Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - połowa czerwca

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kama123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.12.2010
Istria - połowa czerwca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kama123 » 14.04.2012 16:42

czy ktoś był na Istrii w połowie czerwca? Jakiej pogody można się spodziewać? Co z kąpielami w morzu? Wiem, że to nie pd Dalmacja, ale ...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 14.04.2012 19:41

kama123 napisał(a):Jakiej pogody można się spodziewać?

Stawiam , że w tym roku będzie w lało od 02-17.06.2012.


...a tak na serio to :

1. forum/viewtopic.php?t=14758&highlight=czerwiec
2. forum/viewtopic.php?t=27387&highlight=czerwiec

...dobra dalej szukaj sam.......lub zapytaj wróżki. :wink:
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 14.04.2012 20:48

Ja byłem ostatni tydzień czerwca i było gorąco. Ale przez 2 noce padało.
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 14.04.2012 21:04

Dwa lata temu byliśmy w pierwszej połowie czerwca na Istrii. Dwa dni widzieliśmy deszcz przez kilka chwil, jeden dzień padało (byliśmy wtedy w centrum półwyspu), a poza tym słoneczko...
keraj330
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2011
byłem od 29-05 do 10-06 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) keraj330 » 15.04.2012 08:01

pogoda ok, jeżeli nawet poranek nie był najlepszy to po 13 godzinie robiło się ładnie byłem w Moscenicka Draga dokładnie chyba w Zagorie temperatury wody w zatoczkach około 20 bo jak szedł prąd to spadała były z nami dzieciaki 1 i 2 klasa i twierdziły, że woda ciepła :D i ciężko było gdy mówiłem wychodzimy ( pomagało jedziemy na lody). Jak pojechałem do Rabać to woda miała 21 cały jeden stopień więcej i na słowa do dzieciaków wychodzimy z wody padała odpowiedź przecież tu jest bardzo ciepła woda sam mówiłeś że cieplejsza niż tam gdzie mieszkamy :D.
Sam dużo pływałem i nie twierdzę, że woda była zimna jak dla mnie idealna bo daje poczucie ochłodzenia a nie wejścia do zupy
W tym roku jedziemy od 16 czerwca już się nie mogę doczekać

Pozdrawiam :) :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.04.2012 08:46

Niezłe wróżenie z fusów :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.04.2012 07:59

kama123 napisał(a):czy ktoś był na Istrii w połowie czerwca? Jakiej pogody można się spodziewać? Co z kąpielami w morzu? Wiem, że to nie pd Dalmacja, ale ...


Byliśmy samą końcówką czerwca. W nocy z 2-3 konkret burze z ulewami, w ciągu dnia non stop lampa :)
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 21.04.2012 10:16

Ciężko robić za wróżkę ;)
Z doświadczenia wiem, że w czerwcy bywały dni, że było chłodniej i pochmurnie, dzień dwa nigdy nie dłużej. Również przeżyłem w latach 77-79 w Savudriji potężną burzę, połączoną z utratą namiotu :(
Woda, im jestem starszy tym jest tam zimniejsza ;)
Ostatnio byłem w Puli, w 2008r i wchodząc do wody odczuwałem lekki chłód ale do zniesienia, czego tak bardzo nie odczuwałem będąc duuuużo młodszym ;)
Obecnie jeżdże w środku sezonu i dalej na południe, z kilku powodów.
Są ludzie (w ciągu roku jestem samotnikiem gdyż taką mam pracę), jest cieplutko, woda jak w wannie, no i mogę się nacieszyć świeżością tego wszystkiego co rodzi południowa ziemia i woda.
Drożyzna sezonowa w moim odczuciu to jakieś 10 do 20% od cen sprzed sezonu, więc przez tydzień czy dwa, da się to wytrzymać.
Polarki i sweterki będą na pewno niezbędne, szczególnie o poranku i wieczorem :)
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria - połowa czerwca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone