Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria wiosną i jesienią

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2008 01:00

caal napisał(a):...koniec starożytności i początek średniowiecza. ....

Poczytam już jutro w pracy :) :coool: dzisiaj zabalowałem w corobarze, ale warto poczytac to o czym piszesz :)

:papa:
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 25.10.2008 01:03

To miłej lektury :) a przede wszystkim lekkiego poranka :)
Ja będę balować jutro, przy istryjskim winku :papa:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 27.10.2008 14:53

Caal! To jest po prostu coś pięknego! Rozrysowałam sobie te dramatyczność uczuciową w temacie Galli, bo już nie umiałam się połapać kto z kim i czemu :lol: Zawsze lubiłam historię i miałam wspaniałych nauczycieli, ale gdyby ktoś mi tak przekazywał wiedzę jak Ty, to bym chyba inną przyszłość wybrała niż mam :D Cudowne te uczucia do postaci historycznych! Dzięki!!!

Ja byłam w Rawennie kiedyś w listopadzie. Było mgliście, chłodno i niewielu ludzi. Pstrykałam tak tylko foty (bez lampy, bez lampy :D:D:D) i się zachwycałam mozaikami. Kolega - mój przewodnik - dużo mi z tego o czym piszesz (zwłaszcza o tej całej symbolice, powtarzających się elementach w mozaikach) opowiadał i żałuję, że sobie nie ponotowałam. Muszę poszukać przynajmniej tych moich fotek.

O Teodoryku tez mocne. Jaki kryminał! I cóż za rzeźnia! Brrrrrrrr. A niszczycieli mozaikowych trzeba co najmniej torturować!

Muszę sobie to co napisałaś wydrukować i do poduszki poczytać uważnie, żeby więcej zapamiętać. Dzięki!
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 27.10.2008 21:28

Cieszę się, że Ci się spodobało. Bardzo sie starałam streścić, żeby bylo jasno i nie wprowadzać nowych postaci :) Przecież w końcu to nie książka.
My pogodę mieliśmy miłą, acz taką niepewną. A ludzi też nie było wielu i co miłe, nie trzeba się było przepychać wśród dzikiego tłumu co już za chwilę wspomnę opisując Wenecję. W każdym razie do Rawenny bardzo chciałabym wrócić bo jest tego warta.
A teraz muszę się zastanowić co zrobić, żeby ilość oraz jakość kolejnych postaci nie zagmatwała kompletne opowieści :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 07.11.2008 12:45

dangol napisał(a):
shtriga napisał(a):Żadnych tam skrótów!!!


Tak, :idea: ŻADNYCH :arrow: a wierni czytelnicy nie będą zawiedzeni...


i nie są... :)
:papa:

ps. Tak sobie myślę o przyszłorocznych wakacjach, i kombinuję jakby tu połączyć Chorwację z Włochami. Mówicie, że Rawenna... :idea: :)
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 07.11.2008 13:18

Rawenna świetnie się skomponuje z Istrią, z Dalmacją też w sumie :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.12.2008 16:10

caal napisał(a): A teraz muszę się zastanowić co zrobić, żeby ilość oraz jakość kolejnych postaci nie zagmatwała kompletne opowieści :)


I co, masz już pomysł? Caal, nie chcę Cię poganiać :wink: , ale może już pora na kolejny odcinek? Aura za oknem taka, że pewnie prac zawodowych w terenie masz już mniej, to t teraz rochę więcej czasu znajdziesz i dla nas? Liczę na to :D :papa:
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 05.12.2008 20:03

Dangol :) szalenie mi miło, że to czytasz i co więcej czekasz na ciąg dalszy. On nastąpi :)

Ale niestety, gdy normalni ludzie siedzą w domach albo biurach, ja niestety jeszcze w polu :evil: Przyszedł czas końcowych odbiorów i żyję w totalnej paranoi, 10 grudnia mam ostatni odbiór i po 10 grudnia już, mam nadzieję odetchnę. W środę mielismy zakończyć teren i oczywiście coś wylazło, pluję obficie przez lewe ramię, żeby to nie była studnia, a wszystko wskazuje, że jest. Eksploracja studni w grudniu to koszmar.

Poza tym, a raczej przede wszystkim, nie mam czasu, ani nastroju do niczego bo bardzo ciężko choruje mój najstarszy kot :( Do przewlekłej niewydolności nerek dołączyła cukrzyca. A Dracul ma 16 lat, więc rokowania są ostrożne :( W każdym razie dzisiaj dostał pierwszą dawkę insuliny i pytanie brzmi - czy zareaguje.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.12.2008 23:00

caal napisał(a): Ale niestety, gdy normalni ludzie siedzą w domach albo biurach, ja niestety jeszcze w polu :evil: Przyszedł czas końcowych odbiorów i żyję w totalnej paranoi, 10 grudnia mam ostatni odbiór i po 10 grudnia już, mam nadzieję odetchnę. W środę mielismy zakończyć teren i oczywiście coś wylazło, pluję obficie przez lewe ramię, żeby to nie była studnia, a wszystko wskazuje, że jest. Eksploracja studni w grudniu to koszmar.

Poza tym, a raczej przede wszystkim, nie mam czasu, ani nastroju do niczego bo bardzo ciężko choruje mój najstarszy kot :( Do przewlekłej niewydolności nerek dołączyła cukrzyca. A Dracul ma 16 lat, więc rokowania są ostrożne :( W każdym razie dzisiaj dostał pierwszą dawkę insuliny i pytanie brzmi - czy zareaguje.


caal,

Przykro z powodu kota :( ... ale sama rozumiesz, że w takim wieku to problemy zdrowotne wręcz muszą być :( ..

Co się tyczy waszych 'wykopków' to faktycznie brrrrrr robić to w listopadzie i grudniu :roll: ... możesz tylo jeszcze uchylić rąbka tajemnicy gdzie aktualnie kończycie prace :) :?: ... i czy to wszystko zmierza w kierunku terenów dawnej 'olimpijki' czy nie :) :?:

Z góry dzięki za odpowiedź i zdrowia dla kota :) ...

Pozdrawiam,

PAP
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 05.12.2008 23:48

PAP-ie :) nowa A2, na odcinku Stryków - Wiskitki biegnie dokładnie w zasadzie po linii dawnej olimpijki. Dwa z kopanych przeze mnie stanowisk zniszczył własnie jej, tj olimpijki nasyp :( Teraz kończę Joachimów Mogiły(pomiędzy Bolimowem, a Wiskitkami, nad Rawką), piękną niegdyś osadę kultury łużyckiej. Poza łużycami mam tu wszystko jesli chodzi o pradzieje, a dodatkowo okopy z I wojny światowej z pasami amunicji i całkiem sporą ilość niewybuchów. Okopy zresztą pięknie zachowane, łącznie ze słomą i stanowiskami strzeleckimi. Na tym odcinku front stał dość długo - prawie rok. Jest szansa, że jutro skończymy, proszę o trzymanie kciuków :)
Ja to mam farta do studni, aż strach się bać, w tym roku w Woli Szydłowieckiej (też na olimpijce, tylko kawałek dalej, w stronę Wiskitek)miałam trzy obok siebie. Lubie studnie, ale nie o takiej porze roku :evil:

Dracul, no cóż, wiem, że na starość nie ma lekarstwa. Ale robimy wszystko, żeby jednak jeszcze z nami został i nie tracimy nadziei, że się uda. Życzenia zdrowia przekażę i mam nadzieję, że pomogą :)

pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria wiosną i jesienią - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone