Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2015 16:04

PWojtek napisał(a):Byłem na wyspie Murter miejscowość Jezera od 13 do 26.07.
Do morza 10 minut pieszo, ale fajniejsze miejsce było w zatoce do której było 2,5km i jeździliśmy tam autem. Dom na wzgórzu gdzie przyjemnie powiewał wiaterek więc skwar nie przeszkadzał.

Dziękuję za odpowiedź - jak dla mnie wszystko jasne.
Widocznie miejsce fajne :idea: :lol: skoro jest wola powtórki z rozrywki :lol: :idea:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 18:17

Przepraszam, że też tutaj zadaję pytanie, ale chcemy w tym roku w zasadzie pierwszy raz na własną rękę wybrać się do Chorwacji, a ciągle gdzieś słyszę jak to ceny poszły w Chorwacji w górę i jak jest drogo, stąd moje pytanie ile pieniędzy zabrać na 10 dniowy urlop dla dwóch osób? Chcemy jechać na Riwierę Makarską Brela/Baśka lub Podgora, termin pierwszy tydzień września, jedziemy w ósemkę na dwa samochody więc koszty rozkładają się na 4 osoby jeśli chodzi o winiety i o paliwo, jesteśmy z Żywca więc w Polsce praktycznie nie mamy nic do przejechania, noclegi chcemy szukać na miejscu, w kwestii zwiedzania chcielibyśmy zahaczyć o BiH- Kravica. Szaleć specjalnie nie mamy zamiaru, co do noclegów też nie potrzebujemy luksusów.
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 29.07.2015 20:22

maniust napisał(a):Taki budżet to mnie był starczył jeszcze na wynajęcie pierdziawki wodnej 5 konnej na cały dzień , :D ........ i jakiś parasailing czy oponę , ale wersalka lepsza.

W sumie zaliczyłem już wszystkie te atrakcje wodne. :)

Jeżdzimy od 7 lat w sierpniu w okolice Splitu o opcji 2+2 ,na dwa tygodnie i mieścimy się PRAWIE zawsze o 8 tys.,piszę prawie dlatego że w 2014 dojechał do nas szwagier z gór i ..... , zrobiło się ponad 10tys, ale doszły motorki ,skuterki i takie tam , wycieczka na Hvar itp , generalnie bez hamulcy ,także zależy kto czego oczekuje,gdzie obiadki zajada , czy pizza na wynos , czy na miejscu z piwkiem , może rybka.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.07.2015 21:06

khml napisał(a):(...) VW Golf i 4 osoby więc nie dam rady i tak nieźle kombinowałem jak ustawić 4 walizki, żeby jeszcze jakieś drobiazgi weszły nie wspominając już o matach i leżaku na kółkach (...)
Jeśli dobrze pamiętam to Rysio podał kiedyś rozwiązanie tego problemu: żadnych walizek! wszystko w miękkie reklamówki. Upchniesz w każdą szparę i pamiętać o tym, że jedzie się latem nad Adriatyk a nie na Syberię zimą (ilość i grubość przyodziewku).
cro-pl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cro-pl » 29.07.2015 22:00

Jestem aktualnie w Chorwacji całą 4os rodzinką (po raz 4) w Zaboric. Zawsze jedziemy własnym autem :) (najlepsza opcja jeśli chce się pozwiedzać - my nie przepadamy za leżakowaniem w 34 stopniowym upale). Nasz 2tyg pobyt niedługo się kończy :(. Kilka rad:
- kun nie kupować w Polsce (nieopłacalny przelicznik, aktualnie ok 0,60 - 0,65 PLN)
- wypłacić kuny w bankomacie w CRO (najlepiej przed wyjazdem upewnić się w jakich bankomatach bez prowizji - zależy od banku i posiadanej karty) - my mieliśmy ze wszystkich bankomatów za FREE :) (kurs ok 0,57 PLN)
- żywność jest droższa niż w Polsce np. mleko 6-8KUN, masło 15-18KUN, piwo 6-8KUN (+1 za butelkę), woda Jana 6KUN, arbuz 3KUN/kg, lody 8-10KUN (kugle dają duże :))
- paliwo ON ok 9 KUN/L (ON CLASS 9,07-9,17) - najlepiej nie tankować przy autostradach
- w restauracjach na wybrzeżu tylko ceny pizzy nie odbiegają zbytnio od polskich (35-48KUN), dania z filetem z kurczaka to już ok 60-70KUN, rybka 80-150KUN, napoje oczywiście przebitka spora bo soczki 0,25 po 15KUN, woda mineralna 1L za 20KUN
- jeśli w apartamencie jest Wifi to tanio można dzwonić przez np. Skype (najlepiej wykupić pakiet za 20PLN i podać w Skype swój numer tel - wtedy odbierającemu prezentowany jest twój nr tel)
- nawigację kupiłem legalną Sygic na android (teraz za ok 85PLN jest dożywotnio cała Europa) - sprawdza się dobrze, aczkolwiek nie ma tak dokładnych adresów jak AutoMapa
- autostrady w CRO najdroższe (jechaliśmy przez Czechy, Austrię i Słowenię - wszędzie winiety i winieta słoweńska 30EUR to pikuś przy opłatach w CRO) - zawsze sporo zwiedzamy i za każdy przejechany odcinek niestety jak w Polsce sporo się płaci (np. 90km to 35KUN), z Zagrzebia do Zadar 147KUN - na same autostrady w CRO wydamy ponad 500KUN (jeśli ktoś ma czas i nie ma dzieci to może sobie pozwolić na omijanie - można zaoszczędzić trochę kasy)
Ogólnie trzeba przekalkulować indywidualnie ile zabrać kasy. Wszystko zależy od tego co chcecie robić podczas pobytu. Czy będziecie zwiedzać (podliczyć wszystkie opłaty za przejazdy, paliwo, bilety wstępu, parkingi), co z wyżywieniem (na własną rękę czy w restauracjach) i oczywiście nocleg (jeśli jedziecie w "ciemno"). Jednym wystarczy 2K PLN a innym 5K PLN....
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.07.2015 22:20

boboo napisał(a):
khml napisał(a):(...) VW Golf i 4 osoby więc nie dam rady i tak nieźle kombinowałem jak ustawić 4 walizki, żeby jeszcze jakieś drobiazgi weszły nie wspominając już o matach i leżaku na kółkach (...)
Jeśli dobrze pamiętam to Rysio podał kiedyś rozwiązanie tego problemu: żadnych walizek! wszystko w miękkie reklamówki. Upchniesz w każdą szparę i pamiętać o tym, że jedzie się latem nad Adriatyk a nie na Syberię zimą (ilość i grubość przyodziewku).


:D już sama nie wiem czy jest to pomysł Rysia, czy może raczej mój, ale w zasadzie podobnie robimy. Cały bagażnik naszego samochodu albowiem zajmuje ponton z silnikiem.
Dla nas na ręczniki, odzież, chemię i inne akcesoria pozostaje tylko, tylko i jedynie box, a i tak wówczas słyszę od własnego męża: cyt. " znowu tyle tych rzeczy zabrałaś..." :wink:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Wydatki Chorwacja - paragony, cena paliwa, rachunki.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.07.2015 09:04

Witam serdecznie :)

Mam nadzieję, że komuś przyda się mój post w celu określenia poziomu wydatków w sezonie 2015 8)

Nasz wyjazd odbył się w terminie 12.07 - 26.07.

Po drodze dwa noclegi pośrednie:
1/ w drodze do HR hotel Amarilis w Ntretić (polecam) - dwa pokoje za 350 zł,
2/ w drodze z HR hotel Mercury w Graz (polecam) - dwa pokoje za 750 zł.

Mieliśmy zapewnione wyżywienie. Zabraliśmy 2500 kun na wydatki (kurs kantorowy 0,57). Poniżej prezentuję skany paragonów ze sklepów chorwackich - tym sposobem łatwiej wg mnie ogarnąć poszczególne ceny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz koszty paliwa po drodze do Chorwacji (jedno wyjazdowe w BiH - tu potwierdzam niższą niż inne - zagraniczne, cenę paliwa):

Obrazek

a tu koszty paliwa w drodze powrotnej (tankowanie w Austrii i ostatnie już w Polsce):

Obrazek

Natomiast tutaj prezentuję przeliczniki walutowe, które zastosował mBank:

Obrazek

Wg mojej oceny zabraliśmy za dużo gotówki na wydatki - spokojnie przy pełnym wyżywieniu wystarczy 1200-1500 kun (mam tu na myśli napoje, przekąski, lody, pamiątki etc.).

Jeżeli ktoś planuje samodzielne wyżywienie to oceniam, iż na 4 osobową rodzinę (z obiadami na mieście) potrzeba około 3500 kun.

Oczywiście jest to kwestia dyskusyjna - wszystko zależy od tego, co kto lubi zjeść i za ile :P
tanhayi
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 07.07.2015
Re: Wydatki Chorwacja - paragony, cena paliwa, rachunki.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tanhayi » 30.07.2015 09:40

stachan napisał(a):Jeżeli ktoś planuje samodzielne wyżywienie to oceniam, iż na 4 osobową rodzinę (z obiadami na mieście) potrzeba około 3500 kun.

Oczywiście jest to kwestia dyskusyjna - wszystko zależy od tego, co kto lubi zjeść i za ile :P


Ja na mnie i na moją narzeczoną założyłem 2500 na 10 dni. Mowa o jedzeniu na mieście.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 30.07.2015 09:59

boboo napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam to Rysio podał kiedyś rozwiązanie tego problemu: żadnych walizek! wszystko w miękkie reklamówki. Upchniesz w każdą szparę i pamiętać o tym, że jedzie się latem nad Adriatyk a nie na Syberię zimą (ilość i grubość przyodziewku).


Oczywista oczywistość

Walizy to się bierze do samolotu. Mam specjalny zestaw miękkich toreb do samochodu, większych i mniejszych, tylko w to pakuję bagażnik. Zawsze da się coś docisnąć, zamknąć mocniej klapę i jest git. Torby muszą być w co najmniej dwóch rozmiarach, by dało się to ładnie spasować w bagażniku.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 30.07.2015 12:20

majeczka napisał(a):
boboo napisał(a):
khml napisał(a):(...) VW Golf i 4 osoby więc nie dam rady i tak nieźle kombinowałem jak ustawić 4 walizki, żeby jeszcze jakieś drobiazgi weszły nie wspominając już o matach i leżaku na kółkach (...)
Jeśli dobrze pamiętam to Rysio podał kiedyś rozwiązanie tego problemu: żadnych walizek! wszystko w miękkie reklamówki. Upchniesz w każdą szparę i pamiętać o tym, że jedzie się latem nad Adriatyk a nie na Syberię zimą (ilość i grubość przyodziewku).


:D już sama nie wiem czy jest to pomysł Rysia, czy może raczej mój, ale w zasadzie podobnie robimy. Cały bagażnik naszego samochodu albowiem zajmuje ponton z silnikiem.
Dla nas na ręczniki, odzież, chemię i inne akcesoria pozostaje tylko, tylko i jedynie box, a i tak wówczas słyszę od własnego męża: cyt. " znowu tyle tych rzeczy zabrałaś..." :wink:


Pomysł dobry ... ciekawe jak zareaguje "rodzinka" 8O . Zrobię próbę i będę wiedział ile dzięki tej metodzie wygospodaruje dodatkowego miejsca.
RR1910
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) RR1910 » 01.08.2015 20:59

Kolego Stachan,

Jako, że również mam konto w mBanku to zapytam. Czy bank liczy tylko przewalutowanie czy jeszcze dodatkowo "jakąś" prowizje?.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 02.08.2015 21:44

Liczy i prowizje i jest o tym zylion postów w odpowiednim dziale forum
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 03.08.2015 11:26

khml napisał(a):
majeczka napisał(a):
boboo napisał(a):
khml napisał(a):(...) VW Golf i 4 osoby więc nie dam rady i tak nieźle kombinowałem jak ustawić 4 walizki, żeby jeszcze jakieś drobiazgi weszły nie wspominając już o matach i leżaku na kółkach (...)
Jeśli dobrze pamiętam to Rysio podał kiedyś rozwiązanie tego problemu: żadnych walizek! wszystko w miękkie reklamówki. Upchniesz w każdą szparę i pamiętać o tym, że jedzie się latem nad Adriatyk a nie na Syberię zimą (ilość i grubość przyodziewku).


:D już sama nie wiem czy jest to pomysł Rysia, czy może raczej mój, ale w zasadzie podobnie robimy. Cały bagażnik naszego samochodu albowiem zajmuje ponton z silnikiem.
Dla nas na ręczniki, odzież, chemię i inne akcesoria pozostaje tylko, tylko i jedynie box, a i tak wówczas słyszę od własnego męża: cyt. " znowu tyle tych rzeczy zabrałaś..." :wink:


Pomysł dobry ... ciekawe jak zareaguje "rodzinka" 8O . Zrobię próbę i będę wiedział ile dzięki tej metodzie wygospodaruje dodatkowego miejsca.

A ja polecam worki próżniowe, na ciuchy w sam raz.Można zaoszczędzić ponad połowę miejsca w bagażniku :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.08.2015 12:47

grzesiek-swidnica napisał(a):A ja polecam worki próżniowe, na ciuchy w sam raz.Można zaoszczędzić ponad połowę miejsca w bagażniku :mrgreen:

No i żelazko też :D
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 04.08.2015 09:20

gusia-s napisał(a):
grzesiek-swidnica napisał(a):A ja polecam worki próżniowe, na ciuchy w sam raz.Można zaoszczędzić ponad połowę miejsca w bagażniku :mrgreen:

No i żelazko też :D


To już kiedyś testowałem i rzeczywiście ...żelazko w tym przypadku jest niezbędne pod jednym warunkiem, że ktoś się podejmie przywrócenia ubrań do stanu "wyjściowego" :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone