Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria-jaka miejscowosć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Pula - pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 10.05.2017 22:38

KarolinaR93 napisał(a):Witam,
Wybieramy się wraz ze znajomymi w sierpniu pierwszy raz do Chorwacji. Długo zastanawiałam się gdzie i postawiliśmy na miasto Pula - "Apartament Rudan 253" przy ul. Carlieva, czy był może ktoś w tym miejscu i jak ocenia? :)
Jakie miejsca polecacie do zwiedzenia, a przede wszystkim do wypoczynku? Chodzi mi dokładnie o plaże, gdzie najlepiej ulokować się w mam nadzieję słoneczne dni? :)
Zastanawiałam się także, czy w któryś dzień nie pojechać do Wenecji, bo w końcu nie jest tak daleko.

Proszę o opinie, każda mile widziana :)

Kawał drogi do plaży. Ta zatoczka którą widać na mapie najbliżej lokalizacji to port jachtowy i nie ma tam plaży. Ogólnodostępna jest miejska ale to ze 2km. Są też takie poogradzane należące do ośrodków wypoczynkowych ale w sumie to każdy przez bramę przejdzie. Polecam plaże na terenie Horizont Resort przy Verudela - niby jest szlaban ale nikt go nie pilnuje i w zasadzie jak się podjedzie samochodem to podnosi się automatycznie i można wjechać na teren ośrodka. W dalszej odległości plaż jest całe mnóstwo. Rejs do Wenecji kosztuje około 60 euro ale to wersja ekonomiczna - znajomi jak sobie zafundowali pełną opcję to wyszło ponad 200 od osoby. W sumie zamiast promem można wybrać się samochodem ale na Istrii jest tyle do oglądania, że ja bym sobie tę Wenecję darował.
KarolinaR93
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.05.2017
Re: Pula - pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolinaR93 » 11.05.2017 09:35

Bardzo dziękuję za odpowiedź! :)
Troszkę martwi mnie, że daleko do plaży... ale na błędach człowiek się uczy, pierwszy wyjazd więc nie wszytko musi być idealne :) Młodzi jesteśmy więc będziemy chodzić!:)

Pozdrawiam, serdecznie.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Pula - pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 11.05.2017 10:14

KarolinaR93 napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedź! :)
Troszkę martwi mnie, że daleko do plaży... ale na błędach człowiek się uczy, pierwszy wyjazd więc nie wszytko musi być idealne :) Młodzi jesteśmy więc będziemy chodzić!:)

Pozdrawiam, serdecznie.


Ja polecam plaże, pješčana uvala która jest najbliżej :D
olasb
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) olasb » 28.05.2017 11:19

Dzień dobry,

zarezerwowałam wstępnie apartament w Puli, Puntižela 79 - nie moge niestety umieścić linka, stąd podaje tylko adres.
Do plaży nie tak daleko, zależało mi na basenie, miejscu do wybiegania się dzieci. I blisko, stąd Istria.

Ten apartament spodobał mi się, ale chciałam prosić o opinie- co do okolicy? Jaka plaża, ewentualnie czy warto odjechać gdzieś na inną plaże? Jeszcze mogę zrezygnować z rezerwacji, dlatego postanowiłam prosić o pomoc.
LordNelson
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2017
Istria - przełom września/października

Nieprzeczytany postnapisał(a) LordNelson » 04.06.2017 09:23

Witam, we wrześniu zamierzamy się wybrać w podróż poślubną do Chorwacji. Myślimy o Istrii bo najbliżej :)

Końcówka września to już chyba jest po sezonie tam w CRO stąd pytanie jakie miasta możecie polecić na Istrii żeby było co pozwiedzać, wieczorem wyjść się gdzieś pobawić, a przy okazji gdzieś w okolicy były fajne plaże? :)

Jakiej pogody można się spodziewać w takim okresie? Wyjazd 25.09 powrót ok 3-4.10 :)

Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria - przełom września/października

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2017 21:16

LordNelson napisał(a):Witam, we wrześniu zamierzamy się wybrać w podróż poślubną do Chorwacji. Myślimy o Istrii bo najbliżej :)

Końcówka września to już chyba jest po sezonie tam w CRO stąd pytanie jakie miasta możecie polecić na Istrii żeby było co pozwiedzać, wieczorem wyjść się gdzieś pobawić, a przy okazji gdzieś w okolicy były fajne plaże? :)

Jakiej pogody można się spodziewać w takim okresie? Wyjazd 25.09 powrót ok 3-4.10 :)

Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki.

Porec lub Rovinj.

Wieczory i ranki mogą być już chłodne - trzeba zabrać długie spodnie i sweterki lub polary :idea:
Marcin_Rz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin_Rz » 16.06.2017 09:43

Chciałbym pojechać na Istrię w ciemno początkiem sierpnia; jaka jest tam dostępność kwater? Stoją miejscowi z jakimiś ofertami kwater? w jakich miejscowościach i gdzie można ich namierzyć?
czy może ktoś podpowiedzieć jak jest ze znalezieniem kwatery Rabacu w sezonie? jest duży problem czy można znaleźć coś bez problemu?
dziękuję za odpowiedź :)
CroKrupka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.09.2017
Istria... ale dokąd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroKrupka » 10.09.2017 18:35

Witam,

Mam pytanie zwłaszcza do miłośników Istrii... Byłam trzykrotnie w Chorwacji, zawsze w Dalmacji. Bardzo chciałabym jednak zobaczyć Istrię. Od tego półwyspu planuję rozpocząć przyszłoroczne wakacje. Planuję ok. 5 dni na Istrii, a później przemieścić się na Peljesac. Polećcie w jakiej miejscowości się zatrzymać, aby zarówno skorzystać z kąpieli w morzu, jak i zwiedzić półwysep. Myślałam o Banjole koło Puli... Czy to dobry wybór?
Pozdrawiam wszystkich miłośników Chorwacji :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria... ale dokąd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2017 20:20

CroKrupka napisał(a):Witam,

Mam pytanie zwłaszcza do miłośników Istrii... Byłam trzykrotnie w Chorwacji, zawsze w Dalmacji. Bardzo chciałabym jednak zobaczyć Istrię. Od tego półwyspu planuję rozpocząć przyszłoroczne wakacje. Planuję ok. 5 dni na Istrii, a później przemieścić się na Peljesac. Polećcie w jakiej miejscowości się zatrzymać, aby zarówno skorzystać z kąpieli w morzu, jak i zwiedzić półwysep. Myślałam o Banjole koło Puli... Czy to dobry wybór?
Pozdrawiam wszystkich miłośników Chorwacji :papa:

Witam.
klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
CroKrupka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroKrupka » 10.09.2017 20:52

Dziękuję Janusz Bajcer za linka :-) Jestem nowa na tym forum ;)
matella
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.01.2018
Istria - sierpień 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matella » 02.01.2018 20:48

Podróżnicy, napiszcie gdzie warto zatrzymać się na Istrii lub w północnej części Chorwacji. Nie lubimy tłumów, kochamy piękną przyrodę, ciepłe wody Adriatyku i chorwacką kuchnie. Planujemy tydzień na północy i tydzień na południu. Południe już znamy: Dubrownik, Korcula, Orebić i okolice. Rezerwujecie już lato 2017?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria - sierpień 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2018 21:45

matella napisał(a):Podróżnicy, napiszcie gdzie warto zatrzymać się na Istrii lub w północnej części Chorwacji. Nie lubimy tłumów, kochamy piękną przyrodę, ciepłe wody Adriatyku i chorwacką kuchnie. Planujemy tydzień na północy i tydzień na południu. Południe już znamy: Dubrownik, Korcula, Orebić i okolice. Rezerwujecie już lato 2017?

Witam. :papa:
Rok 2017 już się skończył :oczko_usmiech:
hubmt
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.01.2018
Porec, funtana na wyjazd z dzieckiem - prosze o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubmt » 09.01.2018 12:31

hej, Byłam na makarskiej i bylo cudownie, plaże super. Teraz szukam na Istrii w okolicy Porec, Funtana. Może ktos był? jakie sa plaże? czy mozna z dzieckiem 4 letnim jechać?
Prosze o namiary
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Porec, funtana na wyjazd z dzieckiem - prosze o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 09.01.2018 14:51

hubmt napisał(a):hej, Byłam na makarskiej i bylo cudownie, plaże super. Teraz szukam na Istrii w okolicy Porec, Funtana. Może ktos był? jakie sa plaże? czy mozna z dzieckiem 4 letnim jechać?
Prosze o namiary



Gdyby nie fakt, że Istria jest u nas dośc swieżym tematem (nasz ostatni pobyt w CRO był własnie na Istrii) to gdyby była ona naszym celem na urlop za cel wybralibyśmy Rovinij, byle blisko plaż na Golden Cape. Co prawda daleko pod centrum jednak ludzi sporo i rodzic z dizecmi widywalismy takze sporo.

Na drugim miesjcu spokojna Fazana - choc dla nas nieco zbyt spokojna ze wzgledu na niezbyt dużą ilość atrakcji. A nasz junior - jak pewnie każdy trzylatekk - nie lubi monotonii.

Stąd też na pierwszy z nim wyjazd do Chorwacji wybraliśmy miejsce w poblizu Aquaparku Solaris - no ale to już nie temat na wątek o Istrii.


Pozdrawiam
mar_ko
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.01.2018
Istria - Fazana czy Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar_ko » 14.01.2018 15:45

Witam.
W tym roku wybieramy się (2 dorosłych i 2 chłopców - 11 i 13 lat) po raz kolejny na wakacje do Chorwacji. Byliśmy 3 razy w okolicach Omisa i bardzo się nam podobało, ale w tym roku wybór padł na Istrię.
Po dyskusjach i poszukiwaniach wybór zawęziliśmy do dwóch miejscowości: pytanie brzmi - Fazana czy Rovinj.
Za Rovinjem przemawia położenie - baza wypadowa do zwiedzania Istrii, ale na minus będą: tłok, ceny, gorsze plaże.
Fazana - lepsze plaże, mniejsza miejscowość, blisko do Puli, ale dalej do innych miejscowości.
Zaznaczam, że nie zależy nam na całodniowym plażowaniu. W czasie każdych wakacji staramy się zwiedzić jak najwięcej. Dobrze, gdy da się wieczorem wyjść i pospacerować (ale podjechanie samochodem i powrót wieczorem to też nie problem).
Oczywiście te plusy i minusy wzięły się tylko i wyłącznie z lektury różnych stron internetowych. Może ktoś z Was wie, jak to wygląda w praktyce, bo miał podobny dylemat?
Co wybrać?
Ostatnio edytowano 14.01.2018 16:36 przez mar_ko, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria-jaka miejscowosć? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone