Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.09.2013 12:58

wikol napisał(a):Nie ma odpowiedzi na pytanie ile należy wziąć pieniędzy.

Jest i to bardzo prosta. Tyle aby starczyło do końca.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.09.2013 12:59

wikol napisał(a):Ale i tak wiadomo że do Chorwacji jeździ ta część biedniejsza Polaków podróżujących po Europie.


:lol: Dobre...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.09.2013 14:31

wikol napisał(a):Powoli Polacy robią "wiochę" na chorwackich plażach :(, tak jak nad Bałtykiem. Szczególnie z Żubrem w ręku na chorwackiej plaży.

A na włoskich nie?
Nie wiem, nie byłem.
Tak z ciekawości pytam.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.09.2013 15:05

Ja akurat nie spokałem na plaży Polaków z Żubrem, w ogóle mało kogo spotkałem, widziałem natomiast Austriaków, którzy przyjechali z przyczepką w której mieli z przynajmniej 6 zgrzewek piwa, wodę i ciort wie co jeszcze bo w skrzynkach popakowane. Pan Mąż ze 4 godziny to z przyczepki do apartamentu nosił. :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.09.2013 15:07

Rysio napisał(a):Ja akurat nie spokałem na plaży Polaków z Żubrem, w ogóle mało kogo spotkałem, widziałem natomiast Austriaków, którzy przyjechali z przyczepką w której mieli z przynajmniej 6 zgrzewek piwa, wodę i ciort wie co jeszcze bo w skrzynkach popakowane. Pan Mąż ze 4 godziny to z przyczepki do apartamentu nosił. :)

Nie pomogłeś?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2013 15:15

Ja często widziałem na chorwackiej plaży Czechów z piwem Velkopopovický Kozel.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2013 15:22

W tym roku Chorwackie plaże opanowała puszka Kasztelana :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.09.2013 15:29

Niedzwiad napisał(a):Dobra wyjaśnie Ci to :mrgreen: Bo ja tam piłem dużo. Nie ukrywam. Ale mimo urlopu biegałem i ćwiczyłem.
...
No ale skoro latasz i wcinasz to spalasz alko? Przyznasz mi racje? :mrgreen: i nie zamulasz.Nie śpisz :mrgreen: Bo non top jesteś nakręcony.

Jeżeli mogę ustosunkować się do tego fragmentu tej pouczającej dyskusji.

Jeśli nie "latasz" i nie "wcinasz" to też spalasz alkohol.
Nie znam badań które potwierdzają aby zwiększona aktywność fizyczna przyśpieszała metabolizm alkoholu w organiźmie człowieka.
Jeżeli takie znasz to przytocz je proszę.
Jedzenie opóźnia i przedłuża w czasie jego wchłanianie. Jednak to co się spożyło wątroba w swoim indywidualnym tempie przerobić musi i nie ma litości.

To nie było pytanie do mnie ale nie można przyznać ci racji.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.09.2013 15:42

Bocian napisał(a):
wikol napisał(a):Nie ma odpowiedzi na pytanie ile należy wziąć pieniędzy.

Jest i to bardzo prosta. Tyle aby starczyło do końca.


Nie ma bardzo prostych odpowiedzi. Jeśli odpowiedzi były by proste nikt nie zadawałby pytań zwłaszcza tych trudniejszych.

Autor wątku zadał pytanie "ile zabrać pieniędzy" - czyli oczekiwał odpowiedzi w konkretnych sumach, kwotach.

Jednemu starczy do końca 7 tys. zł, innemu 7 tys. ale EURO.

Ale fakt faktem - tyle aby starczyło do końca !!!
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.09.2013 15:51

wikol napisał(a):
Bocian napisał(a):
wikol napisał(a):Nie ma odpowiedzi na pytanie ile należy wziąć pieniędzy.

Jest i to bardzo prosta. Tyle aby starczyło do końca.


Nie ma bardzo prostych odpowiedzi. Jeśli odpowiedzi były by proste nikt nie zadawałby pytań zwłaszcza tych trudniejszych.

Autor wątku zadał pytanie "ile zabrać pieniędzy" - czyli oczekiwał odpowiedzi w konkretnych sumach, kwotach.

Jednemu starczy do końca 7 tys. zł, innemu 7 tys. ale EURO.

Ale fakt faktem - tyle aby starczyło do końca !!!


A może odwrotnie: koniec pobytu gdy koniec kasy?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.09.2013 15:59

piter23 napisał(a):Witam

Jadę z biurem podróży na Chorwację pierwszy raz. I mam takie pytanie. Ile zabrać pieniędzy żeby spokojnie przetrwać te parę dni, od czasu kupić jakiś owoc, lody, wodę czy coś zjeść itd. i w jakiej walucie najlepiej ? Będę tam z dziewczyna 8 dni. Nocleg i wyżywienie mamy zapewnione. Czekam na jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam


Kolega piter23 jedzie z biurem podróży więc jak skończy mu się kasa to raczej nie będzie koniec pobytu gdyż jedzenie i noclegi ma zapewnione. Kilka dni bez kasy przetrwa bo nie będzie chodził głodny i będzie miał gdzie spać.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.09.2013 16:02

wikol napisał(a):
piter23 napisał(a):Witam

Jadę z biurem podróży na Chorwację pierwszy raz. I mam takie pytanie. Ile zabrać pieniędzy żeby spokojnie przetrwać te parę dni, od czasu kupić jakiś owoc, lody, wodę czy coś zjeść itd. i w jakiej walucie najlepiej ? Będę tam z dziewczyna 8 dni. Nocleg i wyżywienie mamy zapewnione. Czekam na jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam


Kolega piter23 jedzie z biurem podróży więc jak skończy mu się kasa to raczej nie będzie koniec pobytu gdyż jedzenie i noclegi ma zapewnione. Kilka dni bez kasy przetrwa bo nie będzie chodził głodny i będzie miał gdzie spać.

No tak, i taki pożyje
kiniaa
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiniaa » 06.09.2013 16:07

My za obiad dla 4 osob placilismy srednio 300-350 kun, pizza okolo 100 kun ( z napojami ), lezaki z parasolami od 40 - 100 kun zalezy gdzie. Mysle ze 40-50 euro na dzien powinno wystarczyc :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.09.2013 16:16

My za obiad dla 3 osób przy porcie w Tucepi
2 piwa Karlovacko, mała coca cola + 2 * cevapcici + jakieś danie dla dziecka zapłaciliśmy 180kn

I co dziwne im bliżej portu tym taniej.

Przy porcie w knajpie cevapcici kosztowało 45kn a już bliżej ulicy Dracevice - 60kn.

Leżaki przy Dracevice 30kn, przy porcie 20kn.

Niby różnice niewielkie ale zawsze.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 07.09.2013 08:13

wikol napisał(a):My za obiad dla 3 osób przy porcie w Tucepi
2 piwa Karlovacko, mała coca cola + 2 * cevapcici + jakieś danie dla dziecka zapłaciliśmy 180kn

I co dziwne im bliżej portu tym taniej.

Przy porcie w knajpie cevapcici kosztowało 45kn a już bliżej ulicy Dracevice - 60kn.

Leżaki przy Dracevice 30kn, przy porcie 20kn.

Niby różnice niewielkie ale zawsze.


W Promanja za piwko , kotleta , risotto i colę zapłaciłem 95kun.
Taniocha. Przy samej plaży.
To jest chyba tak że im większa wioska tym taniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Ile zabrać pieniędzy ? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone