Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTANBUL 2008, czyli sposób na krótkie wakacje ;-)

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Darmir
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmir » 13.10.2008 14:33

Jeśli mogę jeszcze uściślić, kemping Londra to nie ten obiekt który zaznaczyłeś na mapce, a małe zgrupowanie drzew tuż na południe od samej stacji Shell (przez nią się wjeżdża). Duże zaznaczone budynki wtedy się budowały, może to teraz jakiś hotel? Wspomniana wyżej pętla autobusowa widoczna jest na zdjęciach na wschód od kempingu (za ślimakami) na południe od stacji Total. Dodam, że jest to centrum ruchliwej dzielnicy z dużą ilością sklepow, barów itp. (na północ od trasy E-5) - ceny też niższe niż w centrum Istambułu.
Może się to komuś przyda
PS. Ja wjeżdżałem do Turcji od strony Bułgarii (Burgas, Malko Tarnovo)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.12.2008 12:18

Ruch na forum zmalał do tego stopnia, że można zacząć odrabiać zaległości... kolejna zakładka to Dzień szósty

:D

Pozdrav :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.05.2009 14:19

Piotrek_B napisał(a):No cóż.....sam zacząłeś :lol:....od swojej relacji z pobytu w Side 8)
Czyli jest już nas CZTERECH:
- Ty
- kkrzys
- PAP
- ja
kto następny :?: :wink:


Używając czasu przyszłego - następna będę ja (wiem, wiem lista już jest dłuższa), a to za sprawą Twojej relacji :D W zeszłym roku myślałam, że chociaż sobie poczytam i pooglądam i pomarzę...

dziękuję i pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2009 17:16

Tymona napisał(a):Używając czasu przyszłego - następna będę ja (wiem, wiem lista już jest dłuższa), a to za sprawą Twojej relacji :D ....:D

Tymona - miło mi że stałem się Twoją turecką "weną" :wink: :lol:

Patrząc na kalendarz wyjazdowy to widzę, że będziemy się mijali na tureckich drogach :wink:
Mała uwaga co do cen - Turcy, niestety, podnieśli ceny wiz udzielanych na granicach :twisted: :evil: :twisted:
Aktualnie: 15 EUR lub 20 USD :twisted:

Pozdrav i udanego urlopu :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.05.2009 09:03

Piotrek_B napisał(a):Patrząc na kalendarz wyjazdowy to widzę, że będziemy się mijali na tureckich drogach :wink:

No to do zobaczenia :wink: :D


Piotrek_B napisał(a):Aktualnie: 15 EUR lub 20 USD :twisted:

15x4 lub 20x4 :roll:
no cóż


pozdrawiam i czekam na następną (tegoroczną) inspirację
:D
Darmir
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.06.2007
cena wizy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmir » 27.05.2009 14:50

Jest jeszcze opcja w funtach, najtańsza
Użytkownik usunięty
Re: cena wizy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2009 20:25

Darmir napisał(a):Jest jeszcze opcja w funtach, najtańsza

Póki kurs PLN-GBP jest jaki jest to rzeczywiście najtańsza wersja:
Wg dzisiejszych średnich kursów kantorowych wychodzi to mniej, więcej tak:

turecka wiza płatna w:
:arrow: 20 USD = 64 PLN
:arrow: 15 EUR = 66 PLN
:arrow: 10 GBP = 51 PLN

Link do cennika wizowegotureckiego MSZ
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 28.06.2009 23:04

Piotrek
95% zdjęć z Twojej relacji NIE MA :!: :!: :!: :!:
Chciałem porównać moje wspomnienia sprzed wielu lat, a tu kiszka :evil:
Fotosik sucks :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2009 06:54

Wiem ale fotosik mnie wkurzył - za bardzo namolni byli z opłatami. Codzienne mejle przypominały mi ulicznych żebraków w stylu: "panie dej" :lol:
Dodatkowo chcieli (drobne cwaniaczki) żebym dał im zgodę na pobieranie kasy z konta jak limit transferu zostanie przekroczony.
Płacić im mogę ale smsem lub jednorazowym przelewem a nie żeby mi jakis wirtualny ludzik biegał po rachunku bankowym.
Podziękowałem im za współpracę.

Uzupełnie te zdjęcia po wakacjach, wgrywając jednocześnie nowe.
Muszę tylko znaleźć jakąś strone www, gdzie hurtowo będę mógł wgrywać fotki bo wkleć ponad 100 fotek pojedynczo np. na imageshacka to trzeba miec anielską cierpliwość a ja jej nie mam :lol:
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 29.06.2009 09:14

Chodzi Ci o ładowanie zdjęć do żaby, czy późniejsze wgrywanie linków na post? Bo to pierwsze da się zrobić raz z wieloma plikami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2009 09:22

Tak chodzi mi o załadowanie 10-15 zdjęc na raz na serwer tak jak jest to możliwe na fotosiku będąc zalogowanym userem.
Obiecuję sie poprawić po wakacjach :-)
Uzupełnie te foty z Istanbulu A.D. 2008 wraz z nową tegoroczną porcją fot z tego regionu ;-)
Pozdrav
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 29.06.2009 09:31

Piotrek, jako zalogowany user na Imageshack klikam w My images, a potem w Upload multiple images. W ten sposób ostatnio załadowałem na raz ponad 60 zdjęć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2009 09:39

Dzięki za info.
Jak znajdę czas to może wrzucę te fotki jeszcze przed wakacjami wtedy dam Ci info, że gotowe ;-)
Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2009 21:24

felder*eagles napisał(a):Piotrek
95% zdjęć z Twojej relacji NIE MA :!: :!: :!: :!: ...

Zmniejszamy liczbę zablokowanych - aktualnie nie 95 % a jakieś 25 % brakuje :wink:
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 29.06.2009 22:48

Chwała Ci i hvala.
Idź dalej tą drogą .........
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
ISTANBUL 2008, czyli sposób na krótkie wakacje ;-) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone