Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria czy Dalmacja 2013

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mo_0nika
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.07.2013
Istria czy Dalmacja 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mo_0nika » 08.07.2013 13:10

Witam wszystkich,
Czytam forum od kilku dni i niestety nie mogę zdecydować się na nic konkretnego odnośnie wyjazdu dlatego zdecydowałam się prosić o poradę dotyczącą miejsca podróży.
Będzie to nasz pierwszy wyjazd samochodem do Chorwacji, planujemy wyjazd coś koło 17 sierpnia na 8,9 dni. Przede wszystkim chcemy wypocząć na plaży a na zwiedzanie przeznaczyć może 2 dni.
Pierwsze miejsce to Trogir ze względu na to że jest co zwiedzać w mieście i jest gdzie wyjść wieczorem oraz położenie względem Splitu.
Kolejny wariant wyjazdu to Pula/Rovinj. Również miejscowości w których wydaje mi się jest co oglądać ale najbardziej zachęca mnie bliskość w stosunku do Wenecji którą chciałabym odwiedzić.
Tak więc zwiedzać jest co :) A jak to wygląda z plażami czy są blisko centrum (podobnie jak w Makarskiej) ? Czy większość znajduje się na obrzeżach miasta czy w pobliskich miejscowościach?
Bardzo proszę o rade :)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 08.07.2013 14:32

Cześć Monika. Oba, wymienione przez Ciebie regiony, mają bardzo wiele do zaoferowania.
Dla mnie Dalmacja jest może nieco piękniejsza, ale Istria też jest wspaniała. Przy czym wolę jej wschodnie wybrzeże.
Może na pierwszy, i niezbyt długi wyjazd, wybierzcie Istrię, bo bliżej.
A potem, w kolejnych latach, odkrywajcie Chorwację dalej na południe.
My zaczęliśmy odwrotnie i muszę przyznać, że po Dalmacji, do Istrii musiałam trochę się przekonywać.
Dziś ją uwielbiam.
Znajomi, którzy od Istrii zaczęli, od początku nie mogli się jej nachwalić.
Jakiej nie podejmiecie decyzji, nie ma lepszych wakacji, niż te spędzone w Chorwacji :D .
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 01.08.2013 13:35

Witaj :papa: . Istria czy Dalmacja, jak dla mnie wybor latwy Dalmacja, ale Istria ma tez zalety . Jezeli zdecydujesz sie na Istrie to polecam Rovinj I Wenecje . Decyzja nalezy do ciebie . Jezeli jednak wybierzez Dalmacje proponuje wybrzeze makarskie jak nie Wenecja to moze Dubrownik. Pozdrawiam I zycze milych wakacji.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 01.08.2013 13:39

Jeśli to Was pierwszy wyjazd do Chorwacji to chyba lepiej Istria - bliżej, a poza tym Istria fenomenalnie "zaostrza" apetyt przed kolejnym wyjazdem - wtedy już do Dalmacji :) Wybierając od razu Dalmację, nie dawkuje się już tak fajnie napięcia (bo to tak jak sex na pierwszej randce 8)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.08.2013 13:44

mo_0nika napisał(a):... niestety nie mogę zdecydować się na nic konkretnego odnośnie wyjazdu
Pierwsze miejsce to Trogir ze względu na to że jest co zwiedzać w mieście i jest gdzie wyjść wieczorem oraz położenie względem Splitu.
Kolejny wariant wyjazdu to Pula/Rovinj. Również miejscowości w których wydaje mi się jest co oglądać ale najbardziej zachęca mnie bliskość w stosunku do Wenecji którą chciałabym odwiedzić.


Niestety- MUSISZ SIĘ ZDECYDOWAĆ co jest a co nie PRIORYTETEM.
Wenecja czy namiastka włoskiego stylu i historii = Rovinj.
Druga sprawa: takie miejsca jak sam Trogir i Pula to niezbyt trafny wybór jak idzie o spokojny wypoczynek i plażowanie.
Tam się raczej powinno przybyć na zwiedzanie czy wieczory a nie mieszkać jako wczasowicz.
Jeśli te miejsca mają być celem głównym to najlepszą opcją będzie zakotwiczenie w pobliskich miejscowościach- a tych tam nie brakuje. W zasadzie pozostaje tylko kwestia wyboru/doboru wolnych kwater.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 01.08.2013 15:01

Zgodzę się z przedmówcą. Lepiej mieszkać w mniejszej miejscowości i spokojnie odpoczywać.
A wieczorem wybrać się na kolację i spacer do czegoś większego.
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 01.08.2013 15:08

tylko Dalmacja! :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.11.2013 22:27

a ja jestem ciekawa Moniko, co w końcu wybrałas? :papa:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone