Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - bez kajaka i bez cykad ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.05.2018 16:51

Już żałuję, że nie zdążyłam odwiedzić Vrsaru w czasie krótkiego pobytu na Istrii - zresztą jak wielu innych miejsc. :? Cóż, jest powód, by kiedyś tam wrócić, jeśli przydarzy nam się jakiś bardzo dłuuuugi weekend. :wink:
Z ciekawością będę zaglądać do relacji. :smo:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2018 17:44

maslinka napisał(a): ... Na pierwszej stacji za granicą nie mają czeskich winiet, wszystkie wykupione 8O Musimy zjechać do Ostrawy...
Czyli bez zmian :? W zeszłym roku jadąc na wenecką majówkę to samo nas spotkało. Wcześniej gdy stacja należała do Shella nigdy nie trafiliśmy na brak winiet :evil:

maslinka napisał(a): ... Podróż trwała 11 godzin i była dość męcząca...
Jak ja bym chciała w 11 h dojeżdżać do Cro :hearts:

maslinka napisał(a): ... We Vrsarze jest kilka (naliczyłam pięć) punktów widokowych. Dzisiaj poznamy dwa z nich. Pierwszy nazywa się Casanova - od imienia włoskiego kochanka, który odwiedził Orserę dwukrotnie - w 1743 i 1744 roku. To wystarczyło, żeby promować Vrsar jako miasto Casanovy ;) ...
Bo pan Casanowa to tam pewnie przejazdem tylko był ;) , w drodze do pałacu Soardo-Bembo w Bale, gdzie przeżywał jeden ze swych licznych romansów :mrgreen:
Na jednej z wielu uroczych kamieniczek Bale widnieje wizerunek podrywacza - pewnie też dotarliście :)

Gratulacje z okazji okrągłej rocznicy :hearts: i wszystkiego dobrego na kolejne lata :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.05.2018 17:51

Vrsar odwiedziliśmy w zeszłym roku podczas przystanku fishpiknikowego (płynęliśmy z Puli). Spodobał nam się mimo że spędziliśmy tam tylko 1,5 godziny. A tak ogólnie to zostaliśmy oczarowani Istrią a zwłaszcza jej interiorem, czekam na dużo fotek ;)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 19.05.2018 18:12

gusia-s napisał(a):Gratulacje z okazji okrągłej rocznicy i wszystkiego dobrego na kolejne lata

Przyłączam się i ja do życzeń.
Zaległości nadrobiłam, i postaram się być cały czas na bieżąco :lol: :lol: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.05.2018 19:00

Mikromir napisał(a):Już żałuję, że nie zdążyłam odwiedzić Vrsaru w czasie krótkiego pobytu na Istrii - zresztą jak wielu innych miejsc. :?

Nie żałuj. Tak jak napisałaś, będzie po co wracać :)

gusia-s napisał(a):
maslinka napisał(a): ... Podróż trwała 11 godzin i była dość męcząca...
Jak ja bym chciała w 11 h dojeżdżać do Cro :hearts:

W 11 godzin to dojeżdżamy do Splitu ;), ale w tygodniu i w nocy/nad ranem. Tu spodziewaliśmy się, że będzie znacznie szybciej, z tym że nie wzięliśmy pod uwagę TAKIEGO ruchu majówkowego.

gusia-s napisał(a):Bo pan Casanowa to tam pewnie przejazdem tylko był ;) , w drodze do pałacu Soardo-Bembo w Bale, gdzie przeżywał jeden ze swych licznych romansów :mrgreen:
Na jednej z wielu uroczych kamieniczek Bale widnieje wizerunek podrywacza - pewnie też dotarliście :)

Tak, oczywiście. Balle (Valle) pojawi się już w kolejnym odcinku :)

mchrob napisał(a):A tak ogólnie to zostaliśmy oczarowani Istrią a zwłaszcza jej interiorem, czekam na dużo fotek ;)

Fotek będzie bardzo dużo. W sumie zrobiliśmy ich ponad 5 tysięcy 8O

elka21 napisał(a):Zaległości nadrobiłam, i postaram się być cały czas na bieżąco :lol: :lol: :papa:

Cieszę się :D

gusia-s napisał(a):Gratulacje z okazji okrągłej rocznicy :hearts: i wszystkiego dobrego na kolejne lata :)

elka21 napisał(a):Przyłączam się i ja do życzeń.

Dziękuję :smo:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.05.2018 19:01

maslinka napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Ooo, Pula i Opatija - trza oblukać :mrgreen:

To były akurat , dla nas, dwie najmniej ciekawe miejscowości, ale je też warto zobaczyć ;)

Co do Puli to pełna zgoda. Jednak Opatija i okolice nam osobiście bardzo przypadły do gustu swoim klimatem starego letniska. Są miejsca gdzie widać i czuć klimat austro-wegierskich czasów. No i te wcale nie tak częste w Cro (może za wyjątkiem pamiątek i pomników JP II) ślady łączące się z naszą historią tj. tablica upamiętniająca pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego czy hotel Kvarner gdzie świętował nagrodę noblowską Sienkiewicz.
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 19.05.2018 19:36

Nadrobiłam i czekam na dalszy ciąg, mam w planie Istrię w tym roku :) pozdrawiam Gosia :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.05.2018 09:57

Z chęcią popatrzę i pozazdroszczę Wam fajnej majówki :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.05.2018 11:12

maslinka napisał(a):Wakacje (te główne ;)) będą w tym roku raczej trochę później niż zwykle.

A nasze troszkę wcześniej będą niż zwykle, w zasadzie za niewiele ponad miesiąc, więc już przebieram nóżkami i czekam z wytęsknieniem :)
Po pierwszym Twoim odcinku stwierdzam, że Istrię mamy do nadrobienia! Pierwszy nasz pobyt w Chorwacji, to właśnie ten półwysep. We Vrsarze byliśmy tylko godzinkę, ale mamy bardzo miłe wspomnienia z tego miasteczka.
Tylko jak tu się zmobilizować do ponownego odwiedzenia Istrii, jak jeszcze tak wielu dalmackich wysp nie widziałam, czy niektórych miejsc na lądzie?
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 20.05.2018 12:19

Istria :D Moje miejsce na ziemi 8)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.05.2018 14:48

Spóźniony, ale melduję się! Będzie fajna ściąga na zaś... Trochę szkoda, że tak wolno się jechało - my w tamtym roku śmignęliśmy szybciutko... Czekam na piękne istryjskie miasteczka, barwne opisy i zdjęcia.
novy77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 20.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) novy77 » 20.05.2018 15:49

Za niespełna dwa tygodnie i ja będę na Istrii , już nie mogę się doczekać. :D
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 20.05.2018 16:19

Twoje relacje są dla mnie jak kraina łagodności :D. Emanuje z nich wyłącznie pozytywna energia, aura. Będę zaglądał. Vrsar też mi się spodobał. Według mnie nr 2 na Istrii (po Rovinj).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.05.2018 20:35

Crocodyl napisał(a):Co do Puli to pełna zgoda. Jednak Opatija i okolice nam osobiście bardzo przypadły do gustu swoim klimatem starego letniska. Są miejsca gdzie widać i czuć klimat austro-wegierskich czasów. No i te wcale nie tak częste w Cro (może za wyjątkiem pamiątek i pomników JP II) ślady łączące się z naszą historią tj. tablica upamiętniająca pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego czy hotel Kvarner gdzie świętował nagrodę noblowską Sienkiewicz.

Tablicę upamiętniającą Piłsudskiego widzieliśmy..., ale jak dla nas za dużo tam eleganckich hoteli, no i problemy z parkowaniem :? Natomiast podobał mi się sąsiedni Lovran, bardziej swojski.

slawek&gosia napisał(a):Nadrobiłam i czekam na dalszy ciąg, mam w planie Istrię w tym roku :) pozdrawiam Gosia :papa:

Dzisiaj już ciągu dalszego nie będzie, ale mam nadzieję, że jutro dam radę.

CROnikiCROpka napisał(a):Z chęcią popatrzę i pozazdroszczę Wam fajnej majówki :oczko_usmiech:

Cześć Ewa.

agata26061 napisał(a):Tylko jak tu się zmobilizować do ponownego odwiedzenia Istrii, jak jeszcze tak wielu dalmackich wysp nie widziałam, czy niektórych miejsc na lądzie?

Wszystko po kolei ;)

Temcza napisał(a):Istria :D Moje miejsce na ziemi 8)

Moje jest raczej trochę bardziej na południe ;), ale Istria też piękna.

Hercklekot napisał(a):Spóźniony, ale melduję się! Będzie fajna ściąga na zaś... Trochę szkoda, że tak wolno się jechało - my w tamtym roku śmignęliśmy szybciutko...

"Święta majowe" :mrgreen:

novy77 napisał(a):Za niespełna dwa tygodnie i ja będę na Istrii , już nie mogę się doczekać. :D

Zazdroszczę 8)

su-petar napisał(a):Twoje relacje są dla mnie jak kraina łagodności :D. Emanuje z nich wyłącznie pozytywna energia, aura.

Dziękuję za miłe słowa :D
Pozdrawiam :papa:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 20.05.2018 20:51

Swoją Istrię pamiętam już jak przez mgłę, tyle to lat minęło ;) . Lubie poznawać nowe miejsca, ale po wielu opiniach na forum jechałem z lekkimi obawami, czy aby wybór był słuszny. Na szczęście atrakcje regionu szybko rozwiały moje wątpliwości, a z każdym odwiedzonym miejscem nie mogłem zrozumieć tych niesprawiedliwych ocen, no chyba, że dla kogoś liczą się tylko i wyłącznie plaże. Będę zaglądał, powspominam to co widziałem, popatrzę na to gdzie nie dotarłem - Brijuni, Vrsar czy, aż wstyd się przyznać, Motovun, chociaż przejechaliśmy przez wzgórze, to później już jakoś nie było po drodze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria - bez kajaka i bez cykad ;) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone