Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Italia z psem, region Apulia, Gargano, Sorrento

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Italia z psem, region Apulia, Gargano, Sorrento

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.11.2013 13:49

Witam,
Chciałbym wybrać się do Włoch w rejon Apulii lub Sorrento własnym autem w 2 osoby z psem spanielem. Czy ktoś zna kemping który akceptuje pieski? Trochę poszperałem w necie,są kempingi gdzie akceptowane są psy lecz nie do końca wiadomo czy z psem można wejść na plażę.
Proszę o pomoc, może ktoś był z czworonogiem?
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.11.2013 14:01

Może należałoby sprawdzić czy w ogóle jest możliwość chodzenia z psem na ogólnodostępną plażę w tym państwie? Jakie po prostu są przepisy....
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.11.2013 14:04

tzn. we Włoszech północnych , na kempingu niedaleko Wenecji jest specjalnie wydzielona część plaży dla czworonogów.
Kemping Rosapineta
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.11.2013 14:06

artur77 napisał(a):tzn. we Włoszech północnych , na kempingu niedaleko Wenecji jest specjalnie wydzielona część plaży dla czworonogów.
Kemping Rosapineta

No właśnie takie coś w necie znalazłem, nie wiem na ile prawdziwe...
"W Europie Południowej psy należy prowadzać na smyczy w większości regionów. W Hiszpanii i Chorwacji wprowadzanie psów na plażę jest zabronione, podczas gdy we Włoszech istnieje taka możliwość, ale jedynie na niektórych plażach mniej uczęszczanych i położonych bardziej na uboczu. Zawsze należy zwracać uwagę na oznakowanie!"
Byłoby to zbieżne z tym co piszesz...
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.11.2013 14:11

Tak jak napisałem, jest specjalnie wydzielona część plaży dla czworonogów w Rosapineta.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 03.11.2013 13:55

Może ktoś miał jednak doświadczenie i napisze...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.11.2013 16:44

artur77 napisał(a):Może ktoś miał jednak doświadczenie i napisze...


W lipcu spędziłem 10 dni w Apulli, codziennie byłem na plaży, lecz niestety psów tam nie widziałem (w sensie na Spiaggi, bo ogólnie to parę się wałęsało) ;)

Zobacz stronkę camping.it (tu masz Puglię http://www.camping.it/english/puglia/) , poszperaj, wyślij parę maili

powodzenia
:papa:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 03.11.2013 19:57

dzięki)
Szukałem trochę wcześniej, znalazłem jeden kamping który przyjmuje psy.

Powrót do Włochy - Italia



cron
Italia z psem, region Apulia, Gargano, Sorrento
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone