Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Imotski dwa jeziora w skalnym otoczeniu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005
Imotski dwa jeziora w skalnym otoczeniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 28.02.2006 22:47

Kto tam był i może przybliżyć temat http://www.dalmacija.net/imotski.htm
To dwa bajkowe ponoć jeziora.
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 28.02.2006 22:54

http://www.modrojezero.org/ i taki jeszcze link
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.03.2006 10:19

Nie byłam, ale trochę słyszałam od znajomego, który zachęcał mnie na "odskoczenie w bok" :wink: od turystycznej trasy.
Ponoć ciekawie się tam dojeżdża ...
A z tego, co widać na fotkach, to jeziora wyglądają, jakby je ... olbrzym w skałach wydłubał łyżeczką... :wink: :D
Jak się dokopię to pewnego "archiwum" - to coś podrzucę w tym wątku.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.03.2006 12:07

Byłem tam na początku lipca 2005. Warto pojechać, to taka wycieczka, odskocznia od Adriatyku. Jak dojechać do miejscowości każdy wie, a z obwodnicy Imotski trzeba kierowć się na centrum, potem pojawiają się drogowskazy kierujące do jeziorek. Pierwsze z nich znajduje się przy samej drodze, oglądać je można w zasadzie tylko z drogi lub okolicznych skałek, ma pionowe ściany i nie da się z nich zejść nad wodę. Widok jest niesamowity - ponad 300m pionowych skał, a na samym dole woda. Drugie znajduje się bliżej centrum. Dojazd trochę pokręcony, ale bez większych problemów. Nad jezioro prowadzi trawersami ścieżka, przy niej jest kilka tarasów widokowych, schodzi się nad sam brzeg. Widoki REWELACTJNE! Stojąc nad brzegiem miałem wrażenie, że jestem nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, tylko Orlej Perci brak...
pozdr
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 04.03.2006 13:30

Byliśmy w Imotskach w 2004. Z Makarskiej jest to około 60 km. Jedno z jeziorek nazywa się czerwone drugie niebieskie. Wrażenie niesamowite. Ale w Imotskach nie tylko jeziora są atrakcją. Są tez stare ruiny zamku, Pomnik upamiętniający poległych w ostatniej wojnie. Warto odwiedzić tą miejscowość. Pzdr.
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 04.03.2006 13:39

dzięki za podpowiedzi.
Uważam że poza plażowaniem trzeba zobaczyć atrakcje okolicy a jako człowiek gor lubię takie widoki. Polecam wawozy paklenickie dla tych co w okolicach Zadaru a przełom Cetiny dla plazujących w Omisiu
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 23.07.2006 08:31

Właśnie wrociłem . Polecam wszystkim, jak bedzeicie w pobliżu zaglądnijcie. Warto!!!!!!!!!!!! Można je zobaczyć np w drodze do Mostaru i Madjugorie. Wystarczy ok 1 godź a jak z kąpieląto ile dusza zapragnie :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 23.07.2006 10:38

Polecam dla tych, którzy wypoczywają na Rivierze Makarskiej - stamtąd jest po prostu ... blisko.

Z Podgory trzeba jechać w kierunku na Vrgorac i Kozicę. Z góry pięknie widać jadran i okolicę.
Potem, nad Igrane, skręca się w lewo - na miejscowość Kozica, ale się do niej nie dojeżdża. Bo na "głównej" nr 62 skręcamy w lewo, na Sestanovac.
Leci się tą drogą, którą widać w dole z biokovskiego Sv. Jura.
Kawałek za tunelem Turija, w miejscowości Zagvozd, odbijamy w prawo. Kierunek:Imotski , Mostar, Medugorje.

W Imostkim są turystyczne kierunkowskazy, takie jak ten:
Obrazek
czyli duże brązowe tablice których nie sposób przeoczyć. Informują nie tylko o jeziorach...

Modro jezero jest w samym Imotskim. Nazwę wzięło zapewne od koloru wody... .
Można dotrzeć do jego lustra i ... jak widzieliśmy z góry - popływać.
Crveno jest nieco dalej. Jego nazwa wzięła się zapewne od .. koloru skał go otaczających.
Jest niedostępne.
Obrazek


Nie będę wklejać fotek jezior bo ... nie oddają one wrażenia, jakie się ma oglądając je z góry.
W postach wyżej są linki do stron gdzie można je obejrzeć.

Trzeba TO zobaczyć na własne oczy 8O 8)

(więcej na ten temat będzie w mojej relacji z pobytu w Draśnicach, ale to jak na razie - odległa przyszłość :wink: :lol: )
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 28.04.2007 10:08

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego miejsca np wq drodze do Mostaru lub/i Medjugorie 1-2 godź wystarczę a warto. !!!!!!!!!!!
walgos
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) walgos » 01.05.2007 09:38

Polecam odiedzić Imotski. Byliśmy tam w zeszłym roku. W Modryn jezierze można się kąpać- słodka woda i czysta. Warto wziąść okulary lub maskę. Kłopotliwe jest tylko zejście na sam dół- bo długo trwa- a wyście pod górę jeszcze dłużej.
walgos
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) walgos » 01.05.2007 10:23

[ihttp://img300.imageshack.us/img300/4449/20060818122jz9.jpg[/img]
rafgot
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgot » 19.04.2010 17:31

Witam serdecznie.

Jak najbardziej my w tym roku także odwiedzimy Imotski i jeziora obydwa;) Zainteresowało nas to... nie powiem. Przeczytałem coś także o ruinach zamku. Można więcej informacji na temat zamku??

Pozdrawiam Was!
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 19.04.2010 22:46

rafgot napisał(a):Można więcej informacji na temat zamku?


Z mojego punktu widzenia - ruiny jak ruiny, w tym wypadku nic specjalnego, ale... widoki! Jak już będziesz nad jeziorkiem, to ruiny zwiedzić warto (wstęp był, o dziwo, bezpłatny):

Obrazek

Tam u szczytu - to właśnie ruiny - widok z dołu, od strony ścieżki prowadzącej do jeziora

Obrazek

Widok z ruin - w stronę jeziora :P

Obrazek

...w stronę Adriatyku...

Obrazek

...i znów na ruiny, trochę bliżej.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 20.04.2010 00:20

Kłopotliwe jest tylko zejście na sam dół- bo długo trwa- a wyście pod górę jeszcze dłużej

No fakt zejście (oraz wyjście powrotne) zajmuje trochę czasy jednak Chorwaci tak przygotowali ścieżkę że bez problemów każdy się nią może przespacerować.
Obrazek
szeroka wyłożona kamieniami ścieżka - lajcik
Ruiny zamku faktycznie nie zaskakują , jednak usytuowanie zamku..
Obrazek
praktycznie z trzech stron przepaść aż do lustra wody.

Ruiny jak ruiny ale ten stadion przylegający do nich. Miasteczko nie wielkie a stadion niczego sobie
Obrazek
A ile metrów skał trzebabyło wywalić żeby sobie pokopać.

Niezbyt oddalone czerwone jezioro jest bardziej dzikie , brak zejścia do niego , można jedynie spojżeć w dół i podziwiać ten ogrom przestrzeni. Zdjęcie tego nie odda jednak pozwolę sobie je wrzucić , ten wąski zielony pasek u góry to są drzewa -
Obrazek
"a to ja" ma rację to traeba zobaczyć.
Tak więc wszystkim polecam to niesamowite miejsce .
:D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.04.2010 00:28

Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Imotski dwa jeziora w skalnym otoczeniu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone