Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 12:26

walp napisał(a):
Lednice napisał(a):Jak chcecie oszczędzać, to raczej odradzam stragany z owocami albo małe sklepiki spożywcze :roll:
Potrafią sprzedać dany towar 5 razy drożej niż w markecie :wink:

W sklepach to mogę się zgodzić, ale na straganach jeszcze się nie spotkałem, aby ceny były 5x wyższe,
niż markecie. Obojętnie, czy to był duży Split, czy malutkie Ravni, a kupujemy owoce w dużych ilościach.


Ja raz byłem świadkiem, jak na straganie przydrożnym skasowali Czecha strasznie za kawałek arbuza 8)
W promocji arbuzy były w markecie bardzo tanie :wink:
W Rovinj widziałem na targu winogrona w horrendalnej cenie 8)
Moim zdaniem potrafią, szczególnie jak towar nie jest z Chorwacji 8)
Faktem też jest, że jak się trafi na prawdziwego rolnika, który sprzedaje swoje pomidory, cebulę, itp.,
to czasem jest tanio, a towar bardzo dobry
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 12:37

Aleksandra21 napisał(a):Dostalismy do wyboru w biurze wycieczki i wybralismy taka własnie i jest to cena 20 euro tez bylam zdziwiona ze tak mało ale rzeczywiscie tak jest poniewaz dopytywałam sie o to w biurze z ktorego jedziemy ;) :)


Zapewne biuro jeszcze weźmie swoją prowizję 8)
Opinie o wycieczkach statkiem są różne, przeważnie obiecuje się wszystko :roll:
Potem może być tak, że ludzie wracają głodni i spragnieni :?

Co do knajpek to może być tak, że są dwie obok siebie i jedna restauracja może być bardzo droga, a druga mieć ceny umiarkowane :roll:
Najlepiej sprawdzić ceny przed wejściem, powinien być jadłospis przed lokalem 8)
AndrzejKad
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejKad » 19.08.2015 14:14

Witam serdecznie:)
Jedziemy z grupą znajomych (łącznie 8 osób) do Makarskiej w dniach 10-17 września.
Pomijając koszty zakwaterowania, paliwa, opłat drogowych i ubezpieczenia planujemy wziąć po około 800zł na osobę. Jedzenie będziemy robić głównie sami z tego co tam kupimy, kilka razy chcemy zjeść coś na mieście. Płacimy kartami tam gdzie się da. Chcemy zaliczyć w drodze powrotnej wodospady Krka i któregoś dnia Dubrownik. Myślicie że to się uda za te pieniądze?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 19.08.2015 15:30

AndrzejKad napisał(a):Witam serdecznie:)
Jedziemy z grupą znajomych (łącznie 8 osób) do Makarskiej w dniach 10-17 września.
Pomijając koszty zakwaterowania, paliwa, opłat drogowych i ubezpieczenia planujemy wziąć po około 800zł na osobę. Jedzenie będziemy robić głównie sami z tego co tam kupimy, kilka razy chcemy zjeść coś na mieście. Płacimy kartami tam gdzie się da. Chcemy zaliczyć w drodze powrotnej wodospady Krka i któregoś dnia Dubrownik. Myślicie że to się uda za te pieniądze?


Da się, ale musicie mieć awaryjną kasę w razie czego.
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 19.08.2015 16:28

AndrzejKad napisał(a): ... około 800zł na osobę. Jedzenie będziemy robić głównie sami z tego co tam kupimy, kilka razy chcemy zjeść coś na mieście. Płacimy kartami tam gdzie się da. Chcemy zaliczyć w drodze powrotnej wodospady Krka i któregoś dnia Dubrownik. Myślicie że to się uda za te pieniądze?

Nie uda się. Jestem tego pewny. :( ( chyba, że wczasy przekształcicie w obóz przetrwania)
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 19.08.2015 16:50

Ile zabrać pieniędzy? Szok, że ludzie zadają takie pytania... Zawsze wydaje się wszystkie, bo to urlop. :)
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 19.08.2015 16:57

AndrzejKad napisał(a):Witam serdecznie:)
Jedziemy z grupą znajomych (łącznie 8 osób) do Makarskiej w dniach 10-17 września.
Pomijając koszty zakwaterowania, paliwa, opłat drogowych i ubezpieczenia planujemy wziąć po około 800zł na osobę. Jedzenie będziemy robić głównie sami z tego co tam kupimy, kilka razy chcemy zjeść coś na mieście. Płacimy kartami tam gdzie się da. Chcemy zaliczyć w drodze powrotnej wodospady Krka i któregoś dnia Dubrownik. Myślicie że to się uda za te pieniądze?


A moim zdaniem powinniście się zmieścić w tej kwocie.
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 19.08.2015 18:28

AndrzejKad napisał(a):Witam serdecznie:)
Jedziemy z grupą znajomych (łącznie 8 osób) do Makarskiej w dniach 10-17 września.
Pomijając koszty zakwaterowania, paliwa, opłat drogowych i ubezpieczenia planujemy wziąć po około 800zł na osobę. Jedzenie będziemy robić głównie sami z tego co tam kupimy, kilka razy chcemy zjeść coś na mieście. Płacimy kartami tam gdzie się da. Chcemy zaliczyć w drodze powrotnej wodospady Krka i któregoś dnia Dubrownik. Myślicie że to się uda za te pieniądze?



IMHO jeżeli zamierzacie tam kupować jedzenie to w tej kwocie będzie was tylko stać na plaże i jedzenie. Dubrownik jest sporo droższy od Makarskiej np.: wejście na mury to 60zł/osoby, parking około 10zł/h, pizza 50zł, a to i tak najtańsze jedzenie. W Makarskiej pizza kosztuje mniej - około 30zł.

Najtańszym sklepem jak mi się wydaje jest Tommy aczkolwiek ceny za niektóre produkty dwukrotnie wyższe niż w Polsce np: chleb, masło, mięsa, wędliny. Jak już musicie oszczędzać to zabierzcie ze sobą konserwy, ziemniaki, przyprawy. :)
Powodzenia
Ps
Ja bym sobie odpuscil Dubrownik i jeziora, na ktorych nie byłem ale sądzę że trzeba za wstęp i parking sporo jak na Wasz budżet zapłacić.
AndrzejKad
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejKad » 19.08.2015 21:45

Dzięki za opinie. Na pewno będziemy mieć spory zapas pieniędzy na kontach także o to że będziemy tam mieć obóz przetrwania się nie martwię, konserw i ziemniaków raczej też nie przewidujemy brać;) Po powrocie dam znać jak te ceny faktycznie wyglądają we wrześniu.
tanhayi
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 07.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tanhayi » 19.08.2015 22:31

Witajcie

10 noclegów w Bibinje

5500 kun na 2 osoby, przywiozłem 150.

10 x Konoba, pi razy drzwi - 2500 kun, raz Dorada, raz pizza.
Kornati 600
KRKA 160
Łódź podwodna 160
Rakija 30
Piwo w domu 200
Wino i piwo do domu 300
Sklep z słodyczami 60
Lody 100
Słodycze i chipsy narzeczonej około 200

No i pozostały 1000 w lidlu na śniadania itp.


EDIT ADD

po drodze w Austrii obiad jedliśmy za 40€ wiec jakieś 300 kun. Czyli 700 w lidlu.

Wieża i muzeum w zadarze razem 90 kun. Plus pizza na mieście. Plus inne rzeczy których zapomniałem. To Lidl wychodzi 400-500 kun.
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 20.08.2015 18:00

Ja tak któtko , jutro rano wyjeżdzamy z Dugiego Ratu 2+3 , 13 nocy ( kwatera 70 euro ) , bez szaleństw , jedzonko +/- pół na pół :domek i knajpeczki , podliczyłem dziś i wydałem 8500 zł
( wliczone paliwo jutrzejsze) .
Muszę jeszcze do całej imprezki doliczyć blacharza , około pincet zł , gdyż dziś moja żoneczka
( ostatni dzień pobytu ) przygrzała tyłem w balustradę sąsiadki i trochę się nawgniatało plastiku.Pozdr.
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 26.08.2015 20:59

Byłem 10 NOCY w Tribunj w apartamencie BISERKA ( ciocia Daria ) wróciłem 24.08 w poniedziałek.

700E - Apartament na 4 osoby
350E Para

Razem wycieczkami do Jezior Plitvickich oraz Zadaru razem zrobiłem całościowo 2740KM

560 - LPG wyszło około
420 - OPŁATY ZA DROGI

220 - Opłaty w Cro za autostrady
160 - Winiety z przesyłką ( 2x austria 10 dni i czechy miesieczna ) zamawiane na tolltickets
40 - Rozszerzyłem assistance klauzule w PZU o wariant na 1000KM ale EUROPA
490 - SAM TRANSPORT Z OPŁATAMI OD PARY
Gdyby bylo troche bliżej to oplaty za drogi przewyższyły by koszt paliwa :D
Moja rencia spaliła średnio i w sumie maksymalnie około 7L / 100 LPG :D

178 - Ubezpieczenie na 17 Dni na 2 Osoby PZU WOJAŻER ze zniżką studencką jednej osoby.

Wydatki.
80 - od pary Zakupy w AUCHAN ( ryże, sosy, przyprawy, coś na śniadania sery, puszki, pasztet, napoje, piw troche, husteczki, wody, cos na podroz )
Wymieniłem w polsce :
1000 KUN ( 570zł) z myslą, że starczy nam to na kilka dni w tym mieliśmy 480 na wycieczki do jezior oraz KRK a jeszcze byliśmy w ZADARZE i też w restauracji
czyli 520 na wydanie na mieście.
Przywieźliśmy 212 Kun.

W lidlu bo głównie tam jeździłem na zakupy większe nie oszczędzałem wrzucałem to na co była ochota wydaliśmy 330zł.
Płaciłem za paliwo, autostrady i w sklepach kartą. Jedynie na straganach i w Konobach gotówką.
Kurs KUNY wychodził 0,57gr

1370 Kun ( 780zł ) Wydane na miejscu w tym wycieczki same jeziora 290KUN
350 Euro (1450zł) nocleg
178 Złoty ubezpieczenie nas
490 Złoty podróż
80 Złoty w polsce zakupy
100 Złoty przygotowanie typu kremy, olejki, maty na plaże

Wychodzi około 3050zł na 2 osoby i 10 nocy w Tribunj.
Według mnie spora część ludzi może minie uwierzyć w to co tam wydaliśmy a jakoś nie oszczedzaliśmy sobie lodów,wina, piwa itd a co do jedzenia KUMPEL gotował bo sie tak zaoferował ale to nie znaczy ze nic nie zjadłem na miescie a i owszem bardzo się najadłem :D Pamiątki też przywieźliśmy :D
CarolajnaB
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.08.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CarolajnaB » 27.08.2015 12:10

juz niedlugo zaczynamy :) kierunek-------> Poludnie Chorwacji --- okolice Dubrovnika, Makarskiej lub gdzie nas poniesie :) jedziemy w ciemno na 10 dni. 4 lata temu tak zrobilismy na poczatku wrzesnia i to byla dobra decyzja. Jest nas 4 (dwie pary) wiec bedziemy szukac apart z dwiema sypialniami i z salonem. Nasz budzet na nocleg to max 1000zl za osobe za 10 nocy. na caly wyjazd chcemy sie zamknąc w 3000zl za osobe. Na razie wydane:
* zakupy w Pl (jedzenie sniadaniowe, napoje, woda, wodka) 720zl ( na 4 osoby)
* kosmetyki i leki 100zl
* winiety czechy plus austria 190zl.
* dojdą dwie winiety za slowenie ( 2*15Euro)

bede pisac odnosnie innych kosztów.
Pozdrawiam
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 27.08.2015 16:18

CarolajnaB napisał(a):* zakupy w Pl (jedzenie sniadaniowe, napoje, woda, wodka) 720zl ( na 4 osoby)
l


Nie wiem co wyscie kupili i w jakim markecie ale mysmy zrobili zakupy na 4 osoby w tym 7obiadow dla wszystkich i sniadania z napojami i calym kastrem piwa zgrzewka wody i 5L wody nawet z pringelsami gdzie paczka 7zł lemoniady nutella za 10zl i przyprawami roznorodnymi itd. Wydalismy 180zł na 4 osoby.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 27.08.2015 16:52

AdamKce napisał(a):
CarolajnaB napisał(a):* zakupy w Pl (jedzenie sniadaniowe, napoje, woda, wodka) 720zl ( na 4 osoby)
l


Nie wiem co wyscie kupili i w jakim markecie ale mysmy zrobili zakupy na 4 osoby w tym 7obiadow dla wszystkich i sniadania z napojami i calym kastrem piwa zgrzewka wody i 5L wody nawet z pringelsami gdzie paczka 7zł lemoniady nutella za 10zl i przyprawami roznorodnymi itd. Wydalismy 180zł na 4 osoby.



bez jaj ...

to chyba te 7 obiadow to wygladalo: 7kg podwawelskiej i bulki

skrzynka piwa, niech bedzie kiepskiego to 40zl, dolicze Twoja nutelle i lemoniade i pringelsy i juz masz 65zl i zostaje Ci 115zl

podwawelska chyba po 15 zl chodzi no to wystarczy

chyba ze ryz i 14 sloikow uncle bens (licze po sloiku na pare)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone