Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Imiona dla dzieci

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 20.02.2011 15:24

Dziś babcia żony mówi mi, że Dawid to żydowskie imię, że jest tyle pięknych polskich imion... potem teściowa,, znam trzech Dawidów i odradzam to imię ,, uśmiałem się dziś :D
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 20.02.2011 15:26

Maja piekne jak dla mnie imie. :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 20.02.2011 15:30

mkm napisał(a):Najlepszy jest Karol albo Karolina :wink:


Popieram. :D

Moja córcia to Karolina. :hearts:
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 21.02.2011 13:43

E tam, dla mnie Karol kojarzy się z kolegą z podstawówki... :lol:
Nie dałabym swojemu dziecku tak na imię :P
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.02.2011 12:46

Mamy z żoną coś takiego, że zawsze wracamy do pierwszej myśli. Kiedyś gdy jeszcze nie mieliśmy w planach dziecka podobało nam się imię Filip i teraz chyba wrócimy do tego z powrotem :)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 23.02.2011 15:19

I to jest najlepsze rozwiązanie :)
hektor100
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hektor100 » 27.02.2011 10:41

Pamiętam jak wybieraliśmy imiona dla naszych potworów. Przy pierwszym było jakoś łatwiej, wyszło że Aleksandra Nadia. Rok później już tak miło nie było, bo nie mogliśmy się porozumieć. Na drodze kompromisu - Kacper Piotr.
Dwa lata temu jechaliśmy do Cro z malutką Olą, która skończyła na Ciovo 3 miesiące :) i zaliczyła wycieczkę na Krka ( wraz z kąpielą pod Skradinskim Bukiem ).
W tym roku jedziemy już we czworo, potwory skończą w Cro 2 i 1 rok. Ale będzie impreza :D
A Maja jest super.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 27.02.2011 11:40

hektor100 napisał(a):Pamiętam jak wybieraliśmy imiona dla naszych potworów. Przy pierwszym było jakoś łatwiej, wyszło że Aleksandra Nadia. Rok później już tak miło nie było, bo nie mogliśmy się porozumieć. Na drodze kompromisu - Kacper Piotr.
Dwa lata temu jechaliśmy do Cro z malutką Olą, która skończyła na Ciovo 3 miesiące :) i zaliczyła wycieczkę na Krka ( wraz z kąpielą pod Skradinskim Bukiem ).
W tym roku jedziemy już we czworo, potwory skończą w Cro 2 i 1 rok. Ale będzie impreza :D
A Maja jest super.
Widzę, że też macie specyficznie określenia dla dzieci :) potwory, mamy znajomą która do córki woła ,,mała sucz,, :)...
p.s.ciekawe czy za rok pojedziecie w piątkę, pozdrawiamy
hektor100
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hektor100 » 27.02.2011 18:25

"Mała sucz" ??!!! Horror!
A za rok jedziemy w tym samym składzie. Już mi wystarczy tego dobytku. Sami się przekonacie jakie to "szczęście" :D
Pozdrawiam
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 28.02.2011 12:36

miałam kiedyś koleżanke o pięknie brzmiącym imieniu - Jovanka :)
zdrobniale Jovka - już nie tak pieknie choć ona chyba to lubiła - podobno to jugosłowiańskie imie .... wtedy tak to sie nazywało
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 28.02.2011 20:27

O ile dobrze pamiętam, to jeden z Jugosłowiańskich muzyków śpiewał piosenkę o taki tytule :) mi osobiście podobają się takie imiona :)
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 28.02.2011 20:49

U nas pojawiła się Jagoda (inaczej Truskaweczka) oraz Igor dla wtajemniczonych Ajgor :-)))
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 01.03.2011 20:44

Mam kuzyna Igor i strasznie nie lubi jak się tak do niego woła
Gracka33
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gracka33 » 05.03.2011 17:58

Mnie osobiście podobają się imiona Laura i Samuel ,oraz Nastka i Jakub ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.03.2011 18:21

espeso napisał(a):miałam kiedyś koleżanke o pięknie brzmiącym imieniu - Jovanka :)
zdrobniale Jovka - już nie tak pieknie choć ona chyba to lubiła - podobno to jugosłowiańskie imie .... wtedy tak to sie nazywało

Jovan / Jovanka to zdecydowanie serbski (i macedoński) wariant imienia Jan/ Janina; chorwacki odpowiednik to Ivan.
P.S. Nie ma "jugosłowiańskich imion". Przymiotnik "jugosłowiański" odnosi się do kraju, którego już nie ma (nawet gdyby istniał, trudno byłoby mówić o "jugosłowiańskich imionach", ponieważ mieszkańcy Jugosławii mówili różnymi językami narodowymi i nawet warianty imion różne były w poszczególnych językach narodowych i kulturach).. Zatem imiona mogą być (poludniowo)słowiańskie
madziaimaciek napisał(a):O ile dobrze pamiętam, to jeden z Jugosłowiańskich muzyków śpiewał piosenkę o taki tytule :) mi osobiście podobają się takie imiona :)

Plavi orkestar Jovanka ? :)
Ja też jestem miłośniczką południowosłowiańskich imion (zwłaszcza tych znaczących).

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Imiona dla dzieci - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone