Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ilość turystów w porównaniu do lat ubiegłych

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Ilość turystów w porównaniu do lat ubiegłych

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.07.2015 22:42

Witam wszystkich.
Zakładam niniejszy wątek ze względu na moje tegoroczne zdziwienie jak mało jest wypoczywających w m. Murter i nie tylko. Mając porównanie do 07.2013 i 08.2014 w tym roku jest bardzo mało turystów, knajpki i restauracje puste bez problemu miejsce jest w każdej chwili. W poprzednich latach było bardzo ciężko coś wolnego znaleźć, tłumy na ulicach itp. To samo odczucie mam do Vodice, jakby spokojniej niż w ubiegłych latach. Natomiast Trogir to wielki ul (stare miasto) chociaż parkingi przed są puste.
Czy wy macie takie same obserwacje?
Podzielcie się z innymi a w przyszłym sezonie pomoże to w wyborze miejsca planowanego wypoczynku.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 09.07.2015 10:23

no oglądając kamerki http://www.chorwackie.pl/dalmacja/pogod ... -line.html tez mam takie wrażenie że jakoś pustawo tam jest wszędzie... :?
ale to może tylko takie wrażenie..
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.07.2015 07:48

Ja zauważyłem najazd rodaków :D W Drasnicach jak nad Bałtykiem - Polak na Polaku ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2015 08:12

potwierdzam, że naszych rodaków jest już od GROMA i jeszcze trochę, na Ciovo w czerwcu nie widziałem tylu Polaków. W ubiegłym roku na plaży 21/30 czerwca była zaledwie garstka turystów i my jaki jedyni z Polski, na ulicach Polak był rzadkością w tym roku Polacy, Czesi i Niemcy rządzą Ciovo.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.07.2015 16:02

W Trogirze faktycznie multum naszych i Czechów, za to mało jest niemieckiej mowy (D i A), W Zadarze znowu nasi i pepiki.
Jak na razie ogólnie mało niemieckiej mowy, włoski to sierpień więc nie wspominam.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 10.07.2015 16:11

W tamtym roku w Trogirze było bardzo dużo Polaków, niestety niektórzy zapominali, że wśród turystów mogą znaleźć się rodacy i dawali popis podwórkowej łaciny.. :P
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 11.07.2015 10:46

W Makarskiej też jakoś tak mniej ludzi po kanajpach siedzi. Przez dzień na plażach sporo ludzi ale wieczorem w knajpie miejsce się zawsze znajdzie a wręcz jest dość luźno.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.07.2015 21:07

Podzielam zdanie, że w tym roku najazd rodaków. Na Pagu po prostu multum! !! W porównaniu z poprzednimi laty widać różnicę. Na Istrii nas mało. Wiadomo, tam rządzą Niemcy. 8O
Tak czy siak, i tak jesteśmy największymi burakami. ..siedzisz na plaży , mija Cię polska rodzina, która słyszy nasz język i ani me ani be ani....ja nie mówię, że mamy się obsciskiwać z radości, to nie o to chodzi. Akurat jak wchodzę na kameralną plażę, pozdrawiam tych których mijam. Inne nacje tez tak robią. Tylko nasi włażąc i niemal rozpychając się łokciami nie potrafią rzec miłego słowa. Tylko slyszysz,e, ci z boku się zwijają, przeniesiemy się w ich miejsce. A "ci" to my...rodacy, nasz język słyszeli. Kiepy drące japy, ot co.i to nie jest jednkstkowa sprawa... :roll:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.07.2015 21:52

To fakt, wiele osób nie powinno wyjeżdżać dalej niż najbliższy las za swoją miejscowością... :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 12.07.2015 21:56

Kiedyś było lepiej,teraz bydełko się rozpełzło i robi obciach :oops:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.07.2015 22:14

I pomyśleć: zwykłe "hej!"i już nie prezentujemy się jak ksenofobiczna grupa. I będzie milej. I weselej ;-)
Janusz_z_wąsem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz_z_wąsem » 12.07.2015 22:32

Buractwo jest wpisane w każdą nację, nie tylko w Polaków... Czy Polak, Niemiec czy Włoch, może z Czechami / Słowakami nie mam złych doświadczeń ale pewnie i u nich znalazłyby się "czarne owce" 8) Ale fakt odzywki naszych rodaków za granicą często przekraczają granice dobrego smaku...
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 15.07.2015 12:47

no jak na Pag to jakoś nietłoczno...

http://www.whatsupcams.com/en/webcams/c ... h-aquarius
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 15.07.2015 13:03

Moim zdaniem powód prosty nie jedziemy w tym roku do Tunezji i Egiptu powstają pewne obawy przed Turcją.
Więc co Bułgaria, Grecja i Chorwacja :hut:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 15.07.2015 13:11

majchrzy napisał(a):Więc co Bułgaria, Grecja i Chorwacja :hut:


Ewentualnie Bałtyk: http://www.webcamera.pl/ ;)

W Chorwacji w tym roku nie byłem, ale zerkając na kamerki czy zdjęcia w relacjach, tłumów raczej nie zauważam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Ilość turystów w porównaniu do lat ubiegłych
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone