Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje o Drveniku

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 03.09.2007 17:09

Cieszę się agnes25, że też Ci się podobało w Drveniku. Chyba podzieliłaś moją opinię na temat tego miasteczka, poza tym my również zawsze chodzimy nie na główne plaże, ale troszeczkę dalej (lecz nie jest to wcale jakiś długi spacer). Warto, bo jest mniej ludzi, bardziej ustronne miejsce i wtedy można na prawdę odpocząć.
Jestem ciekawa czy nadal tyel tam Czechów?
Piwko tocione było pycha :)
A widzę, że na spacery chodziliście tam gdzie my :D
jedyny mankament tego wszystkiego, że czas tak szybko upływa i znów tyle czekania by tam wrócić.
Aaaaa jeszcze w donej tej portowej części Drvenika pyszna makrela od Chorwatów, trzeba było się naczekać, ale warto. Jedliście palacinki?
My byliśmy na tej wycieczce "fish picniku" którą sprzedała ta dziewczyna z długimi włosami, mocno opalona. Wycieczka taka sobie, byliśmy na lepszych, ale nie była też najgorsza.
Pozdrawiam
Tomq
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomq » 04.09.2007 10:55

2 dni temu wróciłem z tygodniowego pobytu w Drveniku. Jest podzielony na 2 części: Górna i Dolna, ale klimat jest podobny. W Drveniku Górnym kilkadziesiąt hoteli, parę drobnych sklepików z pamiątkami, dwa sklepy spożywcze, 2 sklepy z pieczywem. Na większe zakupy warto przespacerować się do Drvenika Dolnego do supermarketu "Studenac" gdzie jest już dużo większy wybór i troszkę niższe ceny. W Dolnym Drveniku są też 2 stoiska na świeżym powietrzu z lokalnymi winami i rakiją. W Górnym Drveniku kilka(naście) knajpek, ale jest gdzie wieczorem posiedzieć. Jakiegoś tłoku na plaży raczej nie zauważyłem - jedynie może w "centrum" ale zawsze można przejść kilkadziesiąt metrów. I ten naturalny cień z drzew też ma swój klimat. Prawie wszędzie można płacić w Euro, ale trzeba parę kun na wszelki wypadek. Korzystanie z kantoru nie jest konieczne bo płacąc w Euro wydają w kunach. Jeśli komuś znudzi się sam Drvenik warto wybrać na rejs na Korculę (fish picnic). Krótko mówiąc: jak ktoś nie lubi tłoku i wielkiego miasta to Drvenik to rewelacja :) Chętnie bym tam wrócił.
emiro
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 16.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) emiro » 04.09.2007 20:54

Mam prośbę.
Nie chwalcie tak tego Drvenika bo w przyszłym roku pojada tam wszyscy.
Byłem od 15-30.08 w Zaostrogu (tuż obok Drvenika) i uważam że sa to idealne miejscowosci do wypoczynku oraz wypadów.
Pozdrawiam.
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 05.09.2007 13:23

to prawda
w tym roku byl full w drveniku

pozdrawiam
ksiezniczka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.09.2007
a

Nieprzeczytany postnapisał(a) ksiezniczka » 11.09.2007 15:27

wyjezdzam w ten pt do chorwacji i mysle o miiejscowosci Drvenik i mam do was pytanie ile km jest do tej miejscowosci z polski?i jesli byl ktos we wrzesniu niech podzieli sie info o pogodzie i czy wogole cos tam sie dzieje o tej porze roku?:)
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 11.09.2007 15:50

3 dni temu wróciłam z Chorwacji i właśnie w ostatnim dniu pobytu odwiedziłam Drvenik. Było to przymusowe lądowanie, bo jak wiadomo prom z Hvaru tam właśnie ląduje :-) Było wtedy okrrropnie zimno i w ogóle w zeszłym tygodniu pogoda się niestety nie popisała, choć nie narzekam tak ogólnie :-) Drvenik zrobił na mnie dość mizerne wrażenie, a naoglądałam się tych cudownych miejscowości na riwierze makarskiej. To wg mnie taka mieścinka wybudowana na potrzeby portu, ale oczywiście mogę się mylić! Ale i tak widok na Biokovo jest ponad wszystko!!! Jeśli chodzi o odległość do Drvenika, to w tym roku zrobiłam w sumie około 2600 km w obie strony i choć docelowo byłam na Hvarze, to podejrzewam, że tyle trzeba liczyć też w okolice Drvenika. Oczywiście zależy jaką trasą się jedzie. Ja przyzwyczaiłam się jechać Słowacja- Węgry-Chorwacja, ale można też inaczej :-)
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006
Re: a

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 12.09.2007 07:16

ksiezniczka napisał(a):wyjezdzam w ten pt do chorwacji i mysle o miiejscowosci Drvenik i mam do was pytanie ile km jest do tej miejscowosci z polski?i jesli byl ktos we wrzesniu niech podzieli sie info o pogodzie i czy wogole cos tam sie dzieje o tej porze roku?:)

My jechaliśmy w tym roku trasą przez Austrię do Drvenika i było jakieś 1200 km. Jechaliśmy ze Śląska.
Co do pogody i tego co teraz się tam dzieje to niestety nie pomogę, bo byłam w tym roku ale na przełomie czerwca/lipca. Ogólnie jest tam sporo knajpek, były organizowane "fish picniki", koncert jakiś słynnych podobno czeszek na deptaku przy morzu, ale jak to wygląda teraz to sama chętnie się dowiem, gdyż jadę jeszcze raz, ale w inne miejsce, gdyż zawsz wybieram nowe miejsce docelowe. Obowiązkowo Dubrovnik trzeba zaliczyć. Miłego wypoczynku.
ksiezniczka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ksiezniczka » 12.09.2007 09:19

dziekuje za odp:) po powrocie oczywiscie sie odezwe i napisze jak bylo:)pozdrawiam
agal
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) agal » 12.09.2007 20:31

Hej,

planuje byc w Drveniku 21 -22.09. Traktuje go jako bazę wypadowa na Hvar. Chciałabym tam zanocowac. Czy bez problemu znajdę kwaterke za ok. 10 euro od osodby. Czy mozecie podesłac jakieś namiary.
Pozdrawiam
agnieszka
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 12.09.2007 21:15

agal napisał(a):Hej,

planuje byc w Drveniku 21 -22.09. Traktuje go jako bazę wypadowa na Hvar. Chciałabym tam zanocowac. Czy bez problemu znajdę kwaterke za ok. 10 euro od osodby. Czy mozecie podesłac jakieś namiary.
Pozdrawiam
agnieszka

Jedź sobie spokojnie bez rezerwacji, na miejscu sama wybierzesz co Ci będzie odpowiadało. Każdy ma inne wymagania, a wewrześniu to już spokojnie za taką cenę znajdziesz. Może nawet taniej będzie, ale lepiej być mile zasoczonym niż niemile rozczarowanym, więc 10 euro można przeznaczyć, jak będzie taniej to więcej zostanie na rozrywki.
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
My wyjeżdżamy w teokolice, ale chcemy docelowo Brelę odwiedzić 21 wyjeżdżamy ze Śląska.
asian14
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) asian14 » 12.04.2015 21:45

Polecam jest pięknie:)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 12.04.2015 21:58

asian14 napisał(a):Polecam jest pięknie:)


Ale nie wiadomo czy po ośmiu latach nadal jest tak pieknie :) . Sorry, nie mogłem się powstrzymać :)
Witamy na forum :)
astudencki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) astudencki » 13.04.2016 15:48

Witam,
Znalazłem apartament 2+2 w Dverniku niestety tym dolnym za 45 Euro /dzień , czy jest sen się tam wybierać ? Bo pływający non stop prom i zatłoczona plaża....
Może się ktoś wypowiedzieć który był tam w zeszłym roku ?

Pozdrawiam
Adam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.04.2016 18:54

astudencki napisał(a):zatłoczona plaża....


Bywam tylko przelotem i moje wspomnienie jest takie, niestety:

zP1210169.JPG
Drvenik, 7 sierpnia 2014 godz. 16.50


Jeśli szukasz atrakcji, to jakieś tam znajdziesz. :wink:

zP1210176.JPG


Ale jeśli wolisz spokój i brak tłoku - trochę gorzej, przynajmniej w centralnej części.

Tak szczerze - Twój poprzedni pomysł z wyspą Hvar był zdecydowanie lepszy. :mrgreen: :wink:
astudencki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) astudencki » 14.04.2016 21:15

Będzie Sucuraj Hvar ale nie ten koło promu w centrum tylko w głąb wyspy, te promy mnie prześladują :):):)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Informacje o Drveniku - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone