Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria. Majowe tu i tam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 14.05.2012 21:40

Roxi napisał(a):Tak szukaliśmy, że ze zmęczenia musieliśmy na chwilę przysiąść w barze i schłodzić się pierwszym w tym roku Kralovacko.

Obrazek


Kralovacko w Ozujsko.

A tak na poważnie to z przyjemnością siadam do relacji.

Takie trochę pytanie w przód: jak z temperaturą powietrza i wody? Chyba trochę zimno jeszcze?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.05.2012 06:03

FUX napisał(a):A o to, że ten szpej nie ma prawa, dla Waszego bezpieczeństwa, jechać nie przymocowany pasami.
Solidnymi!


Dla naszego bezpieczeństwa, jakoś tam był przymocowany. Na tyle, na ile się dało.

piotrf napisał(a):Rovinj piękny o każdej porze roku , o każdej porze dnia i nocy .
Śledzę i tam , i tu ale o tym chyba wiesz


Mi się najbardziej podoba o zachodzie słońca.
A o tym, że jesteś to wiem, wiem... ale zawsze mi miło jak dasz znak życia :)

ziemniak napisał(a):Kralovacko w Ozujsko.

A tak na poważnie to z przyjemnością siadam do relacji.


Witam, witam.
W tym roku bardzo często zdarzało się, że dostawaliśmy Karlovacko właśnie w kuflach Ozujsko. Nie wiem dlaczego tak, ale tak właśnie było.

ziemniak napisał(a):Takie trochę pytanie w przód: jak z temperaturą powietrza i wody? Chyba trochę zimno jeszcze?


Wieczory i poranki były chłodne.

Tzn ja zawsze uparcie rano ubierałam się w krótkie spodenki lub spódniczkę i koszulkę z krótkim rękawem... dobrze, że miał mi kto oddać trochę ciepła, bo bym marzła :)
Popołudnia gorące :)

A woda? Ziiimna.
Weszłam raz po kolana i uciekałam. Pewnie dałoby się przyzwyczaić i popływać, ale ja na pewno nie dałabym rady.
Tak jak nurkować mogę pod lodem w wodzie o temperaturze bliskiej zeru, tak pływać lubię w zupie :lol:
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 15.05.2012 06:03

Witaj Roxi jestem i czekam cd :wink: pozdrawiam wszystkich.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 15.05.2012 08:16

longtom napisał(a):O! Znajome widoczki.
Zabieram się z Tobą. :D

No to ja też ! :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.05.2012 09:40

kamil1929 napisał(a):Witaj Roxi jestem i czekam cd :wink: pozdrawiam wszystkich.


Cześć Kamil.
Cd już za momencik :)

mariusz-w napisał(a):No to ja też !


Witam, tym bardziej, że byłeś już tu i tam :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.05.2012 09:46

30 kwiecień: Poniedziałek- Z wizytą w Rovinj-Sub

Plany na poniedziałek były ambitne.
Po pierwsze primo- znaleźć w końcu bazę nurkową, to już nieważne jaką, po drugie primo- zanurkować, po trzecie primo- zwiedzić Rovinj.

Już po przebudzeniu wiedzieliśmy, że z niektórych rzeczy trzeba będzie zrezygnować, bo zwyczajnie, po ludzku zaspaliśmy ;)

W poszukiwaniu centrum nurkowego dotarliśmy ponownie do hotelu Park po drugiej stronie miasta. Tam, w sklepie nurkowym sprzedawca uprzejmie mnie poinformował, że nurkować można, a jakże, ale centrum nurkowe jest po drugiej stronie miasta.
Zaczął mi zawile tłumaczyć jak tam dojechać, chyba widział, że moja orientacja w terenie pozostawia dużo do życzenia, więc wyjął mapkę i pokazał palcem: Tu.

Jak się okazało baza nurkowa, była oddalona od naszego apartamentu dosłownie o 2 minuty jazdy samochodem :lol:
Pojechaliśmy i znaleźliśmy.

Spodobało mi się tam na pierwszy rzut oka.

Obrazek

Obrazek

Bardzo fajne miejsce, duży obszar, fajnie wyposażona.
Tutaj strona internetowa: Klik
Okazało się, że niedawno było wypłynięcie i następne nurkowanie będzie około 15.

Pokręciliśmy się trochę to tu, to tam i pojechaliśmy coś zjeść, bo siły trzeba mieć pod wodą, nie ma co :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popołudniu po raz drugi odwiedziliśmy centrum nurkowe Rovinj- Sub, po to by taką łodzią wypłynąć na pierwsze nurkowanie, które zaplanowane było przy pobliskiej wyspie, na lokalnej rafie.

Obrazek

Okazało się, że lokalna rafa, to za dużo powiedziane ;)

Obrazek

Szczegóły nurkowania i trochę zdjęć podwodnych tutaj: Klik

Dalszy ciąg wkrótce :)
Ostatnio edytowano 15.05.2012 10:11 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 15.05.2012 09:48

O jak dobrze -wrócę wieczorkiem z pracy i poczytam i pooglądam sobie -będzie o czym śnić :lol: :lol:
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 15.05.2012 10:22

może nie są to zdjęcia "rafy marzeń " ( dla Ciebie ) ale zazdroszczę takich widoków, pewnie tak dla mnie jak i większości nieosiągalnych ( może .........kiedyś) ale .............czekam na jeszcze
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 15.05.2012 10:44

Roxi napisał(a):Witam, tym bardziej, że byłeś już tu i tam :lol:

Taaa ... ale nie tak głęboko ... na Istrii bardziej w poziomie niż w pionie ! ;)

Pozdrawiam.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 15.05.2012 12:52

Roxi napisał(a):Obrazek



Istria była naszym pierwszym odwiedzonym miejscem w Chorwacji. Tylko jeden dzień spędziliśmy ale taki widok Rowinja ze zdjęciem zrobionym z miejsca o kilka metrów bardziej na prawo. Na pierwszym planie zdjęcia były te kamienie z dolnego rogu zdjęcia i ja. Potem przez kilka lat wisiało w dużym rozmiarze jak święty obrazek w bardzo ważnym miejscu na ścianie u mojej mamy.

Ciekawe co to za konstrukcja z lewej strony dolnego rogu :?

Najpierw zaglądnęłam w nurkowy wątek i stamtąd trafiłam tu. Ciekawe jakie będą wycieczki po Istrii.
Gdy zbliża się majowy weekend zawsze rozważamy chorwacką opcję i Istrię bo tak blisko do niej.
Cicha nie zatłoczona Istria jeszcze poczeka.
jaser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 28.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaser » 15.05.2012 13:21

Melduje się i czekam na cd.
Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.05.2012 18:45

Ewa i Piotr napisał(a):O jak dobrze -wrócę wieczorkiem z pracy i poczytam i pooglądam sobie -będzie o czym śnić :lol: :lol:


Kolejny odcinek dopiero jutro, bo dzisiaj sieć mi coś nawala i mam problem ze zgraniem fotek.
Mam nadzieję, że poczekasz :)

Amikol napisał(a):może nie są to zdjęcia "rafy marzeń " ( dla Ciebie ) ale zazdroszczę takich widoków, pewnie tak dla mnie jak i większości nieosiągalnych ( może .........kiedyś) ale .............czekam na jeszcze


Prawdziwej rafy, to ja jeszcze nie widziałam. Może w tym roku się uda.
Chodziło mi o to, że czasami z maską i fajką można było znaleźć ciekawszy krajobraz pod wodą, np na Hvarze.

Lidia K napisał(a):Istria była naszym pierwszym odwiedzonym miejscem w Chorwacji. Tylko jeden dzień spędziliśmy ale taki widok Rowinja ze zdjęciem zrobionym z miejsca o kilka metrów bardziej na prawo. Na pierwszym planie zdjęcia były te kamienie z dolnego rogu zdjęcia i ja. Potem przez kilka lat wisiało w dużym rozmiarze jak święty obrazek w bardzo ważnym miejscu na ścianie u mojej mamy.


Witam serdecznie.
Zdjęcie było robione podczas naszego pierwsze spaceru. Fajnie się złożyło, bo mieliśmy około 10 minut na nogach do "centrum". Warunki pogodowe nie były zbyt sprzyjające do zrobienia fajnego zdjęcia, ale pamiątka jest ;)

Lidia K napisał(a):Ciekawe co to za konstrukcja z lewej strony dolnego rogu


Nie mam zielonego pojęcia.
Prawdę mówiąc dopiero teraz, na zdjęciu zwróciłam na to uwagę. Jak tam codziennie przechodziliśmy to nawet mi się to w oczy nie rzuciło :)

Lidia K napisał(a):Najpierw zaglądnęłam w nurkowy wątek i stamtąd trafiłam tu. Ciekawe jakie będą wycieczki po Istrii.
Gdy zbliża się majowy weekend zawsze rozważamy chorwacką opcję i Istrię bo tak blisko do niej.
Cicha nie zatłoczona Istria jeszcze poczeka.


Miło mi że jesteś :)
Trochę pojeździliśmy i pozwiedzaliśmy.
Droga na Istrię zajęła nam coś trochę ponad 9h. Bez pośpiechu. Na majowy, długi weekend wycieczka jak znalazł :)

jaser napisał(a):Melduje się i czekam na cd.
Pozdrawiam


Również serdecznie pozdrawiam i witam w relacji :)
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 15.05.2012 20:29

Poczekam -jutro też jest dzień..
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 15.05.2012 20:34

Cześć Roxi :papa: z przyjemnością oczekuję na Twoje wspomnienia z Istrii.
Byłem tam dwa lata temu,więc chętnie sobie przypomnę...
A co pod wodą - zawsze mnie interesuje.
Pozrawiam.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.05.2012 07:36

Ewa i Piotr napisał(a):Poczekam -jutro też jest dzień..


:)

No to zaraz kolejny odcinek :)

CROberto napisał(a):Cześć Roxi z przyjemnością oczekuję na Twoje wspomnienia z Istrii.
Byłem tam dwa lata temu,więc chętnie sobie przypomnę...
A co pod wodą - zawsze mnie interesuje.


Za mną Istria chodziła już od dwóch lat. Bardzo się cieszę, że w końcu się udało.
Pod wodą też mają kilka ciekawych rzeczy. Wraków wystarczyłoby na kilka wyjazdów jak nic.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria. Majowe tu i tam - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone