Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - najlepsza baza wypadowa?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kamisha
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 31.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamisha » 04.07.2016 11:31

lordgargamel napisał(a):Witam.
Jadę w tym roku po raz czwarty do Chorwacji, lecz po raz pierwszy na Istrię. Wybraliśmy miejscowość Rabac. Czy moglibyście coś więcej na temat tego miasta powiedzieć, bo ja go wcale nie znam, tyle co z fotografii i google.maps. Jedziemy 3 lipca. Czy jest warte zobaczenia?


Kochamy Rabac! Niewielka miejscowość z przyjemnymi plażami (polecam szczególnie Girandelle i dalej od bulwaru), rodzinnie (brak dyskotek), jest gdzie dobrze zjeść oraz ponurkowac jak ktoś lubi albo zażyć innych sportów wodnych. Śpimy w hotelu Mediteran Residence, należącym do kompleksu link usunięty na życzenie włściciela strony docelowej. Mają codzienne, calodniowe animacje, śniadania i obiadokolacje w cenie pokoju (bierzemy budzetowo, €55 za pokój dwuosobowy, ale chcemy tylko się umyć i wyspać, nie zależy nam na luksusach). Byliśmy tam już 3 razy, w tym roku planujemy czwarty. Większość turystów to Austriacy (lub Niemcy, ciężko poznać), całe rodziny, więc jest spokojnie i nic nam nigdy jeszcze nie zginęło, a zostawialismy lustrzankę na plaży bez opieki. Zawsze niebieska flaga i świetna pogoda, a jeździmy zawsze koniec sierpnia/początek września. Rabac caly czas się rozwija, więc co roku zastajemy go trochę innego. Do zwiedzania też co nieco jest, my byliśmy w Puli, Labinie, na wyspach Brijuni (bez szału), można wypożyczyć rower i zwiedzać pedalujac :-) Widzę, że jak pisze ten post to jesteście pewnie już w podróży :-) napisz koniecznie, gdzie spicie, jaka pogoda i jak wam się Rabac podoba :-)
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.07.2016 15:48

Podłączam się do wątku. Spontanicznie zapadła decyzja o wyjeździe do Chorwacji, po wielu pobytach " na dole" tym razem chcemy spędzić tydzień na Istrii. Mam bardzo mało czasu, więc proszę o radę gdzie się ulokować. Czy wschód czy zachód? Dzisiaj zaczęłam czytać o Istrii i mam mętlik w głowie. Nie chcemy całkiem na odludziu, ale też nie w centrum miasta. Mąż zamierza dużo jeździć na rowerze. Proszę bardzo o kilka sugestii praktycznych , co może rozjaśni mi moje poszukiwania.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 15:55

hania731 napisał(a):Podłączam się do wątku. Spontanicznie zapadła decyzja o wyjeździe do Chorwacji, po wielu pobytach " na dole" tym razem chcemy spędzić tydzień na Istrii. Mam bardzo mało czasu, więc proszę o radę gdzie się ulokować. Czy wschód czy zachód? Dzisiaj zaczęłam czytać o Istrii i mam mętlik w głowie. Nie chcemy całkiem na odludziu, ale też nie w centrum miasta. Mąż zamierza dużo jeździć na rowerze. Proszę bardzo o kilka sugestii praktycznych , co może rozjaśni mi moje poszukiwania.

Umag, Funtana, Vrsar.

http://www.istria-bike.com/hr/staze
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.07.2016 16:55

Dzięki Janusz! Super stronka rowerowa.
Czyli radzisz zachodni brzeg. Poszukam, poczytam. My z mężem lubimy całkowite odludzia, ale nasze dzieci (w tym nastolatka) nie. Dlatego szukamy jakiegoś kompromisu. Które z tych miast będzie najlepsze. I co ważne plaża- nie chcemy aby plaża tuż przy ulicy, albo było bardzo strome zejście do plaży. Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 17:23

hania731 napisał(a):Dzięki Janusz! Super stronka rowerowa.
Czyli radzisz zachodni brzeg. Poszukam, poczytam. My z mężem lubimy całkowite odludzia, ale nasze dzieci (w tym nastolatka) nie. Dlatego szukamy jakiegoś kompromisu. Które z tych miast będzie najlepsze. I co ważne plaża- nie chcemy aby plaża tuż przy ulicy, albo było bardzo strome zejście do plaży. Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc.

Na zachodniej Istrii nie ma praktycznie plaż przy przelotowych ulicach.
Zejścia są różne - ale nie bardzo strome.
Kiedy chcecie jechać - w sierpniu może być "włoska plaga" :wink:
Trudno mi dokładnie poradzić miasto i kwatery, bo ja na Istrii byłem 4 razy na kempingu Valkanela.
Na zachodniej Istrii praktycznie nie ma kwater blisko morza, bo tam zlokalizowane są kempingi i kompleksy hotelowe.
Do plaż trzeba kawałek podejść lub podjechać.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.07.2016 18:42

No niestety, jedyny termin jaki mamy na wyjazd to 6-13 sierpień.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 18:56

hania731 napisał(a):No niestety, jedyny termin jaki mamy na wyjazd to 6-13 sierpień.

Coś masz w PW - teraz Twój ruch :wink: :idea:
Groszek1878
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2016
Istria - gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Groszek1878 » 01.08.2016 10:50

Witam wszystkich
Wraz ze znajomymi (5 osób) wybieramy się do Chorwacji na jakieś 5-6 dni. Wybraliśmy Istrię ze względu zminimalizowanie kosztów podróży oraz fakt, że to dobre miejsce wypadowe do sąsiednich krajów (chcemy pozwiedzać :) ).

Przeglądając forum ustaliłem, że:
Medulin - raczej brudna plaża, średnio polecana
Banjole - jest ok
Premantura - cud, miód.

Znalazłem apartament w Puli, w południowej części miasta, by mieć dobry dostęp do plaż w Banjole i Premantury, choć połowę pobytu zamierzamy spędzić na zwiedzaniu. Myślicie że to dobry pomysł? Zapewne w samej Puli również są plaże, ale trudno mi na mapie znaleźć dokładnie w jakim miejscu.

Zapytam jeszcze - czy polecacie inne miejsca w Istrii? Szukam wciąż, by mieć większe pole do popisu i spośród kilku opcji ustalić ze znajomymi i wybrać najkorzystniejszą.

Pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria - gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2016 12:15

Groszek1878 napisał(a):Zapewne w samej Puli również są plaże, ale trudno mi na mapie znaleźć dokładnie w jakim miejscu.

Jest np. plaża Valkane
https://www.google.pl/maps/place/Valkan ... 13.8221618

http://mapio.net/o/5575902/
aa1983
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aa1983 » 09.02.2017 15:33

malo promocije za Umag ( obrazy z Internetem ) , jesteśmy trochę zazdrosny, bo Polacy idą dalej do Dalmacji niż w Istrii :P :D :P
Załączniki:
umag33.jpg
umag4.jpg
umag.jpg
umaggg.jpg
AnnaDaria
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaDaria » 05.03.2017 13:41

Witam
Planuje leciec w wakacje do Puli. Gdzie polecacie sie zatrzymac? Lecimy z dwojka dzieci 7 i 13lat, wiec zalezy nam na fajnej plazy bo dzieciaki glownie kapiele w morzu interesuja ;) chcemy tez wypozyczyc auto zeby troche pozwiedzac. Jestesmy raczej rozrywkowi wiec kompletne zadupie odpada ;) Myslimy nad Rabac ale nie jestem pewna czy to do konca dobry wybor. Moze lepiej Porec albo Rovinj? Stamtad mozna zrobic sobie wypad do Wenecji a z Rabac juz daleko
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Istria - gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.03.2017 13:48

Groszek1878 napisał(a):Zapytam jeszcze - czy polecacie inne miejsca w Istrii?

Pomyśl o Rovinj. Też ma fajne plaże np. na południu miasteczka. Zobacz u mnie w relacji lub w innych relacjach.
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017
Labin

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 07.03.2017 23:59

witam, czy Labin jest dobrym punktem wypadowym/noclegowym dla rodziny z dwójką dzieci ? poproszę za i przeciw tych co tam byli :) pozdrawiam
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Labin

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 23.03.2017 10:40

ja+ty=my napisał(a):witam, czy Labin jest dobrym punktem wypadowym/noclegowym dla rodziny z dwójką dzieci ? poproszę za i przeciw tych co tam byli :) pozdrawiam


Dołączam się do pytania. Może jeszcze Fazana. ?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Labin

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.03.2017 11:55

ja+ty=my napisał(a):witam, czy Labin jest dobrym punktem wypadowym/noclegowym dla rodziny z dwójką dzieci ? poproszę za i przeciw tych co tam byli :) pozdrawiam


Labin, nie jest miejscem turystycznym.
Jest to osada górnicza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria - najlepsza baza wypadowa? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone