Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - pomoc w wyborze campingu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
neeken
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) neeken » 08.07.2017 21:58

Witam szanowne grono Cromaniaków.To mój pierwszy post,szukałem powitalni aby się przywitać ale jakoś nie znalazłem.Cromaniakiem będę już końcem sierpnia i to całkiem przypadkowo.ALe od początku.Wyjątkowo w tym roku mam we wakacje dużo pracy także rodzinka zawiedziona że nigdzie nie pojedzie gdyż wolne mogę mieć po ok 10 sierp(normalnie miałem od połowy lipca do połowy sierp)W dodatku auto po wymianie silnika nie rokuje jeszcze pewnej jazdy,w dodatku pojawił się pies dla synka i całe last minute z biur podrozy nie wchodziło w grę.Myśle sobie wezmę rodzinę chociaż do Hajduszoboszlo na baseny(strasznie ję uwielbiają) no ale ........ten pies.Wybór padł na thermal camping i .....pożyczenie kampera w Polsce.Z całej 6 os ekipy zawsze ktoś popilnuje psa na zmiane a reszta na baseny,mysle sobie jak już będzie kamper i HAjdu to zobaczyłbym i Balaton-tam tez kempingi pozwalają na pobyt psów,patrze na mape i widze że z Siofok do Chorwacji rzut beretem wiec..........czytam Wasze forum i szukam recenzji kempingow,najpierw chciałem KRK ale tam min 7 dni i z psem problem,potem na Istrii kamping w U....coś tam(przepraszam dopiero uczę się chorwackich nazw)tam też min 7 dób i problem z psem,pora na Lanternę i.............jest wolne na 5 dni i z psem i .........na ryzyk fizyk zarezerwowałem od 18 sierp parcele komfort(nie wiem co to jest ale była wolna) i za 5 osob plus dziecko 8 lat plus pies wyszło 430 euro.Wiem ze z punktu ekonomicznego całkowicie drogie będą te wakacje bo kamper 10dni z czego 5 na Wegrzech 5 w Cro swoje będą kosztowac ale czego się nie robi dla...............rocznego pieska heheh.Dotąd wakacje(przed psem) spedzalismy w zachodniej i północnej Europie oraz czasem te "all inclusivowe" z biur podrozy a Chorwacji ZAWSZE się bałem gdyż niejedna osoba mi mówiła ze jak już raz będę w Chorwacji to zawsze będę tam wracał.Mam przykład mojego znajomego który jak już odłożył jakieś pieniądze na pierwsze zagraniczne wakacje wybrał Chorwacje i jeździ tam rok w rok od 15 lat i tylko do Makarskiej.A dzięki Waszemu forum Chorwacja coraz bardziej mi się podoba.Po powrocie opiszę moję wrażenia z tego kampingu,fakt będzie już prawie po wakacjach ale na przyszłość na pewno się komuś jakies informacje przydadzą podparte wrażeniami dzieci 8 ,17 i 18 latków
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2017 18:38

neeken napisał(a):Witam szanowne grono Cromaniaków.To mój pierwszy post,szukałem powitalni aby się przywitać ale jakoś nie znalazłem.


nowy-uzytkownik-tu-sie-witamy-z-nowymi-cro-forumowiczami-t9747.html

:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.07.2017 21:39

neeken napisał(a): ... najpierw chciałem KRK ale tam min 7 dni i z psem problem...

Na Krk, kemping Skrila nie limituje pobytu i można z psami. Nawet jest oddzielna plaża dla psów.
neeken
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) neeken » 10.07.2017 21:34

dziękuję za wskazówkę,szukając miejsca nie znałem i nie znam miejscowości chorwackich(jeszcze,ale to się zmieni).Patrzyłem na kempingi wpisując w google "Krk camping" i to co mi się pokazało próbowałem zarezerwować ,okazało się że albo zajęte albo że bez psa albo min tydz,żałuję że bardziej szczegółowo nie pytałem się wcześniej szanownych forumowiczów o rady typu...."gdzie z psem?"Za rok już wiem ,że będę bardziej oświecony
neeken
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) neeken » 10.07.2017 21:57

"symulacyjnie" sprobowałem sobie teraz zarezerwować parcelę na Skrili i "premieum mare pitch" ,"comfort pitch" i "standard pitch" i jest adnotacja "pets are not allowed" nadmienię że używam stronki camping-adriatic.com a z tej samej stronki lanterna camping mi"poszło"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2017 22:20

Dobry miesiąc temu byłam na campie Rozac na wyspie Ciovo. To "trochę" dalej niż planowałeś, ale może Cię zainteresuje. Było bardzo dużo ludzi z psami.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.07.2017 22:58

neeken napisał(a):"symulacyjnie" sprobowałem sobie teraz zarezerwować parcelę na Skrili i "premieum mare pitch" ,"comfort pitch" i "standard pitch" i jest adnotacja "pets are not allowed" nadmienię że używam stronki camping-adriatic.com a z tej samej stronki lanterna camping mi"poszło"
A to dziwne, może w tym roku coś zmienili. Z mapki zeszłorocznej wynika, że na plaży z lewej można przebywać z psami i przy zejściu na nią był też znaczek.
plan.JPG
neeken
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) neeken » 11.07.2017 11:03

super mapka z symbolami piesków,czy takie mapki występują na stronkach wszystkich kempingów?czy akurat tego konkretnego?W przyszłym roku już na pewno wyruszę dalej (tylko w tym roku wyjątkowo zmuszony jestem wynająć kampera i mam dzienny limit km,którego nie chcę za bardzo nadwyrężyć bo potem 50gr/km) dlatego chciałem KRK a ze nie wyszło to Istria była w "zasięgu"
Poza tym jeszcze raz dziękuję za rady,propozycje i brak postów typu........było użyj wyszukiwarki :D
neeken
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) neeken » 11.07.2017 11:07

A to dziwne, może w tym roku coś zmienili
może można być z psami ale nie na parceli bo spotkałem się już,że specjalne domki( z siatką ogrodzeniową)honorują psy.W tamtym roku byłem pod Paryzem z Vacansoleiem,wynajałem ich namiot i pies był zabroniony(po powrocie kupiłem dopiero szczeniaka) ale już w domkach był dozwolony
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.07.2017 11:58

neeken napisał(a):super mapka z symbolami piesków,czy takie mapki występują na stronkach wszystkich kempingów?czy akurat tego konkretnego?...

Ta mapka jest akurat ze strony kempingu, większość kempingów umieszcza na swoich stronach plany pola z oznaczeniami co, gdzie i jak.
Acha przypomniałam sobie jeszcze, że na kempie były rozmieszczone stojaki z woreczkami i pojemniki na pozbycie się tych woreczków z zawartością. Były też osobne prysznice dla psów.
Nie sądzę aby to się zmieniło. Najlepiej do nich zadzwonić lub napisać maila z zapytaniem jak jest obecnie chociaż na stronie nadal mają informację "zwierzęta mile widziane" jest piesek na smyczy na obrazku a w cenniku też figuruje taka pozycja 3,30 eu/doba w najwyższym szczycie.

neeken napisał(a):
A to dziwne, może w tym roku coś zmienili
może można być z psami ale nie na parceli bo spotkałem się już,że specjalne domki( z siatką ogrodzeniową)honorują psy.W tamtym roku byłem pod Paryzem z Vacansoleiem,wynajałem ich namiot i pies był zabroniony(po powrocie kupiłem dopiero szczeniaka) ale już w domkach był dozwolony
W czasie naszego pobytu za dużo tych piesków nie widzieliśmy ale ze 2 -3 przy kamperach bądź przyczepach. Oczywiście nie mogą biegać wolno po polu. Myślę, że kemping bardziej się naraża na stratę właśnie dopuszczając pobyt zwierząt w domkach niż na parcelach. Jak turysta przyjeżdża z własnym domem to jakie ryzyko kempingu? pies skopie ziemię na parceli? to właściciel ma obowiązek doprowadzić parcelę do stanu pierwotnego i tyle. Skrila ma akceptację zwierząt również w domkach.
neeken
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) neeken » 11.07.2017 15:20

raz jeszcze bardzo dziękuje
ecudna
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ecudna » 12.07.2017 13:50

Wybieram się camperem z rodzina na Lanternę na początku sierpnia- niestety nie ma juz wolnych parceli do rezerwacji. Czy wiecie może ile gości jest w stanie przyjąć camping bez rezerwacji ? Czy był ktoś na tym campingu w szczycie sezonu bez rezerwacji ?

pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2017 18:19

ecudna napisał(a):Wybieram się camperem z rodzina na Lanternę na początku sierpnia- niestety nie ma juz wolnych parceli do rezerwacji. Czy wiecie może ile gości jest w stanie przyjąć camping bez rezerwacji ? Czy był ktoś na tym campingu w szczycie sezonu bez rezerwacji ?

pozdrawiam


Byłem....w 2005. :)
Już wtedy było ciężko z miejscem.
Przyjęli bo znaleźliśmy kawałek. Później się przenieśliśmy na lepszą miejscówkę.
Od kiedy jest taka super baza basenowa to z miejscem jest ciężko.
My w tym roku wcześniej rezerwowaliśmy.

Pozdrav
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 17.07.2017 07:59

ecudna napisał(a):Wybieram się camperem z rodzina na Lanternę na początku sierpnia- niestety nie ma juz wolnych parceli do rezerwacji. Czy wiecie może ile gości jest w stanie przyjąć camping bez rezerwacji ? Czy był ktoś na tym campingu w szczycie sezonu bez rezerwacji ?


Nigdy nie rezerwowalismy (szesc wyjazdow w sierpniu i jeden w lipcu) i zawsze znajdowalismy parcele (strefa F). Mam nadzieje, ze i w tym roku szczescie nam dopisze :)

Pozdrawiam,
Havena
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2017 09:55

Na Istrii jest dużo kempingów, a kilka podobnych do Lanterny.
Jeśli warunkiem koniecznym nie jest Lanterna, będą miejsca na innych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Istria - pomoc w wyborze campingu - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone