Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - najlepsza baza wypadowa?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
igguana
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) igguana » 26.04.2016 14:21

Slavko1974 napisał(a):
marock napisał(a):Za 2 tygodnie wybieram się z rodzinką na Istrię - po 5 letniej przerwie :D . Te 5 lat temu to było nasze pierwsze spotkanie z Cro i wtedy wybraliśmy Rovinj (wrzesień). W związku z tym, że nasz maluch miał wtedy niecałe 2 latka, skupiliśmy się głównie na plażowaniu i zwiedzaniu samego Rovinj. Z "dalszych" wyjazdów to wybraliśmy się tylko do Puli.
Teraz maluch podrósł ale w tak zwanym międzyczasie pojawił się drugi - teraz ma 4 latka.
Wybraliśmy Fazanę i mam nadzieję pokręcić się trochę po okolicy. Kamenjak, Vodjan, Bale a w drodze powrotnej Porec i Motovun - to przynajmniej chciałbym tym razem zobaczyć.

Polecacie coś jeszcze :?:


A ja wczoraj wróciłem z Istrii z maluchami 4,5 roku i 9 miesięcy :). Może zdążę wrzucić relacje przed Twoim wyjazdem.
Tak na szybko, jeśli Poreć to polecam bazylikę Eufrazjusza (Eufrazjana), pewnie dzieciaki nie będa zainteresowane ale warto, moja starsza córa była bardzo ciekawa, musiałem wszystko jej objaśniać. Wejście na wiezę, skąd można sfocić piękne panoramy Poreca.
Niedaleko Poreca jest jaskinia Baredine, też warta polecenia. Ale trzeba wziąć dzieciakom ciepłą odzież, w jaskini jest stała temperatura 14 stopni. Ja nie wziąłem i musiałem odpuścić, nad czym boleję.



A czy mogę otrzymać namiary na nocleg? szukam właśnie... napiszcie proszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
skoneczko
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.08.2015
Nasza pierwsza Istria - pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) skoneczko » 15.05.2016 14:42

Witajcie :P

11.06.2016 wybieramy się po raz 3 do ukochanej Chorwacji. Wcześniej byliśmy Na Ciovo oraz Murterze. Zwiedzając wszytsko dookoła. W tym roku jedziemy znów na Ciovo bo kochamy to miejsce oraz na tydzień na Istrie i 1 dzień do Wenecji ale to już na koniec pobytu. Przekopałam setki postów ale dalej jestem zielona i mam olbrzymi dylemat. Nie wiem gdzie się wybrać. Jedziemy w czerwcu więc przed sezonem i wydaje mi sie że tłumów nigdzie być nie powinno,nie wiem.Zawsze jeździliśmy na początku września i tych terminów jestem pewna natomiast nie wiemy jak to wygląda w czerwcu. Nie interesują Nas miejscowości typowo nastawione na turyste. Chcemy wynając sobie pokój jak zawsze blisko brzegu z balkonem by poranną kawkę wypijać patrząc w morze. Żadne hotele, żadne kampingi. Lubimy cisze i spokój ale to będziemy mieć właśnie na Ciovo. Tam jest naprawde ciiiiicho i wieczorami czasem to aż przeraża :) bez auta ani rusz :) Tak więc chcemy okolice by można wyjść i spokojnie się przejść nie będąc w miejscu gdzie " Ptaki mają rondo " :lol: Zamierzamy zwiedzać, dużo zwiedzać bo nie potrafimy usiedzieć spokojnie na miejscu. Czytając posty wiem że jesteście niezastąpiona kopalnią wiedzy i liczę iż znajdę dzięki Wam odpowiedź na pytanie które ostatnio spędza mi sen z powiek bo został już neicały miesciąc :( Jakie miejsce polecacie na Istrii od 11 czerwca na tydzień, gdzie planujemy zwiedzać więc dużo jeździć, ale żeby też okolica mieszkania była w miare fajna nie było typowego hotelarskiego betonu i straganów jak na promenadzie w Ustce. Jeśli podając miasteczko polecicie jakąs ulice z fajnymi apartamentami to już wogóle będę przeszczęśliwa. Bardzo na Was licze.
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Użytkownik usunięty
Re: Nasza pierwsza Istria - pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2016 16:08

skoneczko napisał(a):... Nie wiem gdzie się wybrać...

...Nie interesują Nas miejscowości typowo nastawione na turyste...

... Chcemy wynając sobie pokój jak zawsze blisko brzegu z balkonem by poranną kawkę wypijać patrząc w morze...

... Żadne hotele, żadne kampingi...

...Tak więc chcemy okolice by można wyjść i spokojnie się przejść nie będąc w miejscu gdzie " Ptaki mają rondo " :lol:

...planujemy zwiedzać więc dużo jeździć, ale żeby też okolica mieszkania była w miare fajna nie było typowego hotelarskiego betonu i straganów jak na promenadzie w Ustce...

Jeśli podając miasteczko polecicie jakąs ulice z fajnymi apartamentami ...


Czyli miasto ma być ciche i spokojne, nie nastawiona na przyjmowanie turystów, bez hoteli i kempingów,
bez straganów na promenadzie,
ale jednocześnie ma być tam ulica z apartamentami, ma być fajne miejsce do spacerów, nie bezludne ( brak "ronda dla ptaków" ),
kwatera ma być przy samej plaży :roll: :roll: :roll:

Czyli takiego miejsca na Istrii, które spełniałoby te wszystkie warunki, nie ma :roll:



W każdym miasteczku na Istrii są kempingi, w większości są hotele i wszędzie o zgrozo chcą zarobić na turystach :wink:

PS: ładnie jest w Banjole, Umag, Fażanie, Rovinj, Vrsar, Moscenickiej Dradze 8)
skoneczko
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skoneczko » 15.05.2016 18:55

Szukam czegoś takiego jak miałam na Murterze i na Ciovo a nie np Makarska :) podobny klimat. A że na Istrii nie byłam to wolę się Was poradzić. Nie wiem tez jak wygląda sprawa NIE W SEZONIE bo jedziemy 11 czerwca.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Nasza pierwsza Istria - pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.05.2016 19:07

skoneczko napisał(a):...
Myślę, że spokój moglibyście znaleźć w malutkim Ravni. Nie można o tej miejscowości powiedzieć, że nie jest nastawiona na turystów, bo jak najbardziej jest. Jednak panuje tam względny spokój. Jeden sklep spożywczy, knajpka przy plaży i właściwie nic poza tym. Problem będzie tylko z pokojem blisko brzegu, bo ukształtowanie terenu na to nie pozwala. Tam nie ma kwater w pierwszej linii brzegowej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2016 19:15

Każdy region jest inny. :roll: :!:

Istria jest bardzo oblegana przez Włochów, Słoweńców, Austriaków.
Oni w czerwcu spakują się do auta i za kilka godzin są na Istrii. Np. wyjadą o 7 rano, o 10 są na plaży, o 19 się z plaży zwijają i na noc są w domu :roll:
Albo jadą w sobotę rano, zostają na noc i wracają w niedzielę wieczorem. :roll:
W czerwcu turystyka weekendowa kwitnie 8)

Tam jest mnóstwo kempingów, są ośrodki hotelowe, generalnie ludzi nie brakuje :roll:
Ale nie ma co się tych ludzi bać, bo i tak jest bardzo fajnie :!: :D :!: :) :!: 8)
Nie ma ścisku i tłoku, a jeden czy dwa hotele w miasteczku plus kilka kempingów to nie jest tragedia :D
Zero obaw :!: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.05.2016 19:33

skoneczko napisał(a):Szukam czegoś takiego jak miałam na Murterze i na Ciovo a nie np Makarska :) podobny klimat. A że na Istrii nie byłam to wolę się Was poradzić. Nie wiem tez jak wygląda sprawa NIE W SEZONIE bo jedziemy 11 czerwca.

Istria jest zdecydowanie inna niż Dalmacja jeśli chodzi kwatery, linię brzegową, widoki.
Kwater w pierwszej linii brzegowej w zasadzie brak, bo tam są zlokalizowane kempingi i kompleksy hotelowe.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 15.05.2016 20:13

Ja polecam Novigrad na Istrii , małe fajne miasteczko i doskonałe miejsce na wycieczki po półwyspie.
Apartamenty są blisko morza na ulicy Rivarela. Sprawdź sobie na google maps. Ja korzystałem zawsze z kampingu 4 km od miasteczka a byłem tam 7 razy w tym 5 razy w czerwcu. Polecam i miłego wypoczynku :)
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008
2 polowa czerwca kierunek Umag czy Opatija

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 19.05.2016 09:30

Witam wszystkich Cromaniakow
nie było mnie tu ladnych pare lat.. a teraz wracam i chcialabym zapytac o rade.. :)
chcielibysmy sie wybrac w 5tke w tym jedno dziecko 6 lat do Cro tylko tym razem z Dortmundu ( moze tez jest tu ktos z moich okolic)
no i nie wiem gdzie najlepiej i najblizej tzn nie a daleko mysle ze dystans 1500 to juz za daleko, wiec gdy bylismy pare lat temu to bylo to dwukrotnie na Istrie w okolice Rabacia.. wiec Pule Porec Labin te okolice mielismy juz w miare objechane. Teraz tez moze byac jakies nieduze urocze miasteczko.. gdzie w okolicy znajziemy pieke plaze i fajne miejsca no i bylo by niedaleko zeby zwiedzic cos fajnego. No nie wiem moze okolice Umag Novigrad lub Opatija Rijeka... tylko to juz wieksze chodzi o obanie jakiegos kierunku.. napewno macie wieksze doswiadczenie i wiedze na ten temat gdzie warto sie wybrac pamietajac o dziecku :P Kwatery chcielibysmy szukac na miejscu jak zajedziemy juz dwa razy tak robilismy... chyba ze mialby ktos jakis namiar w fajnej okolicy.. mysle ze druga polowa czerwca to jeszcze tlumow nie bedzie a temperatura ponad 20 i fajna ciepla woda juz w miare bezie. bo 30 to moim chlopakom tez za duzo :P :D
Bede wdzieczna za wszelkie typy i rady!!
pozdrawiam cieplo
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2 polowa czerwca kierunek Umag czy Opatija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.05.2016 12:36

roszel napisał(a):Witam wszystkich Cromaniakow
nie było mnie tu ladnych pare lat.. a teraz wracam i chcialabym zapytac o rade.. :)
chcielibysmy sie wybrac w 5tke w tym jedno dziecko 6 lat do Cro tylko tym razem z Dortmundu ( moze tez jest tu ktos z moich okolic)
no i nie wiem gdzie najlepiej i najblizej tzn nie a daleko mysle ze dystans 1500 to juz za daleko, wiec gdy bylismy pare lat temu to bylo to dwukrotnie na Istrie w okolice Rabacia.. wiec Pule Porec Labin te okolice mielismy juz w miare objechane. Teraz tez moze byac jakies nieduze urocze miasteczko.. gdzie w okolicy znajziemy pieke plaze i fajne miejsca no i bylo by niedaleko zeby zwiedzic cos fajnego. No nie wiem moze okolice Umag Novigrad lub Opatija Rijeka...

Ja wybrałbym Riwierę UMAG
Pozdrav.
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 19.05.2016 12:45

Janusz .... wybrał byś ze wzgledu na cene, widoki czy dobra jako baza wypadowa? domyslam sie ze Opatija Rijeka sa wielkie... i nie bedzie tak spokojnie ale moze z drugiej strony ladniej???? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.05.2016 12:50

Rijeka odpada - miasto portowe.
Opatija może ładna, ale plaża przy drodze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2016 12:57

Ja bym wybrał Opatiję i okolice, jest tam przepięknie :D

Ja kiedyś też szukałem informacji:
opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-t40819.html?hilit=opatijska%20riwiera%20wyspa%20krk

Znalazłem, pojechaliśmy z całą rodziną i byliśmy zachwyceni :D
opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-lipiec-2013-t44015.html?hilit=opatija%202013
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.05.2016 13:02

Może troszkę bardziej na południe: Mošćenička Draga, Rabac, Sveta Marina, Ravni. :wink:
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 19.05.2016 13:47

Rabac juz dwa razy z rzedu bylismy.. wiec e okolice juz znam mniej wiecej wiec chcialabym cos calkiem innego... gdze np tez mozna polazic po lasach bo moj m uwielbia no i jakas piekna plaza.. nie przy ulicy z jakims sensownym zejsciem dla dzieci... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria - najlepsza baza wypadowa? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone