Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007
Istria a Dalmacja - przemyślenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 30.01.2012 15:10

Witam szanowne grono :)
W tym roku po raz czwarty będę miała to szczęście spędzić urlop w ukochanej już Chorwacji. Po raz pierwszy jednak chciałabym zwiedzić Istrię, bo do tej pory urlopowałam w rejonie Dalmacji: od Zeceva po Dubrownik a Istrii nigdy nie widziałam.... i ta ciekawość więła w tym roku górę ;)
Odnoszę wrażenie, że ceny apartamentów na Istrii są wyższe od tych w Dalmacji a znalezienie lokum blisko plaży to niezłe wyzwanie - wszędzie daleko i co mnie zaskoczyło nawet te apartamenty oddaleno o 10 km są już zarezerowane w letnich miesiącach za duże pieniądze!
Apartemanty głównie 2 do 4 osób - dla naszej 6 nie ma wielkiego wyboru a chcemy być razem w jednym apartamencie. W Dalamacji szukając zawsze w okolicach lutego miałam do wyboru ładne, przestronne apartamenty a i terminy nie były, aż tak oblegane. Apartamenty głównie blisko plaż (o widokach nie piszę, bo to wiadomo, że Dalmacja to inna bajka).
Z czego to wynika, że mniej barwna Istria jest tak oblegana nie mając w swoich zasobach takiego atrakcyjnego wyboru apartamentów jak Dalmacja? Dlaczego jest tam drożej, niż w dużo atrakcyjniejszym rejonie?
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 30.01.2012 15:58

Istria jest droższa ponieważ leży bliżej zamożniejszych krajów,takich jak Austria,Włochy,Szwajcaria,Niemcy.
Dalej na południe trochę taniej,nie licząc Dubrownika.
To jest jeden z argumentów.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2012 16:24

Mimo że drożej (ale nie tak wiele) ISTRIA też warta odwiedzenia.

Apartamentów nad samum morzem mniej, bo przeważają w zabudowie hotele, kompleksy turystyczne i duże kempingi zlokalizowane nad samym morzem.

Apartamentów trzeba szukać np w takich miejscowościach jak Funtana, Vrsar, Rovinj, Medulin.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 30.01.2012 17:17

Istria też jest bardzo piękna i ma dużo do zaoferowania.
Ja polecam miasteczko Novigrad, dobra baza wypadowa na cała Istrię.
http://histrica.com/istria/blue/novigra ... ments.html
http://www.traveladriatic.net/hr/istria/novigrad/
http://www.apartmani-mirjana.com/photo_ ... ments.html
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 30.01.2012 18:13

Ja polecam apartamenty na ul. 43 Istrske Divizije nr 33.
Właściciele, starsze małżeństwo, Ana i Oto - bardzo sympatyczni.
Do plaży trochę daleko, ale jest się prawie w centrum Rovinji, a jednak z dala od zgiełku ceny przystępne.
Opis apartamentu i namiary:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=33709
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2012 19:06

Pula, Fażana, Rovinj, Porec, Limski Kanał, to tylko kilka fajnych miejsc na Istrii. Trochę inna charakterystyka, ze względu na zabudowę, ilość plaż itp, ale warto. A przy okazji można zahaczyć o Wenecję :)
Defensor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Defensor » 30.01.2012 19:14

Akurat ja zawsze z ogromnym sentymentem wracam na Istrię...
Wiele, wiele lat temu kiedy po raz pierwszy byłem w Cro spędziliśmy fantastyczny tydzień w Rabacu. I tam się właśnie wszystko zaczęło..Fascynacja Chorwacją i Bałkanami która trwa i rozwija się do dziś..
Dalmacja ma swój nieodparty urok ale Istria ma również wiele do zaoferowania.. Trzeba być tylko na to otwartym i całym sercem chłonąć te cuda...
8) 8)
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 30.01.2012 19:17

Jeżeli Istria to tradycyjnie polecam urokliwą miejscowość o nazwie Moscienicka Draga
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 30.01.2012 20:25

Ceny są bardzo przystępne w czerwcu i po 15 sierpnia kiedy to Włochom kończą się wakacje.Do wcześniejszych propozycji dodam NP Briuni(baza Tito)Istria na zachodnim wybrzeżu oferuje ogromne i zorganizowane kempingi takie mini miasteczka.Generalnie Istria jest inna ,ale zaskoczy Was pozytywnie.pozdrawiam
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 31.01.2012 10:52

Dziękuję za wypowiedzi i namiary na kwatery - mam nadzieję, że Istria faktycznie pozytywnie mnie zaskoczy i mile spędzimy tam całe 2 tygodnie.
Wybraliśmy jeden z najbardziej obleganych terminów wakacyjnych, bo II połowę sierpnia i już nie łatwo o wolny apartament 6 osobowy.....ale udało mi się znaleźć takowy (5+1) po przekopaniu naszego forum w miejscowości FAZANA (wiele pomogła relacja z podróży forumowiczki jolamika).
Chcielibyśmy zwiedzić całą Istrię od Umag po Opatiję, bo czasu będzie dosyć - nie wiem czy to realne ale odległości nie wydają się straszne Fazana - Umag 76km, Fazana - Opatija 90km. Mapa w google pokazuje mi autostrady - czy jest możliwość swobodnego przemieszczania się wybrzeżem?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.01.2012 10:54

dąbrówka napisał(a): czy jest możliwość swobodnego przemieszczania się wybrzeżem?


Tak - widokowa, ładna droga. Te odległości to nie jest żaden problem.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 31.01.2012 11:48

Super, że jest taka droga! Faktycznie widzę, że do Opatiji można tak dojechać a z drugiej strony wybrzeża nie mogę się dopatrzeć...
Tak, takie odległości to żaden problem skoro mając morze pod nosem jestem w stanie jechać nad inne setki kilometrów to co mi tam raptem 95 km w tą czy tamtą :D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 31.01.2012 12:50

Nie byłem i nie wiem,ale to mój osobisty osąd i postanowienie, Istrię jeśli odwiedzę to odwiedzę jako ostatnią. Być może że z fot, rzeźby terenu jest mi bliżej do Bałtyku a niżeli do Dalmacji. W Dalmacji czuję się niczym na egzotycznych wakacjach skałki-skały,urwiska, kryształ woda, i palmy to przepaść między Polską a Chorwacją. W moim mniemaniu Istria a Dalmacja to też różnica i tu jak dla mnie wygrywa południe.
aneczka_brie
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneczka_brie » 31.01.2012 16:03

Byłam i tu i tu. I z moich osobistych odczuć szczerze polecam Dalmację. Mam wrażenie, że więcej się dzieje, jest co oglądać.
Być może to przez dziwną pogodę na jaką trafilismy pod Pulą, gdzie 3 dni co noc padało, a my niestety w tamtym okresie byliśmy pod namiotem. Ale cóż. Tak czy siak, jedyne wrażenie zrobiła na nas Pula na Istrii... A Dalmacja zawsze będzie w naszym sercu jako super miejsce do odwiedzenia :)
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 31.01.2012 16:30

forum/viewtopic.php?t=27247&postdays=0&postorder=asc&highlight=temcza&start=0

Wspaniała relacja z Istrii.....A Pula to mi się akurat nie podobała.

Przeczytać ,zanotować i jechać :-)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria a Dalmacja - przemyślenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone