Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria- turystyka tak czy nie?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Veroxx_96
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.04.2018
Istria- turystyka tak czy nie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Veroxx_96 » 22.04.2018 19:20

Witam serdecznie,
Jeżeli już gdzieś jest taki wątek, to przepraszam bardzo za nieuwagę. :(
Jestem studentką Kroatystyki i potrzebuję wykonać ankietę dotyczącą rozwoju turystyki na tymże terenie.
Jeżeli posiadają Państwo jakieś informacje na temat Istrii np. kuchnia, kajkawszczyzna, turystyka itp. to byłabym ogromnie wdzięczna na udzielenie każdej pomocy. :D
Jednocześnie prosiłabym o wypełnienie krótkiej ankiety właśnie na temat rozwoju turystycznego w Istrii:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link
ankieta jest krótka i pozwoli mi oszacować jak Polacy widzą Istrię, co o niej wiedzą itp.
Zgromadzone odpowiedzi pozwolą mi sprawniej napisać moją pracę licencjacką :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam! :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2018 19:43

Ankieta wypełniona.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.04.2018 20:39

Veroxx_96 napisał(a):Witam serdecznie,
Jeżeli już gdzieś jest taki wątek, to przepraszam bardzo za nieuwagę. :(
Jestem studentką Kroatystyki i potrzebuję wykonać ankietę dotyczącą rozwoju turystyki na tymże terenie.
Jeżeli posiadają Państwo jakieś informacje na temat Istrii np. kuchnia, kajkawszczyzna, turystyka itp. to byłabym ogromnie wdzięczna na udzielenie każdej pomocy. :D
Jednocześnie prosiłabym o wypełnienie krótkiej ankiety właśnie na temat rozwoju turystycznego w Istrii:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link
ankieta jest krótka i pozwoli mi oszacować jak Polacy widzą Istrię, co o niej wiedzą itp.
Zgromadzone odpowiedzi pozwolą mi sprawniej napisać moją pracę licencjacką :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam! :papa:


A co to jest - kajkawszczyzna?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2018 20:47

Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.04.2018 21:02

Janusz Bajcer napisał(a):Jeden z języków >>> http://woofla.pl/5-jezykow-slowianskich ... kajkawski/

Dzięki :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 23.04.2018 05:31

Ankieta wypełniona.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.04.2018 06:47

"Kajkawszczyzna - dialekt" jest używani w okolicach Zagrzebia, na Istrii jest https://pl.wikipedia.org/wiki/Dialekt_czakawski.
turystyka
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.04.2018 07:37

Janusz Bajcer napisał(a):Jeden z języków >>> http://woofla.pl/5-jezykow-slowianskich ... kajkawski/

Dzięki za ciekawą stronę. Nie znałem tego serwisu.

O sztokawskim, czakawskim i kajkawskim sporo już czytałem.

Ankieta oczywiście wypełniona. :wink:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 23.04.2018 07:53

Ankieta krótka i rzeczowa...
Wypełniona oczywiście też!
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 23.04.2018 08:01

Wypełnił bym tę ankietę gdyby nie trzeba było podawać w niej swojego majla. Mam obawę, że po tym będę dostawał notorycznie oferty biur podróży a gdzieś tam zacznie się formułować mój profil turystyczny. Po co konieczność podawania majla? Bez tego nazmyślam czy co? Jakbym chciał coś fałszować to podał bym czyjegoś majla np Janusza Bajcera a nie chcę.
Podejrzanie to wygląda - studentka Kroatystyki pisząca pracę licencjacką a więc już od kilku lat zajmująca się Chorwacją a dopiero teraz zarejestrowała się na cro.pl?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2018 08:32

Calapula napisał(a):Podejrzanie to wygląda - studentka Kroatystyki pisząca pracę licencjacką a więc już od kilku lat zajmująca się Chorwacją a dopiero teraz zarejestrowała się na cro.pl?

Ja nie widzę tu nic podejrzanego odnośnie rejestracji na CRO.PL
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 23.04.2018 08:50

Janusz Bajcer napisał(a):
Calapula napisał(a):Podejrzanie to wygląda - studentka Kroatystyki pisząca pracę licencjacką a więc już od kilku lat zajmująca się Chorwacją a dopiero teraz zarejestrowała się na cro.pl?

Ja nie widzę tu nic podejrzanego odnośnie rejestracji na CRO.PL

W tym przypadku mamy do czynienia z osobą od kilku lat intensywnie interesującą się wszystkim co dotyczy Chorwacji. Studentka taka dowiaduje się o istnieniu cro.pl dopiero gdy zaczyna pisać pracę licencjacką i rejestruje się w dniu w którym zaczyna zbierać dane do ankiety. Wcześniej mogła oczywiście przeglądać wpisy anonimowo i nie mieć chęci zarejestrowania się ale jakoś mało to wiarygodne. Nie wyobrażam sobie, żebym tak bardzo się czymś interesował, że podjąłem aż studia w tym kierunki i nie miał żadnej chęci uczestnictwa w najpopularniejszym z tym związanym miejscu.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.04.2018 09:09

Calapula napisał(a):W tym przypadku mamy do czynienia z osobą od kilku lat intensywnie interesującą się wszystkim co dotyczy Chorwacji. Studentka taka dowiaduje się o istnieniu cro.pl dopiero gdy zaczyna pisać pracę licencjacką i rejestruje się w dniu w którym zaczyna zbierać dane do ankiety. Wcześniej mogła oczywiście przeglądać wpisy anonimowo i nie mieć chęci zarejestrowania się ale jakoś mało to wiarygodne. Nie wyobrażam sobie, żebym tak bardzo się czymś interesował, że podjąłem aż studia w tym kierunki i nie miał żadnej chęci uczestnictwa w najpopularniejszym z tym związanym miejscu.

Może przeceniasz dzisiejszych studentów? :oczko_usmiech:

O ile sobie przypominam, autorzy poprzednich ankiet na potrzeby pracy licencjackie/magisterskiej, także rejestrowali się na forum dopiero przy zakładaniu wątku z ankietą. Np. https://www.cro.pl/atrakcyjnosc-turystyczna-dalmacji-ankieta-do-licencjatu-t53801.html?hilit=ankieta
Czy to miałoby oznaczać, że wszyscy oszukują? Nie sądzę.

Co do podawania adresu email, to w tego typu sprawach, podaję ostatni z posiadanych (w kolejności ważności). Unikam w ten sposób niechcianej poczty, mimo, że na podstawowych adresach, bardzo dobrze działa filtr antyspamowy.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 23.04.2018 09:30

walp napisał(a):...
Może przeceniasz dzisiejszych studentów? :oczko_usmiech:

O ile sobie przypominam, autorzy poprzednich ankiet na potrzeby pracy licencjackie/magisterskiej, także rejestrowali się na forum dopiero przy zakładaniu wątku z ankietą. Np. https://www.cro.pl/atrakcyjnosc-turystyczna-dalmacji-ankieta-do-licencjatu-t53801.html?hilit=ankieta
Czy to miałoby oznaczać, że wszyscy oszukują? Nie sądzę.

Co do podawania adresu email, to w tego typu sprawach, podaję ostatni z posiadanych (w kolejności ważności). Unikam w ten sposób niechcianej poczty, mimo, że na podstawowych adresach, bardzo dobrze działa filtr antyspamowy.

Możliwe a nawet jednak pewne jest to, że przeceniam dzisiejszych studentów. Ale co im tam będę żałował.
Podany przykład jest z tego samego okresu, 2 dni różnicy co sprawia, że jestem jeszcze bardziej podejrzliwy. Jakoś przez lata całe nic podobnego się nie działo a tu jeden za drugim. Stawiam na realizację zlecenia na zebranie informacji ale jak jest naprawdę to ... wie?
Myślę, że wszystkie nasze majle i stare i nowe na pewnym poziomie są tam gdzie trzeba bardzo trafnie powiązane. Podawanie więc starego i już dawno nie używanego niewiele zmieni - spam przyjdzie do nas na 100%
Takie są moje diagnozy, czy trafne czy nie to nie wiadomo ale przydało by się, żeby autorka posta się wypowiedziała. Jak usunie z akiety potrzebę podania majla to ją wypełnię, tę ankietę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.04.2018 09:59

Calapula napisał(a):Myślę, że wszystkie nasze majle i stare i nowe na pewnym poziomie są tam gdzie trzeba bardzo trafnie powiązane. Podawanie więc starego i już dawno nie używanego niewiele zmieni - spam przyjdzie do nas na 100%

I do tego nie musisz podawać adresów email. Wpisując w przeglądarce adres jakiejkolwiek strony, Twoje zapytanie jest kierowane do kilku/kilkunastu serwerów (powiązanych stron www). I tak m. in. jest budowany Twój profil w internecie. Zainstaluj sobie odpowiedni plugin monitorujący, to się naprawdę zdziwisz.

Najważniejsze, to ograniczać ryzyko. Dlatego pamiętaj, aby mieć włączoną ochronę przed śledzeniem (tzw. tracking protection) i jeszcze kilka podobnych zabezpieczeń, a najlepiej korzystać z sieci Tor.

Wypełniłem na cro.pl wiele ankiet i nic jak do tej pory mi nie zaszkodziło. :wink:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria- turystyka tak czy nie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone