Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - najlepsza baza wypadowa?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
knietek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.03.2015
Istria - najlepsza baza wypadowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) knietek » 18.05.2015 19:22

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych chorwacjoholików :mrgreen:
Po kilkuletniej przewie zamierzam wrócić do cro - tym razem na pierwszy ogień półwysep Istria a później leniuchowanie na Krk. I tu moje pytanie - chcemy zwiedzić Rovinj, Motovun, Poreč, amfiteatr w Puli... ogólnie pojeździć i pozwiedzać ciekawe miejsca na półwyspie. Zastanawiamy się gdzie szukać pokoi (początek czerwca)? Zależy nam na miejscu przy wybrzeżu w którym wieczorem będziemy mogli znaleźć klimatyczną knajpkę i napić się winka po całodniowym zwiedzaniu. Zastanawialiśmy się nad Rovinj, lecz nie wiemy czy ceny nie są adekwatne do uroku tego miasteczka, a będąc większość dnia poza pokojem i tak nie skorzystamy do końca z atutów tego miejsca.
Z góry dzięki za podpowiedzi
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2015 19:56

Skoro przed sezonem to zdecydowanie coś większego. Ja właśnie byłabym za Rovinj ewentualnie Porec, ale Rovinj jest bardziej centralnie położone. A co do obaw o ceny. Byliśmy na Istrii we wrześniu (więc też poza sezonem) i ceny i we Vsarze, czy w Funtanie czy w Rovinj były na tym samym poziomie. Klimatyczne knajpki są i w Porec i w Rovinj. Rovinj piękny w dzień jak kolorowe kamieniczki chylą się ku morzu, ale wieczorem bardziej do mnie przemawiał Porec z wąskimi uliczkami z wyślizganym brukiem i knapkami (chyba tu ich było więcej) i z piękną bazyliką
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2015 19:58

Rovinj, ma najlepsze położenie i jest najładniejszy :wink:
knietek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) knietek » 18.05.2015 20:45

Dzięki za zainteresowanie tematem
A macie może porównanie z Rabac - nie chodzi mi o zwiedzanie lecz jako sypialnie, jadalnie, imprezownie i miejsce do odpoczynku na plaży :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2015 20:49

knietek napisał(a):Dzięki za zainteresowanie tematem
A macie może porównanie z Rabac - nie chodzi mi o zwiedzanie lecz jako sypialnie, jadalnie, imprezownie i miejsce do odpoczynku na plaży :)


W opini świetniej kumpeli, Rabac to imprezownia to nie jest. Przynajmniej poza sezonem. Ale jest jedna relacja (przynajmniej ja jedną czytałam) o pobycie w Rabac przed sezonem.
Odpoczniesz tam na pewno. Sypialnia też ok.

My mamy z tą mieściną takie doświadczenie: wrzesień 2012 my w Rovinj na plaży się opalamy, znajomi w Rabac mokną. Odwiedzają nas. Drugi dzień my na plaży oni uciekają przed wiatrem z Rabac. Trzeci dzień: my opuszczamy Rovinj oni szybko pędzą z córą do Rovinj, na naszą miejscówkę, bo strasznie zimo, a my w krótkich spodenkach :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2015 22:48

knietek napisał(a):Dzięki za zainteresowanie tematem
A macie może porównanie z Rabac - nie chodzi mi o zwiedzanie lecz jako sypialnie, jadalnie, imprezownie i miejsce do odpoczynku na plaży :)


Nie ma porównania :roll:

Na Istrii najlepszy jest moim zdaniem Rovinj :D

Jak szukasz czegoś bez imprezowni to okolice Puli, np. Banjole

W rejonie Rijeki, na Kvarnerze rządzi Opatija, Lovran, Moszczenicka Draga :D

Z tym, że diabeł tkwi w szczegółach :roll:
Miejscowość może być mało atrakcyjna, ale kwatera bardzo dobra i w dobrej cenie :roll:
I odwrotnie
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.05.2015 16:07

knietek napisał(a):Zastanawialiśmy się nad Rovinj, lecz nie wiemy czy ceny nie są adekwatne do uroku tego miasteczka, a będąc większość dnia poza pokojem i tak nie skorzystamy do końca z atutów tego miejsca.


Novigrad.
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 19.05.2015 17:35

knietek napisał(a):Zależy nam na miejscu przy wybrzeżu w którym wieczorem będziemy mogli znaleźć klimatyczną knajpkę i napić się winka po całodniowym zwiedzaniu. Zastanawialiśmy się nad Rovinj

Właśnie wróciliśmy z Istrii - zdecydowanie Rovinj najbardziej klimatyczny (z odwiedzonych przez nas miejsc). Jak baza wypadowa to bym szukał gdzieś tam ew. nieco wyżej np Porec.
witek1969
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) witek1969 » 20.05.2015 17:20

Witam .
Zwiedziliśmy już prawie cała Chorwację od północy po Dubrownik , przy okazji tez BiH .Teraz czas na Istrię chcielibyśmy zacząć od Rovinj, stąd pytanie aby się nie rozczarować, może ktoś poleci fajny sprawdzony apartament niedaleko wody Dzięki.
knietek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) knietek » 26.05.2015 09:40

witek1969 napisał(a):Teraz czas na Istrię chcielibyśmy zacząć od Rovinj, stąd pytanie aby się nie rozczarować, może ktoś poleci fajny sprawdzony apartament niedaleko wody Dzięki.


Dołączam się do pytania - po co szukać jak można w ciemno :D
mateusz387
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateusz387 » 26.05.2015 10:20

moze ktos napisac jakies sa ceny w rastauracjach w rovinji. Chodzi mi przykladowo o obiad, pizze, piwo?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.05.2015 11:27

mateusz387 napisał(a):moze ktos napisac jakies sa ceny w rastauracjach w rovinji. Chodzi mi przykladowo o obiad, pizze, piwo?


Cześć.

Cennik pierwszy z brzegu:
http://www.orca-rovinj.com/en/ponuda/
:papa:
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 26.05.2015 11:37

Fazana :)
(więcej info w mojej relacji)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 13.06.2015 21:48

Pjescana Uvala kolo Puli
marock
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marock » 26.06.2015 10:56

Za 2 tygodnie wybieram się z rodzinką na Istrię - po 5 letniej przerwie :D . Te 5 lat temu to było nasze pierwsze spotkanie z Cro i wtedy wybraliśmy Rovinj (wrzesień). W związku z tym, że nasz maluch miał wtedy niecałe 2 latka, skupiliśmy się głównie na plażowaniu i zwiedzaniu samego Rovinj. Z "dalszych" wyjazdów to wybraliśmy się tylko do Puli.
Teraz maluch podrósł ale w tak zwanym międzyczasie pojawił się drugi - teraz ma 4 latka.
Wybraliśmy Fazanę i mam nadzieję pokręcić się trochę po okolicy. Kamenjak, Vodjan, Bale a w drodze powrotnej Porec i Motovun - to przynajmniej chciałbym tym razem zobaczyć.

Polecacie coś jeszcze :?:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria - najlepsza baza wypadowa?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone