Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ilość turystów w porównaniu do lat ubiegłych

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2015 12:16

Mam wrazenie, ze wasze opinie o najezdzie Polakow sa bardzo subiektywne :wink:
Na wyspie Krk Polakow jest bardzo malo, kilka %
:roll:
Zadna grupa nie dominuje :!:
Najliczmiejsza grupa to Slowency, ale ich wiekszosc Polakow nie odroznia od Chorwatow :wink:
Tak samo nie odrozniaja oni Niemcow od Austriakow

Moim zdaniem turystow jest tyle samo co rok czy 2 lata temu
Patrzcie sie na tablice rejestracyjne, nie na to, ze raz uslyszymy jezyk polski i juz kilku osobom sie wydaje
, ze polowa ludzi na plazy to Polacy :wink:
kriscro
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kriscro » 15.07.2015 12:27

Faktycznie pod koniec czerwca bylismy w Breli, i tez mielismy wrazenie ze jest mniej turystow niz w poprzednich latach. Potwierdzili to kelnerzy, mowili ze o ile hotele nawet zajete to prywatne kwatery katastrofa.
Rok temu tez bylismy w czerwcu w Breli wiec mam porownanie.
Szczegolnie duzo bylo tabliczek o wolnych pokojach i apartmanach, no i jak na Brele bardzo duzo wolnych miejsc parkingowych przy domach.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 15.07.2015 12:37

Lednice napisał(a):Tak samo nie odrozniaja oni Niemcow od Austriakow

Odróżniają odróżniają. Austriacy mówią Grüß Gott a Niemcy ... sami wiecie jak aż 8O strach do kieszeni sięgać :mrgreen:
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 15.07.2015 13:05

Wczoraj dowiedziałam się, że w Drage Chorwaci bardzo narzekają, że w tym sezonie jest mało turystów.
Moim zdaniem wpływ na to mogła mieć chociażby zeszłoroczna pogoda, Chorwacja dla niektórych przestała być krajem "z gwarantowaną lampą przez 2 tygodnie".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2015 15:33

Crocodyl napisał(a):
Lednice napisał(a):Tak samo nie odrozniaja oni Niemcow od Austriakow

Odróżniają odróżniają. Austriacy mówią Grüß Gott a Niemcy ... sami wiecie jak aż 8O strach do kieszeni sięgać :mrgreen:


:D

W calej Bawarii jak nie wypowiesz powitania z Bogiem, to masz przechlapane 8)

Zgadzam sie co do oceny zachpwania niektorych Polakow :roll:
O ile Niemcy, Slowency czy Czesi 3maja sie razem, to mialem do czynienia ze zjawiskiem, ze sasiedzi na plazy, rodzice z dzieckiem i dziadkowie, na grzecznosciowe "dzien dobry" ozpowiedzieli milczeniem i wscieklym wzrokiem :evil:
Babcia od razu nerwowo siegnela po papierosa :wink:
Ani be, ani me, ani kukuryku 8)

Juz kilka razy w Chorwacji cos takiego nas spotkalo
Oczywiscie nie wszyscy tacy sa 8)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 15.07.2015 15:50

Lednice napisał(a):O ile Niemcy, Slowency czy Czesi 3maja sie razem, to mialem do czynienia ze zjawiskiem, ze sasiedzi na plazy, rodzice z dzieckiem i dziadkowie, na grzecznosciowe "dzien dobry" ozpowiedzieli milczeniem i wscieklym wzrokiem :evil:
Babcia od razu nerwowo siegnela po papierosa :wink:
Ani be, ani me, ani kukuryku 8)

Jest to niestety smutna prawda. I nie dotyczy tylko plaży. W jednym pensjonacie często "Polak Polakowi Niemcem" a Niemiec kolegą :wink: . Ale co się dziwić jak na ojczystej ziemi jest podobnie. Ja z uporem maniaka pozdrawiałem sąsiada aż po dwóch latach przemówił :oczko_usmiech: Zasadniczo nie ma co generalizować ale kiedyś było przyjemniej.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 15.07.2015 21:47

Ja myślę, że to kwestia ceny. Kiedyś się jeździło do Chorwacji z oszczędności - dziś jest drożej niż w innych krajach. Majć jakiś określony budżet można wybierać i nie trzeba się ograniczać do Chorwacji. Po 10 latach pod rząd w Chorwacji - to będzie drugi rok gdy my i nasi znajomi porzucili Chorwacją i pukają się w czoło równocześnie komentując ceny. Mogę teraz na szybko wymienić 30-40 osób (kilkanaście rodzin), które regularnie jeździły do Chorwacji i im przeszło.
Zapewne w nasze miejsce znów ktoś inny przyjedzie, ale czy bilans wyjdzie na zero?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 16.07.2015 08:49

Zdecydowanie było mniej turystów a byłem już 9 raz. Poczynając od Ulcinja, poprzez Orebić do Tucepi i Makarskiej - tak słabo jeszcze nigdy nie było. Może tereny położone bliżej granicy (Pag, Istria) są częściej wybierane przez Polaków. A chamstwo jak zwykle, i to w tym rodacy przodują. Zastanawiam się czy kiego kolejny raz zwrócę im uwagę to czy mnie nie pobiją? Jak Niemcy czy Chorwaci dosiądą się do sąsiedzkiego stolika i zaczynają palić też ich opieprzam. Raz nawet wyjątkowo upartego Czecha. Zanim zresztą wybiorę miejsce sprawdzam z której strony wieje wiatr, ale nie zawsze jest stały...
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 18.07.2015 10:16

sobota , południe - pusta plaża Zrce
http://www.whatsupcams.com/en/webcams/c ... h-aquarius
w tamtym roku kiedy nie zajrzałem to zawsze tłumy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2015 14:36

Iluzje :D

Jest tyle samo turystow co rok, dwa lata temu
Sprawdzalem ospbiscie porownujac plaze w Basce na Krk, taki sam tlok :!:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.07.2015 14:41

Mariusz_M napisał(a):Zapewne w nasze miejsce znów ktoś inny przyjedzie, ale czy bilans wyjdzie na zero?

Oby nie.
Gosia77
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia77 » 18.07.2015 15:46

Medulin-mniej o 30%...bardzo mało Polaków.Kiedyś gdy rozkładałam koc zawsze słyszłam polską mowę.Więcej Niemców Czechów,Włochów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2015 23:33

Bzdury :twisted:

Byliśmy w Baśce w lipcu 2013 i lipcu 2015, DOKŁADNIE ten sam odcinek plaży, ten sam parking, te same godziny zaparkowania i plażowania, itp.

Te same tłumy ludzi :!: :D

W chorwackim
radiu mówili dzisiaj, że na Makarskiej odnotowali REKORD liczby turystów w stosunku do ostatnich lat :wink:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 20.07.2015 06:58

Crocodyl napisał(a):W jednym pensjonacie często "Polak Polakowi Niemcem"


A dziwisz się ?! Bo ja nie - absolutnie.

Bodaj doszło już do 2 awantur z naszymi rodakami jak urzadzali sobie popijawe do 1 wszej w nocy okraszona wulgaryzmami i wylewaniem żalów jak to im źle-ciągłe narzekanie. Do kompletu tandetna muzyka i lache kładli na wszystkich wokół bo sie bawili. Rano spali skacowani do południa. Niektórzy zachowuja sie jak psy spuszczone ze smyczy.
Jeszcze 10-15 lat temu tam był spokój.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2015 07:13

Bez przesady, nie spaliśmy tak długo :) :) ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Ilość turystów w porównaniu do lat ubiegłych - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone