Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
staszek107
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.04.2015
Istria czy dalmacja?

Nieprzeczytany postnapisał(a) staszek107 » 05.07.2016 11:47

Witam wybieramy się w połowie sierpnia do Chorwacji , wcześniej 3 noclegi w austri w zell am see. Gdzie warto pojechać na istrie czy dalmacje . w słoweni jaskinie odwiedzić? planuje podroż i nie wiem jaki program ułożyć .Znawców proszę o sugestie Z góry dzięki
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Istria czy dalmacja?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 10.07.2016 21:47

staszek107 napisał(a):Witam wybieramy się w połowie sierpnia do Chorwacji , wcześniej 3 noclegi w austri w zell am see. Gdzie warto pojechać na istrie czy dalmacje . w słoweni jaskinie odwiedzić? planuje podroż i nie wiem jaki program ułożyć .Znawców proszę o sugestie Z góry dzięki




Zell am See?

może to ci jakoś pomoże..
naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html

doda inwencji twórczej w planowaniu trasy

Pozdrav
carolbe
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolbe » 11.07.2016 14:00

Witam,

15 sierpnia planuję wyjazd do Chorwacji i mam dylemat między Istrią i Dalmacją... Planowo miała być Istria (Rabac, Pula lub Medulin) jednak znajomy mi powiedział, że zwiedził całą Chorwację już i zdecydowanie warto pojechać niżej. Jednak jadę z Niemiec i zależy mi na nie takiej długiej trasie... Więc myślimy teraz nad Zadarem, chyba że jest jakaś miejscowość bardziej na północ godna polecenia?

Wcześniem w Chorwacji byliśmy tylko raz na Krk w Baśce. Ogólnie było wszystko super jednak dosyć tłoczno :) Szukamy miejscowości z ładnymi plażami i żeby późnym wieczorem były jakieś restauracje pootwierane żeby zjeść czy napić się piwa :)

Co do samego Zadaru to jest tam dużo plaż? Szukając apartamentu jest zazwyczaj podana odległość do morza a morze nie zawsze oznacza plażę a zależy nam żeby na plażę dojść sobie na nogach nie poruszać się samochodem :)

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2016 15:55

carolbe napisał(a):Witam,

Co do samego Zadaru to jest tam dużo plaż? Szukając apartamentu jest zazwyczaj podana odległość do morza a morze nie zawsze oznacza plażę a zależy nam żeby na plażę dojść sobie na nogach nie poruszać się samochodem :)

Witam.
Zadar to dość duże miasto i plaż tam nie ma. Poniżej jedna z wielu fotek miasta w necie.

Obrazek

Jest do zwiedzania ciekawa starówka - a miejsca na pobyt trzeba szukać w pobliżu, np. w Bibinje lub w Pakoštane.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.07.2016 16:02

Jak blisko Zadaru, ale z plażą to może Nin. :roll:

Plaże są tam piaszczyste:
nin.jpg


A miasteczko jest całkiem klimatyczne i knajpki są :)
carolbe
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolbe » 11.07.2016 18:04

Nin wygląda ciekawie, jest teraz głównym celem podróży ale wiele może się zmienić :) A byłaś tam koleżanko? Chodzi mi o jak to wygląda z czystością wody na piaszczystej plaży względem kamienistej? Duża różnica? :)

A na Pagu znajdę dużo różnych plaż? Płynąc promem nie jest tak daleko więc teraz myślę nad Pagiem albo Nin :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.07.2016 18:46

carolbe napisał(a):Nin wygląda ciekawie, jest teraz głównym celem podróży ale wiele może się zmienić :) A byłaś tam koleżanko? Chodzi mi o jak to wygląda z czystością wody na piaszczystej plaży względem kamienistej? Duża różnica? :)

A na Pagu znajdę dużo różnych plaż? Płynąc promem nie jest tak daleko więc teraz myślę nad Pagiem albo Nin :)


W Ninie byłam, ale 1 dzień tylko.

No woda na tym piachu- wiadomo, niby brudna nie jest, ale nie jest przejrzysta, po za tym ten piach to nie taki jak nad Bałtykiem, tylko taki właśnie jakby brudniejszy(tzn. on nie jest brudny tylko ma taki nieładny kolor :mrgreen: ) Także ja raczej wolę plaże z drobnego żwirku. Nooo Pag to dobry wybór. Toż to plażowy raj. Polecam lekturę:

klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html?hilit=klub%20mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w%20wyspy%20pag
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria a Dalmacja - przemyślenia - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone