Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 06.08.2015 19:12

dziubeklublin napisał(a):Na słowacką policję trzeba uważać nie tylko przy węgierskiej granicy. Traktują kierowców z Polski jak zwierzynę łowną. Nie tak dawno mnie ustrzelili i za prędkość o 9 km/h większą niż dozwolona dostałem pokutę w wysokości 40 E.

Ja zapłaciłem 20 ojro za prędkość 64km/h na "pięćdziesiątce" (teren zabudowany).
Zabrakło mi 15km do autostrady (do Żiliny)...
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 06.08.2015 19:58

Na autostradzie też łapią, zwłaszcza na ograniczeniach koło Bratysławy :mrgreen:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2015 00:01

kropi napisał(a):Na autostradzie też łapią, zwłaszcza na ograniczeniach koło Bratysławy :mrgreen:

Nie odczułem :mrgreen:
ustawiłem tempomat na 135km/h na autostradzie, na ograniczeniach też o kilka km więcej i waliło mnie czy mnie namierzają czy nie...
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 07.08.2015 17:26

Dla nich to łatwy zarobek ;) Tylko czekaja zeby złapac, za predkosć, za niewłaściwe zatrzymanie, za wyprzedzanie (chodzi o ciezarówki bo ich ten zakaz dotyczy) i chlopcy maja obiadek darmowy :) a jak powiesz ze eura nie masz to i stówke w zl przyjmą z pocałowaniem reki :D

Pytanie takie małe, dostaliscie raport z zatrzymania i jakies grubsze kwity do podpisania czy tylko bileciki o nominale 10euro kazdy? :lol:
dziubeklublin
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2011
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziubeklublin » 07.08.2015 18:27

No ja akurat dostałem tylko 4 bilety po 10E każdy. Pod niczym się nie podpisywałem, a postraszyli że jak E nie dam to prawko zabiorą i do odbioru na komendzie po opłaceniu mandatu.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 07.08.2015 19:43

Yanush napisał(a):
dziubeklublin napisał(a):Na słowacką policję trzeba uważać nie tylko przy węgierskiej granicy. Traktują kierowców z Polski jak zwierzynę łowną. Nie tak dawno mnie ustrzelili i za prędkość o 9 km/h większą niż dozwolona dostałem pokutę w wysokości 40 E.

Ja zapłaciłem 20 ojro za prędkość 64km/h na "pięćdziesiątce" (teren zabudowany).
Zabrakło mi 15km do autostrady (do Żiliny)...

Wszędzie trzeba uważać, 20 E to śmieszny mandat :D
Moja przygoda w Słowenii https://www.youtube.com/watch?v=q5q-oLmwypc :(
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 07.08.2015 20:01

jasio napisał(a): 20 E to śmieszny mandat :D

Oczywiście.
Mam znajomego który zapłacił 500 EUR.
Zagapił się pomiędzy Żyliną i Čadcą i wjechał na radar w zabudowany ponad 100. Nie było zmiłuj.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 09.08.2015 14:14

dziubeklublin napisał(a):No ja akurat dostałem tylko 4 bilety po 10E każdy. Pod niczym się nie podpisywałem, a postraszyli że jak E nie dam to prawko zabiorą i do odbioru na komendzie po opłaceniu mandatu.


Zawsze strasza ;) niby maja takie prawo ale za dużo z tym zachodu z tak małym mandatem.

Myśle ze jakbys powiedział zeby brali dowód to albo by zmniejszyli mandat albo osobiscie zawieżli do bankomatu bo i tak robią.

Nic nie podpisywałes bo kasa trafiła to 'tylnej' kieszeni ;)

jasio napisał(a):Wszędzie trzeba uważać, 20 E to śmieszny mandat :D
Moja przygoda w Słowenii https://www.youtube.com/watch?v=q5q-oLmwypc :(


Z nimi nie mam na ogoł styczności wiec nie wiem jak jest na codzień ale 150e mała przyjemność ehh


romuald22 napisał(a):
jasio napisał(a): 20 E to śmieszny mandat :D

Oczywiście.
Mam znajomego który zapłacił 500 EUR.
Zagapił się pomiędzy Żyliną i Čadcą i wjechał na radar w zabudowany ponad 100. Nie było zmiłuj.


Pewnie w Radoli bo tam prawie zawsze stoją ;)
Swoją drogą to chyba miał pecha albo olał wszystkie zasady, bo ruch na tym odcinku wcale mały nie jest, niezależnie od pory dnia, a każdy zwalnia w miasteczkach czy to duży czy mały mobil bo wie
co sie może czaić za zakretem ;)
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 11.08.2015 12:17

Czy ktoś jechał ostatnio trasą przez Czechy? Chodzi mi konkretnie o odcinek Brno - Pohorelice. Na google maps widzę że mocno się tam korkuje. Z tego co wiem trwają chyba jakieś roboty drogowe na tej drodze... Może ktoś by naświetlił sytuację... Wybieram się tamtędy w niedzielę i myślę czy jest sens jakoś to objeżdżać...
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2015 12:29

audiKSP napisał(a):odcinek Brno - Pohorelice. Na google maps widzę że mocno się tam korkuje. Z tego co wiem trwają chyba jakieś roboty drogowe na tej drodze... Może ktoś by naświetlił sytuację... Wybieram się tamtędy w niedzielę i myślę czy jest sens jakoś to objeżdżać...


Jest zamknięty jeden pas ruchu, szczegółowe informacje są tu:
http://mapa.dopravniinfo.cz/default.asp ... %BD%20kraj

W niedzielę raczej ruch jest w Czechach bardzo umiarkowany 8)
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 11.08.2015 12:35

Lednice napisał(a):W niedzielę raczej ruch jest w Czechach bardzo umiarkowany 8)


czyli nie ma się co przejmować i po prostu jechać? Najwyżej ten odcinek trochę wolniej...
Użytkownik usunięty
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2015 12:49

Raczej tak, można pojechać autostradą na Breclav, ale tam też remontują drogę i też są zwężenia

Wiadomo, wszystkiego się nie przewidzi, ktoś się zagapi, walnie w drugie auto, stłuczka i korek gotowy :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.08.2015 18:26

audiKSP napisał(a):Czy ktoś jechał ostatnio trasą przez Czechy? Chodzi mi konkretnie o odcinek Brno - Pohorelice. Na google maps widzę że mocno się tam korkuje. Z tego co wiem trwają chyba jakieś roboty drogowe na tej drodze... Może ktoś by naświetlił sytuację... Wybieram się tamtędy w niedzielę i myślę czy jest sens jakoś to objeżdżać...

Wybieram się tamtędy w sobotę i jadę na tym odcinku tak, więc może część tych robót ominę.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 12.08.2015 08:48

Dobry pomysł. Może też tamtędy to ominę. Tylko ciekawe czy ta mała dróżka też nie będzie zawalona. walp, jak dojedziesz na miejsce to dasz radę napisać jak się jechało?
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 12.08.2015 09:38

Jechałem przez Brno 25.07. około 16:30 i w stronę Cro. nie było korków, natomiast na wylocie z Brna w stronę Ołomuńca był korek około 14km. Oczywiście nie stał, toczył się na 1-wszym biegu, ale czas oczekiwania na pewno >1 godzinę. Wracałem 7/8.08., w Brnie byłem około północy, nie było żadnego korka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone