Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria. Majowe tu i tam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Istria. Majowe tu i tam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.05.2012 09:01

Istria. Majowe tu i tam

Długi weekend majowy wypadał w tym roku idealnie.
Kilka dni urlopu i cały tydzień odpoczynku.

Jak zwykle pomysłów było mnóstwo, ale ja już od samego początku, gdzieś w środku czułam, że majówkę 2012 spędzę w Chorwacji.

Tak też się stało.
Na miejscówkę zostało wybrane Rovinj, głównie ze względów... hmmm nurkowych, ale to już nie powinno chyba nikogo dziwić :)
Podwodna okolica obfituje we wraki, groty, małe jaskinie i ala rafy :)

Nie mniej ważny był też fakt, że nigdy jeszcze nie byłam na Istrii, a zawsze bardzo chciałam zobaczyć jak tam jest.
I tak uzbierało się na tyle dużo argumentów nie do obalenia, że decyzja była w sumie prosta- Rovinj.

Relacja będzie pisana na dwa tematy.
Szczegóły dotyczące nurkowania będą zamieszczane tutaj: Klik

Serdecznie zapraszam :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.05.2012 09:08

Jak tu nie skorzystać z zaproszenia?
Jestem.


Pozdrawiam
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 14.05.2012 09:10

Również wykorzystam zaproszenie i popatrzę tu i tam :)

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.05.2012 09:25

Ja też się dołączę :P
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.05.2012 09:28

Serdecznie witam pierwszych gości :)


29 kwiecień: Niedziela-W drodze do i pierwsze spotkanie z Rovinj

W sobotę od samego rana walczyliśmy z pakowaniem i zbieraniem najpotrzebniejszych rzeczy. Zeszło nam z tym trochę czasu, bo trzeba było zabrać mnóstwo sprzętu nurkowego. Same butle stanowiły już pokaźną ilość bagażu :)

Obrazek

Obrazek

Późną nocą ruszyliśmy najpierw w kierunku Chałupek, później Wiednia, Ljubljany- tak, tak tym razem nie korzystałam z mojego ulubionego objazdu: Mureck, Lenart, Ptuj.

Zapłaciliśmy 15 euro. Z dużym bólem serca, ale zapłaciliśmy i pomknęliśmy w kierunku słoweńskiej stolicy, po to by zaraz później znaleźć się w Chorwacji.

Obrazek

Obrazek

Na pierwszy rzut oka była to inna Chorwacja niż ta, którą cieszyłam się każdego lata.
Jakaś taka bardziej zielona, z niesamowicie brązową (czerwoną?) ziemią, nie było słychać cykad ani nie można było wyczuć w powietrzu tego charakterystycznego, uwielbianego przeze mnie zapachu.

Chorwacja, to jednak Chorwacja.
Byłam niesamowicie szczęśliwa i z mapą w ręku, niecierpliwie oczekiwałam tabliczki z napisem Rovinj, bo tam mieliśmy spędzić ten majowy tydzień.

Znalezienie apartamentu zajęło nam może 20 minut.
Podjęłam nawet próbę targowania, ale jakoś mi nie wyszło.
Gospodarz rzucił cenę 35 euro, ja zrozumiałam 45 i z zadowoloną miną zapytałam, czy zejdzie na 35... no to on z uśmiechem, że tyle właśnie chce: three i five.

I potargowane :)

Obrazek

Obrazek

Przenieśliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyliśmy w poszukiwaniu bazy nurkowej.
Mieliśmy dokładny adres, więc nie przewidywaliśmy większych problemów, jak się później okazało niesłusznie ;)

Obrazek

Obrazek

Do dziś pamiętam, że w przewodniku i na stronie www była podana ulica Dobrile. Ale im bliżej byliśmy tej ulicy, tym bardziej oddalaliśmy się od morza. Coś było nie tak, bo chyba powinno być na odwrót, baza nurkowa powinna być nad samiutką wodą.

Okazało się, że to był adres, gdzie centrum nurkowe było tylko zarejestrowane. Gdzie jest w rzeczywistości? Szukajcie, a znajdziecie ;)
Szukaliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cdn ;)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 14.05.2012 09:32

I ja zasiadam w cztelni :D
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 14.05.2012 09:33

Super- pierwsza tegoroczna relacja .Zasiadamy w czytelni , bo do sierpnia jeszcze szmat czasu i z przyjemnością choć wirtualnie pozwiedzamy.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 14.05.2012 10:39

O! Znajome widoczki.
Zabieram się z Tobą. :D

pzdr :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.05.2012 10:44

JoannaG napisał(a):I ja zasiadam w cztelni :D


Mam nadzieję, że będziesz siedziała wygodnie i dotrwasz do końca :)

Ewa i Piotr napisał(a):Super- pierwsza tegoroczna relacja .Zasiadamy w czytelni , bo do sierpnia jeszcze szmat czasu i z przyjemnością choć wirtualnie pozwiedzamy.


Trochę mi żal, że tegoroczna Chorwacja już za mną, ale z drugiej strony jeszcze całe wakacje przede mną... a plany są ambitne :)

Zapraszam na ciąg dalszy.

longtom napisał(a):O! Znajome widoczki.
Zabieram się z Tobą.


Hej Tomek :)
Będzie mi bardzo miło, jeżeli będziesz mi towarzyszył :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.05.2012 10:49

Ja też Istrię miło wspominam, chociaż podejście do kwestii wody rózni nas diametralnie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 14.05.2012 10:57

Nie mogłam się doczekać tej relacji.
No i w końcu jest :D
Pozdrawiam i czekam na Rovinj i nurki :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2012 11:00

Roxi napisał(a):[
Serdecznie zapraszam :)


W maju na Istrii osobiście nigdy nie byłem (raz byłem wirtualnie z Cool :wink:)
Zobaczę drugą wirtualną majówkę widzianą realnie przez Roxi :lol:
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 14.05.2012 11:08

Też z przyjemnością poczytam jak Ty odbierasz Istrię i Rovinj, tym bardziej że byłem tam już dwa razy i w tym wybieram sie po raz trzeci.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.05.2012 11:22

Franz napisał(a):Ja też Istrię miło wspominam, chociaż podejście do kwestii wody rózni nas diametralnie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Dużo było już na forum napisane o ciekawszych miejscach na Istrii i to własnie dzięki relacjom forumowiczów wiedziałam co i jak, za co jestem bardzo wdzięczna.
A podejście do wody mam takie, jak Ty do górskich szczytów... :)

mutiaq napisał(a):Nie mogłam się doczekać tej relacji.
No i w końcu jest
Pozdrawiam i czekam na Rovinj i nurki


Witam serdecznie :)
O Rovinj będzie dużo, a o nurkach jeszcze więcej :)

Janusz Bajcer napisał(a):W maju na Istrii osobiście nigdy nie byłem (raz byłem wirtualnie z Cool )
Zobaczę drugą wirtualną majówkę widzianą realnie przez Roxi


W maju piękne jest to, że w wąskich uliczkach jest cisza i spokój, brak tłumów i to dodało wyjazdowi niesamowitego uroku.
Oczywiście Januszu, dzięki za Twoje relacje z tego regionu, bo mi bardzo pomogły :)

Frisco napisał(a):Też z przyjemnością poczytam jak Ty odbierasz Istrię i Rovinj, tym bardziej że byłem tam już dwa razy i w tym wybieram sie po raz trzeci.


Cześć :)
Będzie mi bardzo miło, jak poczytasz o tym, jak odebraliśmy Rovinj i samą Istrię :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.05.2012 11:39

Jestem. Ciekawy odbioru tego kawałka Cro i jej czerwonej ziemi :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria. Majowe tu i tam
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone