Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2016 18:47

szaki17 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):ale jak nie ma potrzeby zatrzymania, to wygodniej jest jechać nowym przejściem.

Ale konieczna jest wtedy winieta :?

To zależy skąd się jedzie :wink:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 23.04.2016 20:48

Janusz Bajcer napisał(a):
szaki17 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):ale jak nie ma potrzeby zatrzymania, to wygodniej jest jechać nowym przejściem.

Ale konieczna jest wtedy winieta :?

To zależy skąd się jedzie :wink:


Obawiam się że to nieprawda. Nowe przejście jest położone na autostradzie M7 objętej opłatą do granicy. Nie ma więc możliwości wjechania na to przejście nie korzystając z M7. Tak więc winieta jest konieczna. Szaki17 ma rację
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2016 21:05

Ja zawsze jadę z e-matricą już od Miskolca.
adamo67
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.01.2015
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamo67 » 17.05.2016 21:25

:papa: Witam. Bardzo ucieszył mnie ten post, ponieważ wybieram się do Rabaca 25.06. Myślę, że po powrocie zamieścisz jakieś ciekawe uwagi i informacje o miejscowości oraz co warto zobaczyć w okolicy. Ja już 4-raz jadę na Chorwację, ale poprzednio to wypady na riwierę makarską ( serdecznie polecam ).
Zawsze jeździłem przez Słowację, Węgry(kierunek Mosonomagyovar , Csorna , Szombathely , Kormend , Letenye ).Teraz też tak zamierzam jechać , ale w Kormend zbaczam na Redics i Mursko Srediśte .A później już na Zagrzeb i Rijekę. Trasa około 45km dłuższa , ale winietka tylko na Słowacji i w Chorwacji(autostrady)
Myślę, że istotne jest to jak długo zamierzasz jechać, czy masz małe dzieci, czy jedziesz sam czy ze znajomymi. Każda z wymienionych tras z pewnością będzie dobra bardziej istotne są te niuanse . W każdym razie szerokiej drogi i udanych wakacji
.
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 21:53

Jak ktoś lubi kultową drogę nr 86 przez Węgry, to dla niego ta trasa jest optymalna :roll:

Przez Węgry jedzie się bardzo często zwykłymi drogami i czasowo różnica jest już spora.
Dla mnie to nie jest optymalna trasa.

No, ale to jest kwestia gustu 8)

Trasa przez Austrię z Katowic:
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... 45.0781668
9 godzin 47 minut --- 938 kilometrów

Trasa przez Węgry z Katowic drogą nr 86
11 godzin 14 minut --- 935 kilometrów
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... 781668!3e0
adamo67
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.01.2015
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamo67 » 18.05.2016 10:34

Ok zgadzam się. ze czasowo jest dłużej. Dlatego napisałem , że wszystko zależy od tego jak długo chce się jechać .Ja zawsze jadę większa grupą i wyjezdzamy dzień wcześniej, tak by nie jechać w nocy ( drzemka na zjeździe z autostrady ) , poza tym w grupie nie odczuwa się tak podróży. Ale jak ktoś zamierza byćszybko na miejscu to masz rację ta droga jest zdecydowanie najszybsza.
wilkor
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilkor » 19.05.2016 17:47

adamo67 napisał(a)::papa: Witam. Bardzo ucieszył mnie ten post, ponieważ wybieram się do Rabaca 25.06. Myślę, że po powrocie zamieścisz jakieś ciekawe uwagi i informacje o miejscowości oraz co warto zobaczyć w okolicy. Ja już 4-raz jadę na Chorwację, ale poprzednio to wypady na riwierę makarską ( serdecznie polecam ).
Zawsze jeździłem przez Słowację, Węgry(kierunek Mosonomagyovar , Csorna , Szombathely , Kormend , Letenye ).Teraz też tak zamierzam jechać , ale w Kormend zbaczam na Redics i Mursko Srediśte .A później już na Zagrzeb i Rijekę. Trasa około 45km dłuższa , ale winietka tylko na Słowacji i w Chorwacji(autostrady)
Myślę, że istotne jest to jak długo zamierzasz jechać, czy masz małe dzieci, czy jedziesz sam czy ze znajomymi. Każda z wymienionych tras z pewnością będzie dobra bardziej istotne są te niuanse . W każdym razie szerokiej drogi i udanych wakacji
.


Dziękuje za alternatywną trasę przez Węgry, wydaję mi się jednak, że koszt przejazdu autostradami Chorwackimi do i z powrotem przekroczy koszt miesięcznej winiety na Słowenie.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 21.05.2016 14:46

Lednice napisał(a):Jak ktoś lubi kultową drogę nr 86 przez Węgry, to dla niego ta trasa jest optymalna :roll:
Przez Węgry jedzie się bardzo często zwykłymi drogami i czasowo różnica jest już spora.


Nie mogę się z tym zgodzić, że gorsza czasowo, w zeszłym roku wracałem 86ką w dzień i przejazd mnie wyszedł 2,30h od granicy do granicy, to chyba dobry wynik a nie jechałem na wariata.
Kwestia gustu kto jakie trasy lubi. Dla mnie 86 to takie urozmaicenie trasy, żeby nie było cały czas monotonnie autobanami :lol:
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2016 15:09

Przy takiej samej ilości kilometrów zawsze autostrada będzie o wiele szybciej

Korków nie biorę pod uwagę
Mogą być wszędzie 8)

Ale to jest kwestia gustu
Ja np nie lubie jeździć nocą 8)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.05.2016 15:42

Podepnę się, bo w tym roku robię podobną trasę - do Tar na Istrii. Wyjazd ok 5:00, w czerwcową sobotę. W planie mam zakup winietek na wszystkie kraje tranzytowe. Do Włoch zawsze wybierałem trasę przez Słowację, która jest o ok 50 km i godzinę dłuższa, ale nigdy nie narzekałem na korki czy jakość nawierzchni. Skłaniam się w tym roku w kierunku czeskiej autostrady, żeby maksymalnie skrócić czas dojazdu, tym bardziej że wlot na A1 mam pod domem. Jednak google-maps pokazuje tam roboty drogowe, aż w 6 miejscach, a na trasie przez Słowację tylko 2 (w tym jedna jeszcze w Czechach).

Czy w Czechach w soboty trwają remonty?
Jak uciążliwe są te prace na drogach?
Czy odcinek płytowy skrócił się od zeszłego roku?
Ostatnio edytowano 25.05.2016 14:17 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2016 15:47

SingSing74 napisał(a):
Czy w Czechach w soboty trwają remonty?
Jak uciążliwe są te prace na drogach?
Czy odcinek płytowy skrócił się od zeszłego roku?


Odpowiedź na te pytania będę miał dla wszystkich na początku czerwca :D :wink:
Wybieram się wtedy do Wiednia i stosowny raport wrzucę na forum 8)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.05.2016 23:34

No to czekamy :sm:
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 25.05.2016 09:38

Witam
Jeżdżę trasą na przez Czechy kierunek Brno-Praga kilka razy w roku. Zawsze są jakieś roboty - zwężenia (w soboty również). Trasa z roku na rok się poprawia. Jazda przez płyty już jest na tak krótkich odcinkach, że nie psuje komfortu podróżowania z perspektywy całej trasy (zwłaszcza lewym pasem). Korki się czasem robią ale w ciągu 10 lat pokonałem tą trasę kilkadziesiąt razy i może 1 czy 2 przez zwężenia miałem poślizg może z 1h + raz ciężki wypadek staliśmy może 1,5h. Dodam, że 2 tygodnie temu była trasa "normalna" czyli bez większych utrudnień.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2016 11:53

Lednice napisał(a):Wybieram się wtedy do Wiednia i stosowny raport wrzucę na forum 8)


Że tak zapytam. Czy do 10 czerwca będziesz już z powrotem?
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 04.06.2016 19:13

Lednice napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
Czy w Czechach w soboty trwają remonty?
Jak uciążliwe są te prace na drogach?
Czy odcinek płytowy skrócił się od zeszłego roku?


Odpowiedź na te pytania będę miał dla wszystkich na początku czerwca :D :wink:
Wybieram się wtedy do Wiednia i stosowny raport wrzucę na forum 8)


Trwają nie trwają, jak jest zwężka bo z drugiej strony nie ma drogi to i tak nic nie zrobią :)
Są zwężki, gorzej niż w Czechach obecnie jest w Austrii tam są zwężki po 15km i jest ich parę... miejscami ograniczenie do 60km/h
Tak odcinki płytowe się skróciły najgorszy odcinek obecnie to Brno - Brzecław
Ja całą tą trasę robię w nocy więc korków nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Informacje drogowe w krajach tranzytowych na drodze do Chorw - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone