Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.09.2015 14:14

Adriano84 napisał(a):
walp napisał(a):W tym rankingu aż 7/10 miejsc jest na Istrii :!: :wink:



Wytlumaczcie mi. Z Polski było 600 tyś. (6 miejsce) Słowenia na 2 miejscu gdzie mieszka 2mln ludzi. Wszystkich turystów 12 mln. Czyli że sloweni każdy obywatel był 2 razy.

Onet- źródło rzetelnej informacji.

Nie wiem ilu i ile razy byli tam Słoweńcy. Raport tego nie podaje.

Co do przedstawionego rankingu, to nie jest on autorstwa Onetu, ale pochodzi z Ministerstwa Turystyki Chorwacji.
Był też wcześniej przedstawiony np. na croatiaweek.com
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.09.2015 14:28

walp napisał(a):
Adriano84 napisał(a):
walp napisał(a):W tym rankingu aż 7/10 miejsc jest na Istrii :!: :wink:



Wytlumaczcie mi. Z Polski było 600 tyś. (6 miejsce) Słowenia na 2 miejscu gdzie mieszka 2mln ludzi. Wszystkich turystów 12 mln. Czyli że sloweni każdy obywatel był 2 razy.

Onet- źródło rzetelnej informacji.

Nie wiem ilu i ile razy byli tam Słoweńcy. Raport tego nie podaje.

Co do przedstawionego rankingu, to nie jest on autorstwa Onetu, ale pochodzi z Ministerstwa Turystyki Chorwacji.
Był też wcześniej przedstawiony np. na croatiaweek.com


Tourism announced the TOP 10 destinations in Croatia in 2015 based on the number of overnight stays, which is a key measure in the industry…

Liczą pojedyncze noclegi po prostu.

gusia-s napisał(a):No właśnie... o ile wybrzeże jest zapchane to w głębi półwyspu pustki, miasteczka jak wymarłe... chodziliśmy pustymi uliczkami :)

Toteż zaszyliśmy się tam na spokojnej agroturystyce 10 km od morza i jakoś przetrwaliśmy te kilka dni. :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.09.2015 14:35

Mikromir napisał(a):Tourism announced the TOP 10 destinations in Croatia in 2015 based on the number of overnight stays, which is a key measure in the industry…

Liczą pojedyncze noclegi po prostu.

Tyle to jeszcze rozumiem. :) Pytanie Adriano84 dotyczyło Słoweńców.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.09.2015 14:52

walp napisał(a):
Mikromir napisał(a):Tourism announced the TOP 10 destinations in Croatia in 2015 based on the number of overnight stays, which is a key measure in the industry…

Liczą pojedyncze noclegi po prostu.

Tyle to jeszcze rozumiem. :) Pytanie Adriano84 dotyczyło Słoweńców.


Tak. Toteż potwierdziłam Twoje słowa, że raport nie podaje ilości Słoweńców tylko liczbę noclegów.
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 13.09.2015 17:01

Zagalopowalem się, przepraszam Onet.

1.9 mln Niemców
1.1 mln Slowencow
1 mln Włochów
1 mln Austryjakow
0.6 mln Czechów
O.6 mln Polakow
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 04.10.2015 22:11

Planuje na przyszły rok Chorwację i po wstępnych oględzinach doszedłem do wniosku (chociażby na podstawie zdjęć z Panoramio), że Istria oferuje więcej zabytków i starych miasteczek, zaś Dalmacja sprawia wrażenie bardziej fascynującej pod względem krajobrazowym.

(jakby się ktoś nie zgadzał, to z góry zastrzegam, że na własne oczy nie widziałem, więc się na temacie "nie znam")
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.10.2015 22:24

Raphael napisał(a):Planuje na przyszły rok Chorwację i po wstępnych oględzinach doszedłem do wniosku (chociażby na podstawie zdjęć z Panoramio), że Istria oferuje więcej zabytków i starych miasteczek, zaś Dalmacja sprawia wrażenie bardziej fascynującej pod względem krajobrazowym.

(jakby się ktoś nie zgadzał, to z góry zastrzegam, że na własne oczy nie widziałem, więc się na temacie "nie znam")

Jak planujesz przyszłoroczne wakacje w Dalmacji to .....od Zadaru po Dubrovnik masz masę zabytkowych miast i starych miasteczek.......

Zadar , Split, Trogir , Dubrovnik , Primosten , Šibenik , Korcula itd........ :wink:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 04.10.2015 22:39

Chociaż się waham, to jednak chyba padnie na Istrię, powodów jest kilka:
- tylko 10-11 dni do dyspozycji, czyli lepiej, żeby było bliżej
- miasta i miasteczka: Poreč, Rovinj, Pula, Grožnjan, Motovun, Buzet, Hum, Drguć, Pazin, Labin
- "po drodze" chciałem zwiedzić Lubljanę i przejechać drogą mangarcką
- gdy zobaczyłem niebiesko-biało-niebieskie (woda-skały-niebo) "księżycowe" zdjęcia z Pagu, to obawiam się, że jadąc bardziej na południe, na Istrię bym potem już nie pojechał :?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.10.2015 22:51

Raphael napisał(a):obawiam się, że jadąc bardziej na południe, na Istrię bym potem już nie pojechał :?
Nie koniecznie , bo pomimo że byłem w Poreču, Rovinj i Puli za pierwszym razem w Cro , to kiedyś tam wrócę :wink: , a mam 1500 km na Istrię , 1800 na Dalmację i też różnie 7 , 8 , 10 , 11 , 12 , 14 ...... dni tylko. :wink:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.10.2015 09:55

Na Istrii nie byłem,może się kiedyś wybiorę jak syn będzie starszy albo nie będzie chciał już z nami jeźdżić. Póki co dla niego najważniejsze jest pluskanie w morzu a nie zwiedzanie-zwłaszcza w upale. Swój raj na ziemi znalazł na plażach Riviery Makarskiej a i nam tam się bardzo podoba. Szkoda,że Istria tak blado pod tym względem wygląda.
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 05.10.2015 22:02

Raphael napisał(a):Chociaż się waham, to jednak chyba padnie na Istrię, powodów jest kilka:
- tylko 10-11 dni do dyspozycji, czyli lepiej, żeby było bliżej
- miasta i miasteczka: Poreč, Rovinj, Pula, Grožnjan, Motovun, Buzet, Hum, Drguć, Pazin, Labin
- "po drodze" chciałem zwiedzić Lubljanę i przejechać drogą mangarcką
- gdy zobaczyłem niebiesko-biało-niebieskie (woda-skały-niebo) "księżycowe" zdjęcia z Pagu, to obawiam się, że jadąc bardziej na południe, na Istrię bym potem już nie pojechał :?

To jak będziesz na Istrii to koniecznie zobacz Kamenjak.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.10.2015 19:58

Całe moje głębsze zainteresowanie Chorwacją zaczęło się od mapy, potem mapy Istrii, a potem zdjęcia właśnie Kamenjaka z powietrza ... więc Kamenjak jest "must see".
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.10.2015 23:45

Raphael napisał(a):Całe moje głębsze zainteresowanie Chorwacją zaczęło się od mapy, potem mapy Istrii, a potem zdjęcia właśnie Kamenjaka z powietrza ... więc Kamenjak jest "must see".

Dla mnie też był "must see" ale czar prysł jak bańka mydlana w zderzeniu z rzeczywistością - może czerwiec albo wrzesień pozwalają się nim cieszyć. Jeszcze nigdzie w Cro nie zetknęłam się z takim tłumem - chociaż jak pomyślę to jednak się zetknęłam ... Dubrownik i wodospady w PN Krka przeżywają podobne oblężenie :mrgreen:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 07.10.2015 08:49

Nie ma co się dziwić-wszyscy jadą na Istrię zwiedzać Rovinj,Poreć czy Pulę a potem całe towarzystwo wali na najładniejsze miejsce do plażowania na całej Istrii. Na Dalmacji a szczególnie na Rivierze Makarskiej takich miejsc jest pełno a skoro i na nich jest tłoczno to co dopiero na takim rodzynku jak Kamienjak.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.10.2015 15:03

Na wschodnim wybrzeżu Istrii też są piękne plaże i w dodatku o wielej mnie zatłoczone. Polecam szczególnie piękną plażę w miejscowości Brseć. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że to jedna z najładniejszych w Chorwacji. Ja byłem w lipcu i poza weekendem na plaży była garstka ludzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria a Dalmacja - przemyślenia - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone