Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria! Rabac! WrÓciliŚmy! JakieŚ Pytania?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009
Istria! Rabac! WrÓciliŚmy! JakieŚ Pytania?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 10:16

Byliśmy po raz 8 z rzędu w miejscowości Rabac. Ciągnie nas tam klimat - ze względu na położenie w zatoce otoczonej górami, ciężko jest chmurom wchodzić nad ten kurort. W tym roku upały były bardzo duże. Dochodziło do 34-36 stopni w cieniu. Byliśmy między 05.07 a 31.07. Ponad 3 tygodnie.
Szczerze mówiąc, zdziwiło mnie ilość powtarzających się turystów co roku, co oznacza, że Rabac choć nie tak znany chyba musi być na prawdę świetnym miejscem, bo myśleliśmy, że tylko my takie wariaty. A jednak okazuje się, wiele rodzin z Holandii czy Niemiec powtarza wypad do Rabaca.
Miejscowość mała, ale turystów mnóstwo. Pewnie ze względu na plaże, bo to jedyna miejscowość na Istrii, która ma tak wiele plaż jeszcze nie zurbanizowanych do końca jak to w Umagu czy Porecu. Dla każdego coś się znajdzie : robiące wrażenie hotele, camping, apartamenty, wille. Przez całą miejscowość ciągnie się malowniczo deptak z licznymi kawiarniami, dyskoteką, sklepami i atrakcjami. Choć połowa deptaku, to już przyjemny spacer przy plaży z widokiem na morze. Bo szczerze mówiąc przy kawiarniach to ok. 21-23 to trudno przejść nawet.
Kurort fajnie zorganizowany. Przyznam, że miejsce dla każdego. Choć zauważyłem przewagę młodych ludzi, pewnie ze względu na sport, który jest tu dobrze rozwinięty. Mnóstwo atrakcji, co wieczór występy, kompleks 12 kortów tenisowych, kampus namiotowy dla wycieczek szkolnych, szerokie urokliwe plaże jeszcze nie zurbanizowane, świetne miejsce do biegających. Blisko do Labina na tańsze zakupy w Lidlu ;). Choć w samym Rabacu jest względnie tanio. Jest to miejsce, gdzie na pewno można poznać wielu ludzi, choć na obrzeżach są dzikie plaże dla chcących samotności. Na prawdę wszystko czego chcesz. Mały kurort, nie ma tłumów jak w Rovniju czy Umagu. Choć ludzi sporo, dziwię się gdzie się mieszczą. Najlepsze są wieczorne przechadzki przez całe wybrzeże Rabaca.... wspaniałe widoki, na obrzeżach kompletna cisza, plaże nie są bezpośrednio złączone z deptakiem, a dla tych którzy lubią tłum jest kawałek deptaku, można coś zjeść, obejrzeć i kupić.

Na prawdę świetne miejsce. Najpiękniejsze są plaże. Nawet Umag czy Porec ma plaże z pewnością brzydsze ale ma ich nawet trochę mniej. No i nie ma przy plażach portu jak to zwykle jest w wielu miejscowościach. Woda czysta, można się wbić z karimatami na skałkach, pod karłowatym drzewkiem w cieniu, czy wyjść na patelnię. Plaże są naturalne, piękne i zachwycają swoją rozmaitością. Od największej plaży przy hotelach i campingu na końcu Rabacu, w której jest płytko, wysypany piasek i płasko do zawiłych ;)
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 10:19

Macie jakieś pytania? Albo wyraźcie swoją opinię :)
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 10:44




OTO LINK, DO ZDJĘĆ RABACA :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2010 10:49

No w właśnie miałam poprosić o zdjęcia :D ,8 razy w to samo miejsce to rzeczywiście musiało się wam podobać 8O ,jakieś namiary na fajne kwarery poproszę?
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 10:49

I ZAPOMNIAŁEM DODAĆ :


w Rabacu co roku organizowana jest jedna z największych imprez muzyki klubowej!! Zjeżdżają się DJ z Europy oraz turyści. W tamtym roku miałem przyjemność uczestniczyć w tej imprezie pod gołym niebem. Ustawiane są nad wodą podesty ;) Na prawdę super!
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 10:53

Powiem tak. Na prawdę, co roku aż żal wyjeżdżać. Przede wszystkim na stabilną pogodę i wysokie temperatury. Rabac jest taki egzotyczny i nienaruszony. I zauważyłem, że mnóstwo ludzi powtarza wakacje w Rabacu. Mamy zaprzyjaźnione rodziny z Norwegii czy Holandii.

Jesteśmy od 8 lat w tym samym apartamencie, z tego względu można powiedzieć, że mamy bardzo tanio po znajomości. Ale wiem, że wiele jest tanich apartamentów. za 8 osób można zapłacić za nocleg tylko 50,55 euro. Mogę podać ulice z apartamentami, ale nie mam do kwater kontaktów...
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 01.08.2010 11:04

Na prawdę klimatyczna miejscowość. Byliśmy w tamtym roku. Fajna była taka knajpka - pizzeria jakieś 100 metrów za Bankiem, przy uliczce pod górę.
Mieszkaliśmy w 4 rzędzie domów od morza więc nie było za dużo schodków do wchodzenia.
No i widzieliśmy delfina :D , nawet podpłynąłem do niego na jakieś 6 metrów. Myślę, że na Istrii to właśnie Rabac i Rovinij są godne polecenia.
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 11:06

Od razu widać, że jest to kurort przeznaczony dla turystów. Mieszkańców tu prawie nie ma... Ale jest cisza, spokój. Tylko w centralnej części deptaku jest pełno tłumów i to wieczorem. Ale w dzień... wszyscy rozpraszają się po plażach w Rabacu ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 01.08.2010 13:01

Czy tak wyglądają wszystkie plaże w tym rejonie
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 13:32

consett0805 napisał(a):Czy tak wyglądają wszystkie plaże w tym rejonie



Jeżeli chodzi o ten filmik to powiem tak : to co na nim widać na początku, to jest jakby część do chodzenia, zaraz obok deptaku, nie jest to plaża. Natomiast dalej, sfilmował ktoś część tych plaż, które są właśnie na skałkach, w sumie to nie plaże. Wspominałem o urozmaiceniu plaż w Rabacu. To co jest na filmiku w pierwszej części to nie plaża. Po prostu pusta kamienista przestrzeń, a osoba nagrywająca stoi przy skarpie. Odwracając się nagrywa to co w dole, czyli akurat skałki.

Jest jedna zupełnie płaska plaża, łagodna, z piaskiem i żwirem przy trzech wielkich hotelach : HEDERA, MIMOSA i NARCIS. Jest to bardzo duża plaża. Dalej idąc w stronę wybrzeża, jest deptak ze sklepami, port i pojedyncze skałki. Jest takie miejsce gdzie zaczynają się plaże I ciągną się na kilka kilometrów. Osoba nagrywa przerwę pomiędzy plażami czyli skałki. Normalnie są średnie, płaskie plaże oddzielone skałkami ale do nich się schodzi schodkami, ponieważ są poniżej deptaku. Ale to urok górskiego wybrzeża ;) wg. mnie najpiękniejszego ;)
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 01.08.2010 13:34

Ci ludzie nie leżą na plażach tylko powyżej, gdzie słońce jeszcze bardziej grzeje. Plaże są w dole i ich nie widać i pomiędzy skałkami.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 01.08.2010 16:07

Nigdy jeszcze nie byłem na Istri preferuję wszystko od Primosten po Dubrownik ale może może...
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 02.08.2010 07:54

consett0805 napisał(a):Nigdy jeszcze nie byłem na Istri preferuję wszystko od Primosten po Dubrownik ale może może...




Czyli polecam Istrię. Jeżeli chodzi o pogodę jest bardziej stabilna jak na Dalmacji. Od 8 lat będąc na Istrii oglądam pogodę (chyba oczywiste) i na Istrii jest więcej stabilnego słońca jak w okolicach Makarskiej, Splitu czy Dubrovniku. Taki ma klimat Istria, no i jest taka... włoska ;) Polecam ;) Byłem również w Dubrovniku przez tydzień, ale sugerowałem się wiadomościami i ... było więcej burz i zachmurzeń zawsze. Więc jak ktoś chce cały czas upały i posmarzyć się to polecam Istrię zwłaszcza RABAC ;)
CCN
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CCN » 02.08.2010 12:37

:hut:
Jeśli to możliwe prosiłbm o podanie ulicy z apartamentami - dziękuję i pozdrawiam
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 02.08.2010 23:51

CCN napisał(a)::hut:
Jeśli to możliwe prosiłbm o podanie ulicy z apartamentami - dziękuję i pozdrawiam



Ulice z apartamentami : Ucka - tu jest wiele tanich apartamentów. Dalej :

Ulica Gornji Rabac, Medulinska, Opatijska, Raska, Plominska, Jadranska, Creska, Losinjska, Omladinska, Marinzuzzi, Istarska, Slobode,
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria! Rabac! WrÓciliŚmy! JakieŚ Pytania?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone