Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria-Wenecja

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Istria - Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 23.07.2004 10:11

Witam ! interesuje mnie wszystko na temat dotarcia z Puli lub Rovinj do Wenecji drogą morską. Mam na myśli jednodniowy wypad. Może ktoś robił taką wycieczke. Proszę o szczegóły takiej wyprawy. A może rozkład rejsów ![/list]
macmar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 07.07.2004
Re: Istria - Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) macmar » 01.08.2004 12:50

mariusz-w napisał(a):Witam ! interesuje mnie wszystko na temat dotarcia z Puli lub Rovinj do Wenecji drogą morską. Mam na myśli jednodniowy wypad. Może ktoś robił taką wycieczke. Proszę o szczegóły takiej wyprawy. A może rozkład rejsów ![/list]


witam
z tego co pamietam (informacja zeszloroczna) z mojego pobytu gdzies z okolic rovinji jest taki prom do wenecji jest pelno plakatow w rovinji na ten temat cena chyba 300 kun za osobe i teraz nie pamietam czy w jedna strone czy w obie...
tyle co wiem na ten temat
pozdrawiam
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 07.08.2004 16:05

mariusz , odpuść sobie wycieczkę katamaranem do wenecji , chyba że cię stać.Autem to jest niecałe 300 km. Jeśli pojedziecie w 4 na dieslu macie prawie darmo , ja tak zrobiłem i było swietnie . Parkind 25 euro , tramwaj wodny 8 w obie strony , lasagnia 7 , dzbanek wina ok 5 . Przelicz sobie i zdecyduj . pozdr. :lol:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.08.2004 14:16

Bazylowi - serdeczne dzięki- nas jest tylko dwoje , ale Twoja propozycja bedzie analizowana. Na wakacjach staramy sobie nie żałować ale nie znaczy to by wyrzucać pieniądze. Wszelkie informacje dotyczące Waszej wyprawy do Wenecji mile widziane. Pozdrawiam !!!.
darious
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darious » 10.08.2004 00:55

Płynąłem 2 lata temu katamaranem z Poreća do Wenecji. Płaciłem 450 kun w tej cenie mieścił się też przejazd autokarem z Crkvenicy do Poreća. Ile sam katamaran kosztował niestety nie wiem. Sam rejs katamaranem to też niezła atrakcja, polecam.
szczeniak
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczeniak » 10.08.2004 12:25

W lipcu br.: Pula - Wenecja 440kn od osoby, do Wenecji 3,5 godziny (zawinięcie o Rovinij), z powrotem 2,5h. Wycieczka z warintem zorganizowanym (Comodore Travel, statek na 350 osób) - obiad, gondole i taxi wodne do wyboru (ok. 20 euro każde). Nie warto, jeśli się ma samochód. Strasznie mało czasu w Wenecji na zwiedzanie, a tam potrzeba całego dnia od świtu do nocy żeby choć część zobaczyć. Podróż statkiem dłuuuuga, choć samo wpłynięcie do Wenecji bardzo mile wspominam, widać wszystko, z placem św. Marka włącznie. I powrót - niesamowite zdjęcia zachodzącego slońca na pełnym morzu 8)
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 12.08.2004 00:57

Katamaran czy prom jest bez sensu.
Przy 2 osobach taniej i wygodniej jechać autem.

Ja sobię cenie niezależność, więc z góry wykluczam prom, bo tam trzeba z powrotem na określoną godzinę zdążyć, a to mi burzy komfort zwiedzania.
darious
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darious » 12.08.2004 01:27

Autem to se na codzień jeżdżę, a płynąć promem czy katamaranem to właśnie jest atrakcja :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.08.2004 12:20

Tyle zdań,co osób - jednak jesteśmy Polakami !!!
Chyba wybierzemy się dwa razy - raz morzem, raz lądem.
Wówczas zdecydowanie stwierdzę kto miał z was rację.
Teraz myślę, że każdy ma tej racji trochę!!! :D
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 12.08.2004 12:56

Płynęłam z Poreca do Wenecji 3 lata temu i wówczas była opcja 2 bilety + 2 dzieci gratis, więc się opłaciło. Sama podróż trwa krótko około 2,5 godziny, a samochodem co najmniej 4 godziny w jedna stronę. Na miejscu 5 godzin - według mnie wystarczająco, żeby zobaczyć plac św. Marka i przejechać się tramwajem wodnym. W cenie biletu była wycieczka do fabryki szkła (gratis), ale nie skorzystaliśmy.
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Istria-Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 10.07.2014 23:19

Czy płynął ktoś z Istrii do Wenecji na jednodniową wycieczkę ? Warto czy nie , jaki jest mniej więcej koszt na osobę ? Będę wdzięczny za porady i opinie .
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 10.07.2014 23:28

My podczas pobytu na Istrii pojechaliśmy samochodem na 1 dzień do Wenecji. Pamiętam, że można było płynąć statkiem z Puli do Wenecji. Rano się wypływało, a wieczorem powrót. Czas rejsu ok. 3 godziny z tego co pamiętam , nie skorzystaliśmy bo to była droga opcja.
Mariusz_589
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_589 » 11.07.2014 05:06

Belluna napisał(a):My podczas pobytu na Istrii pojechaliśmy samochodem na 1 dzień do Wenecji. Pamiętam, że można było płynąć statkiem z Puli do Wenecji. Rano się wypływało, a wieczorem powrót. Czas rejsu ok. 3 godziny z tego co pamiętam , nie skorzystaliśmy bo to była droga opcja.

Zaparkowaliście samochód w Punta Sabbioni czy może w samej Wenecji?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.07.2014 07:35

Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 11.07.2014 08:04

Mariusz_589 napisał(a):Zaparkowaliście samochód w Punta Sabbioni czy może w samej Wenecji?

Parkowaliśmy w Wenecji na parkingu Isola del Tronchetto, stamtąd naganiacz namówił nas na taksówkę wodną, ale pływają stamtąd Vaporetto na Plac św. Marka.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone