Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - plaże

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mia47
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2013
Istria - plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) mia47 » 27.07.2013 16:46

Jakie plaże polecacie na Istrii? W którym rejonie można spotkać ładne plaże żwirkowe ewentualnie piaskowe, a nie tylko skalne półki? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2013 18:35

Co to znaczy Twoim zdaniem "ładne" :?:

Jak ładne, to raczej na Kvarnerze, geograficznie to jeszcze półwysep Istria

No, jeśli, twoim zdaniem te są ładne :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mia47
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mia47 » 29.07.2013 17:19

A więc precyzuje swoje pytanie. Wybieram się na Istrię i szukam regionu z plażami z łagodnym zejściem do wody. Mogą być żwirowe, kamieniste aby nie były to skalne półki. Zdjęcia plaż przedstawionych przez Lednice są bardzo fajne. Proszę napisz gdzie one są.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2013 17:28

No to się cieszę, że się podobają :!:

Pierwsza to plaża w Opatiji, dzielnica Icici,
druga w Brsec,
trzecia w Moscenickiej Dradze
mia47
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mia47 » 29.07.2013 17:53

Bardzo dziękuję! A nie orientujesz się czy można znaleźć podobne plaże w bliższych okolicach Puli?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2013 18:24

Akurat tam jeszcze nie byłem, więc trudno mi się wypowiadać :roll:

Znam wiele opinii, ale tam gdzie 3 Polaków, tam 4 różne opinie :wink:

Wiem, jak to wygląda od Koper w Słowenii do Porec w Chorwacji :!:

Można spotkać plaże ze żwirkiem
Np. Izola w Słowenii, plaża San Simon
Obrazek

Ale plaż ze skałami nie brakuje, np. Savudrija w Chorwacji
Obrazek

Czasem są płyty betonowe, ale zejście do wody jest łagodne, np. plaża miejska w Izoli
Obrazek


Także na Kvarnerze, skąd przesłałem pierwsze fotki, są raz plaże żwirkowe, raz skały, raz betonowe płyty :roll:
kresk@
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kresk@ » 29.07.2013 22:48

Banjole koło Puli -na ogół plaże w postaci skalnych półek, ew. "nieokiełznane" skałki.
W okolicach hotelu Centinera kamyki różnej wielkości od drobnych po całkiem duże ( karimata nie niweluje ucisku pod plecami :D )
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 30.07.2013 11:29

A co powiecie o plaży w Rovinj? Kuvi plaża?
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 31.08.2013 18:05

Może to za późno,bo pytanie sprzed miesiąca,ale właśnie tu(Istria)jestem i też mogę coś zaproponować.
Plaże od Fażany do Valbandonu:
P8300023.JPG

P8270017.JPG

P8270012.JPG

P8270001.JPG


Albo Kamenjak:
P8290029.JPG

P8290033.JPG


:papa:
Ostatnio edytowano 08.05.2015 16:47 przez Aisza, łącznie edytowano 1 raz
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 31.08.2013 20:27

Istrię znałem tylko od strony zachodniej i byłem zauroczony szczególnie miasteczkami i w tym roku pojechaliśmy zdobywać wybrzeże wschodnie,które znaliśmy tylko z przejazdu.Po kilku godzinach szukania czegoś sensownego pojechaliśmy do Pakostane. Gusty są różne i jeśli komuś tam się podoba to jego sprawa,ale jak dla nas tragedia.Plaże mało dostępne a jeśli już jest gdzieś sensowny kawałek to oblężenie niesamowite.Spokojne miejsca i owszem można spotkać na nocleg,ale to to ja mam w swoim domu.Widoki śliczne tylko dostępu do morza brak dostępu a tam gdzie on jest to o spokojnym miejscu trzeba zapomnieć.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 31.08.2013 21:12

Byłem w wielu miejscach na Istrii oraz przyległych plażach w miejscowościach w okolicy Opatiji (Kvarner).
Muszę powiedzieć, że mi najbardziej pod względem plaż podoba się Rabać we wschodniej Istrii. Są tam urokliwe zatoczki ze skałkami oraz z białymi/jasnymi kamykami. Dużo różnorodność w wyborze miejsca im dalej w stronę końca promenady nadmorskiej, tym ciekawsze plaże. Wracam tam często przeważnie we wrześniu, kiedy nie ma tłoku. W okolicy ładny Labin - 5 km.
Pozdrawiam,
Tomek
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5790
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.09.2013 00:00

pawelh napisał(a):Istrię znałem tylko od strony zachodniej i byłem zauroczony szczególnie miasteczkami i w tym roku pojechaliśmy zdobywać wybrzeże wschodnie,które znaliśmy tylko z przejazdu.Po kilku godzinach szukania czegoś sensownego pojechaliśmy do Pakostane. Gusty są różne i jeśli komuś tam się podoba to jego sprawa,ale jak dla nas tragedia.Plaże mało dostępne a jeśli już jest gdzieś sensowny kawałek to oblężenie niesamowite.Spokojne miejsca i owszem można spotkać na nocleg,ale to to ja mam w swoim domu.Widoki śliczne tylko dostępu do morza brak dostępu a tam gdzie on jest to o spokojnym miejscu trzeba zapomnieć.


Zdecydowanie źle szukałeś.
Lino
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lino » 27.06.2017 09:31

Znalazłam na forum niewiele informacji o plaży w Stinjan i w zasadzie tylko krytyczne, a ja mam zupełnie przeciwne zdanie. Wiadomo, oczekiwania można mieć różne, ale dla nas (z dzieckiem) była idealna - łagodne zejście, czyściutki żwirek, mnóstwo miejsca, darmowy duży parking (tuż obok plaży), na którym można było zagrać w badmintona choćby, fajny deptaczek-ścieżka rowerowa (super na rolki dla dziecka, jogging, spacerek z wózkiem np.), mały barek plażowy - czyli wszystko, czego potrzebujemy :-) Plaża jest dość rozległa, my wybraliśmy spokojne miejsce, ale można było też bliżej tych dmuchańców do skakania dla dzieci. W zasadzie tylko prysznica nie znalazłam i zero kubłów na śmieci, ale poza tym idealna! Zdjęcia bardziej poglądowe, niż ładne ;-)
Załączniki:
WP_20170616_18_30_05_Pro.jpg
19238101_1541808682530235_6880557690533371612_o.jpg
Inka83
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 29.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inka83 » 29.06.2017 08:49

Czy są jakieś fajne plaże w okolicach Novigrad ? Wczoraj zarezerwowałam tam pokój, jedziemy pod koniec sierpnia. Szukamy czegoś z drobnymi kamyczkami a nie półkami skalnymi i skałami. Będę wdzięczna za nakierowanie mnie na fajną miejscówkę :)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 29.06.2017 09:55

Na Istrii byłem 3 razy, a za miesiąc wyruszam po raz czwarty, ale jest to kolejny raz wschodnia Istria. Mogę tu polecić piękne plaże żwirowe z małymi i większymi kamyczkami w Rabacu (tu jednak dużo turystów) albo pobliskie mniej uczęszczane plaże w miejscowościach: Prtlog, Sveta Marina, Drenje, Ravni. Później wrzucę kilka moich fotek, żeby było wiadomo o czym mowa :)
No to wrzucam kilka przykładów w Rejonie Labina - plaże żwirkowe z łagodnym zejściem do wody:
Plaża w Rabacu w Rejonie hotelu Girandella:
Rabac 1.JPG

Prtlog:
Prtlog.JPG

Drenje:
Drenje.JPG

Drenje Mikro.jpg

Drenje Mikro 2.JPG

I zdjęcie plaży Jadrina Uvala w drenje - nie moje, z netu (na zdjęciu jest adres strony):
Jadrina Uvala.JPG

Sveta Marina plaża Huboka:
Huboka.JPG

I plaża w Ravni:
Ravni 1.JPG

Ravni 2.JPG

Można by wrzucić trochę wiecej, ale nie chcę zaśmiecać wątku :papa:
P.S. Tak wyglądają te kamyczki:
Kamyczki na Istrii.JPG
Ostatnio edytowano 29.06.2017 12:05 przez Marko66, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone