33

Przyznaje, Włochy to bardzo ciepłe i plastyczne miejsce. To prawie jak Chorwacja, nigdy sie nie nudzi. A często nie tylko z przyczyny fajnych miejsc, ale równiez kolorytu ludzi. Mozesz ich lubić lub nie, sa krzykliwi, nerwowi. Ale to obraz Włoch. Spore różnice pomiedzy południem i północą, do wyboru, co ci bardziej do gustu przypadnie.
Ja tam jeszcze będę wracał, bo warto.. :lol: .
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 09.10.2014 11:37

Hej ajdadi i Bernadr C :hut:
Mam podobne wrażenia tzn. i Chorwacja i Włochy są świetne do zwiedzania ciężko się nimi znudzić, choć ja myślę o ... Grecji :mrgreen: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Italia znana i ...nieznana: Marche - Ascoli Piceno 2014 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone