Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.08.2015 10:16

audiKSP napisał(a):Dobry pomysł. Może też tamtędy to ominę. Tylko ciekawe czy ta mała dróżka też nie będzie zawalona. walp, jak dojedziesz na miejsce to dasz radę napisać jak się jechało?

Oczywiście, jeśli zdążę przed Twoim wyjazdem. (pensjonat mamy od godz. 11).
I jeśli będę miał pristup internetu :wink:
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 14.08.2015 10:05

Hej
Ruszamy jutro i dywagujemy nad trasą. Pytanie w jakim stanie jest czeska autostrada na odcinku Praga-Brno? Jechaliśmy tam ostatnio z 5-7 lat temu i tak na płytach tłukło że dwa razy zatrzymywaliśmy się żeby sprawdzić czy opony są całe.
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 10:14

Cromireczka napisał(a):Hej
Ruszamy jutro i dywagujemy nad trasą. Pytanie w jakim stanie jest czeska autostrada na odcinku Praga-Brno? Jechaliśmy tam ostatnio z 5-7 lat temu i tak na płytach tłukło że dwa razy zatrzymywaliśmy się żeby sprawdzić czy opony są całe.


Jest w stanie generalnego remontu, co oznacza stopniową likwidację betonowych płyt.
Niestety remont oznacza zwężenia w wielu miejscach i korki :!:

Czesi narzekają na bardzo tempo prac :!:

Aktualny stan remontów jest tu:
http://www.dopravniinfo.cz/

Filmik z czeskiej telewizji o remontach
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... i-uzavirky
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 15.08.2015 16:00

audiKSP napisał(a):Czy ktoś jechał ostatnio trasą przez Czechy? Chodzi mi konkretnie o odcinek Brno - Pohorelice. Na google maps widzę że mocno się tam korkuje. Z tego co wiem trwają chyba jakieś roboty drogowe na tej drodze... Może ktoś by naświetlił sytuację... Wybieram się tamtędy w niedzielę i myślę czy jest sens jakoś to objeżdżać...


Właśnie przed chwilą dzwonił do mnie kolega, który jechał tą trasą i powiedział że nie ma żadnego korka. Jedzie się trochę wolniej 70-80km/h ale cały czas w ruchu. Myślę więc że nie ma co kombinować i omijać.
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2015 16:17

W soboty po południu jest spokojnie, w niedzielę jeszcze spokojniej, korkuje się w soboty przed południem :!:

Wtedy rozsądek nakazuje kombinować 8)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.08.2015 10:35

audiKSP napisał(a):Dobry pomysł. Może też tamtędy to ominę. Tylko ciekawe czy ta mała dróżka też nie będzie zawalona. walp, jak dojedziesz na miejsce to dasz radę napisać jak się jechało?

Jechałem tym objazdem, wszystko płynnie. Przejazd przez Brno również, tylko, że to był sobotni wieczór,
więc wszystko odbyło się płynnie.

Nad ranem, na przejściu granicznym SLO-HR i na Lučko, praktycznie bez zatrzymania. :wink:
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.08.2015 11:34

Dzięki. Milego urlopu
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 17.08.2015 13:01

http://mytocz.eu/files/images/maps/MYTOCZ_381_toll_map.gif

Czy teraz droga 52 od Pohorelice do Mikulova jest płatna ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2015 13:21

dar37@wp.pl napisał(a):http://mytocz.eu/files/images/maps/MYTOCZ_381_toll_map.gif

Czy teraz droga 52 od Pohorelice do Mikulova jest płatna ?


Na 100% nie jest! http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/d ... amky#useky
Najprawdopodobniej mapa do której linka wkleiłeś dotyczy myta dla aut powyżej 3,5 tony :wink:
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 18.08.2015 19:28

Cromireczka napisał(a):Hej
Ruszamy jutro i dywagujemy nad trasą. Pytanie w jakim stanie jest czeska autostrada na odcinku Praga-Brno? Jechaliśmy tam ostatnio z 5-7 lat temu i tak na płytach tłukło że dwa razy zatrzymywaliśmy się żeby sprawdzić czy opony są całe.



Nadal jak ktoś ma dużo plomb w zębach to musi dobrze zaciskać zeby polowa nie wyleciała :lol:
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 20.08.2015 08:34

Czy wyjeżdżając 4 września około 19:00 muszę na coś uważać po drodze do Chorwacji? Jadę przez Czechy, Austrię i Słowenię.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 20.08.2015 08:46

Flacha napisał(a):Czy wyjeżdżając 4 września około 19:00 muszę na coś uważać po drodze do Chorwacji? Jadę przez Czechy, Austrię i Słowenię.


Tak. Jedziesz na noc, jeżeli zrobi Ci się przed oczami ciemno, to zwolnij, bo być może przekroczyłeś prędkość światła. A tak na poważnie, nie jechałem nigdy w tym okresie, ale uważaj na fotoradary i partole, bo pracują zapewne niezależnie od tego, że to jest wrzesień. Życzę bezpiecznej podróży.
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 20.08.2015 09:14

Jeżdżę zgodnie z przepisami więc spoko :). Pytałem bardziej o utrudnienia na drodze, remonty itp które w nocy mogę mijać .
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 20.08.2015 09:19

Flacha napisał(a):Czy wyjeżdżając 4 września około 19:00 muszę na coś uważać po drodze do Chorwacji? Jadę przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Czechy prawie całe w remoncie :twisted: co się rozpędzisz, ograniczenie i zwężenie. Wracaliśmy nocą i trochę to męczące, bo samochód za samochodem, dziwna odbijająca wszystko nawierzchnia..(myślałam, że deszcz popadał).
rotor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.08.2014
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) rotor » 22.08.2015 21:15

Ja właśnie pokonałem trasę do Cro przez Czechy (Ostrava, Brno) i osobiście nie odczułem bardzo dotkliwie tych remontów (do CZ wjeżdżałem o 1 w nocy). Owszem, są zwężenia, ograniczenia prękości ale nie na całym odcinku. Planując trasę obawiałem się tego i w swoim odczuciu 'zaryzykowałem' (zastanawiałem się jeszcze nad SK/HU). Miło byłem zaskoczony :-) z opisów spodziewałem się tragedii.
Jedyne, czego nie byłem w stanie pojąć, to kilku sytuacji, kiedy na ograniczeniu do 80 (chyba najwięcej takich było), znalazł sie ktoś, kto dumnie przewodził całemu peletonowi z prędkością 50-60-80-60-50... (założyłem, że osoba kierująca się bała, przynajmniej chwilowo).
Ogólnie mi te remonty nie dały w kość.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone