Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2015 16:05

khml napisał(a):I to jest pocieszająca wiadomość :) konoby nie codzienne, a i pizza też może być :) poza tym nie wiem czy będziemy aż tak wygłodniali żeby codziennie jeść :wink: ...no może trochę spragnieni ..... tych cudownych widoków :)


Wg mnie 1500 eur na 14 dni na sam apartament i wydatki to duża kwota. W tej kwocie, i to niższej zamknęłam budżet 2014/10 dni (2+1) z dojazdami i app. Nawet mój Pan M. obżartuch w Cro nie ma specjalnie apetytu, bo upał... Mi by wystarczyło śniadanie, burek i woda do picia + kugle wieczorem...
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 28.07.2015 21:04

piekara114 napisał(a):
khml napisał(a):I to jest pocieszająca wiadomość :) konoby nie codzienne, a i pizza też może być :) poza tym nie wiem czy będziemy aż tak wygłodniali żeby codziennie jeść :wink: ...no może trochę spragnieni ..... tych cudownych widoków :)


Wg mnie 1500 eur na 14 dni na sam apartament i wydatki to duża kwota. W tej kwocie, i to niższej zamknęłam budżet 2014/10 dni (2+1) z dojazdami i app. Nawet mój Pan M. obżartuch w Cro nie ma specjalnie apetytu, bo upał... Mi by wystarczyło śniadanie, burek i woda do picia + kugle wieczorem...


Inni ze te same pieniądze mają ALL**** i jadą gdzie chcą wypożyczonym samochodem z klimą :papa:
Janusz_z_wąsem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz_z_wąsem » 28.07.2015 21:28

para-35-38 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
khml napisał(a):I to jest pocieszająca wiadomość :) konoby nie codzienne, a i pizza też może być :) poza tym nie wiem czy będziemy aż tak wygłodniali żeby codziennie jeść :wink: ...no może trochę spragnieni ..... tych cudownych widoków :)


Wg mnie 1500 eur na 14 dni na sam apartament i wydatki to duża kwota. W tej kwocie, i to niższej zamknęłam budżet 2014/10 dni (2+1) z dojazdami i app. Nawet mój Pan M. obżartuch w Cro nie ma specjalnie apetytu, bo upał... Mi by wystarczyło śniadanie, burek i woda do picia + kugle wieczorem...


Inni ze te same pieniądze mają ALL**** i jadą gdzie chcą wypożyczonym samochodem z klimą :papa:

Spamujecie we wszystkich tematach jak to drogo w Chorwacji, a w Grecji taniocha to proszę odezwij się do mnie na priv. Wyślę Ci 1300 euro i proszę Cie wykupisz mi 2 tygodnie ALL**** dla 2+1. 200 euro zostawię sobie na ten prawie darmowy samochód, żeby zwiedzać wyspę i pamiątki :hut:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 28.07.2015 22:34

Dlaczego na priv?

Ja tutaj poproszę o ofertę w terminie lipiec-sierpień dla 2+1 ALL 4* i to ma nie być Bułgaria.

Acha i cena ma być na tyle poniżej 1500 euro by mnie na to wynajęcie samochodu na zwiedzanie było stać przez co najmniej trzy dni.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 29.07.2015 08:44

Tytusdj napisał(a):
khml napisał(a):quote]

Taki ci wystarczy

Będziesz sobie pitrasił stopniowo i świeże podawał, do tego ze dwie puszki gazu na zapas.
Taki chyba wciśniesz. Nie wiem w ile osób jedziesz...jak we dwie to nawet w Malucha byś wcisnął...


Cenna uwaga :) Tylko nie wiem czy znajdę gdziekolwiek w samochodzie miejsce na taki grill :roll:[/
Niestety VW Golf i 4 osoby więc nie dam rady i tak nieźle kombinowałem jak ustawić 4 walizki, żeby jeszcze jakieś drobiazgi weszły nie wspominając już o matach i leżaku na kółkach 8O

piekara114 napisał(a):
khml napisał(a):I to jest pocieszająca wiadomość :) konoby nie codzienne, a i pizza też może być :) poza tym nie wiem czy będziemy aż tak wygłodniali żeby codziennie jeść :wink: ...no może trochę spragnieni ..... tych cudownych widoków :)


Wg mnie 1500 eur na 14 dni na sam apartament i wydatki to duża kwota. W tej kwocie, i to niższej zamknęłam budżet 2014/10 dni (2+1) z dojazdami i app. Nawet mój Pan M. obżartuch w Cro nie ma specjalnie apetytu, bo upał... Mi by wystarczyło śniadanie, burek i woda do picia + kugle wieczorem...


Powiększyliśmy już budżet z 1500 euro do 2000 euro /bez kosztów dojazdu/ - więcej nie damy rady.
Rzeczywiście w tej kwocie 2000euro + 1600 złotych (przewidywane koszty podróży) można wykupić całkiem dobrą ofertę all dla 4 osób na 12 dni z tym, że w tym roku chcemy zwiedzić Chorwację i dostrzegamy jeszcze jeden plus - możemy swobodnie podróżować po Chorwacji własnym samochodem, i nie jesteśmy zmuszeni do spędzania całego urlopu w jednym miejscu (koszty wypożyczenia samochodu w Grecji lub Hiszpanii nie są takie małe, a Turcja (o której też myśleliśmy) w tym roku odpada ze względów bezpieczeństwa).
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 10:18

Przykładowe koszty 4-ro osobowej rodziny za 13 dni wypoczynku:
Koszty stałe:
1200 – paliwo 3200km w obie strony z wycieczkami na miejscu
280 – winiety jeżeli jazda autostradami
3000 – apartamenty 13x55 euro (pewnie można taniej, a można i drożej)
300 – ubezpieczenie auta i dodatkowe ubezpieczenie
Daje to około 4800 PLN
Zestaw startowy w postaci masek, butów, mat do leżenia, ręczników z mikrofibry, parasola, zastawu badmintona i medykamentów – 1000 PLN (pewnie można taniej) – zestaw startowy zostaje na kolejne lata (oprócz butów dla dzieci bo się po prostu rozleciały i wylądowały w śmietniku)
Już mamy 5800 PLN
Zestaw startowy wyżywienia na kilka pierwszych dni w postaci kilku konserw, wędliny, sera, kiełbasek, pieczywa tostowego i alkoholu (teraz wiem że nie ma sensu go brać) itp. – 300-400 PLN
Teraz mamy 6200 PLN
Jedzenie po drodze, nocleg do CRO i wydatki na miejscu – 4000 PLN (tutaj też cena za autostradę w CRO bo o niej zapomniałem w kosztach stałych około 200 PLN)
Inne – 300 PLN
Całkowity koszt – około 10500 PLN

Odliczając koszt zestawu startowego i kilku innych drobiazgów myślę, że w sezonie można się wyrobić w 9k PLN, a nie jedząc na "mieście" 7,5-8k PLN powinno wystarczyć przy tych cenach apartamentów, które ja podałem. My jedliśmy 6 razy i wydaliśmy na to około 2k kun. Dodatkowo codziennie lody za 20 - 30kn co daje dodatkowe około 300 kun.
W Chorwacji oprócz mięsa, pieczywa i słodkiego picia tak naprawdę reszta żywności jest na podobnym pułapie cenowym co w Polsce. Przynajmniej w tym rejonie co ja byłem.
Ostatnio edytowano 29.07.2015 12:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 29.07.2015 10:38

PWojtek napisał(a):Przykładowe koszty 4-ro osobowej rodziny za 13 dni wypoczynku:
Koszty stałe:
1200 – paliwo 3200km w obie strony z wycieczkami na miejscu
280 – winiety jeżeli jazda autostradami
3000 – apartamenty 13x55 euro (pewnie można taniej, a można i drożej)
300 – ubezpieczenie auta i dodatkowe ubezpieczenie
Daje to około 4800 PLN
Zestaw startowy w postaci masek, butów, mat do leżenia, ręczników z mikrofibry, parasola, zastawu badmintona i medykamentów – 1000 PLN (pewnie można taniej) – zestaw startowy zostaje na kolejne lata (oprócz butów dla dzieci bo się po prostu rozleciały i wylądowały w śmietniku)
Już mamy 5800 PLN
Zestaw startowy wyżywienia na kilka pierwszych dni w postaci kilku konserw, wędliny, sera, kiełbasek, pieczywa tostowego i alkoholu (teraz wiem że nie ma sensu go brać) itp. – 300-400 PLN
Teraz mamy 6200 PLN
Jedzenie po drodze, nocleg do CRO i wydatki na miejscu – 4000 PLN
Inne – 300 PLN
Całkowity koszt – około 10500 PLN

Odliczając koszt zestawu startowego i kilku innych drobiazgów myślę, że w sezonie można się wyrobić w 9k PLN, a nie jedząc na "mieście" 7,5-8k PLN powinno wystarczyć przy tych cenach apartamentów, które ja podałem. My jedliśmy 6 razy i wydaliśmy na to około 2k kun. Dodatkowo codziennie lody za 20 - 30kn co daje dodatkowe około 300 kun.
W Chorwacji oprócz mięsa, pieczywa i słodkiego picia tak naprawdę reszta żywności jest na podobnym pułapie cenowym co w Polsce. Przynajmniej w tym rejonie co ja byłem.


Dziękuję :)

Zamierzamy jechać autostradami (bez noclegu po drodze). Z zestawu startowego nie kupiliśmy jeszcze parasolki i ręczników z mikrofibry. Ubezpieczenie już wykupione.

Po takim podsumowaniu jestem już pewien, że przewidziane środki wystarczą. :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.07.2015 10:44

Taki budżet to mnie był starczył jeszcze na wynajęcie pierdziawki wodnej 5 konnej na cały dzień , :D ........ i jakiś parasailing czy oponę , ale wersalka lepsza.

W sumie zaliczyłem już wszystkie te atrakcje wodne. :)
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 29.07.2015 11:12

maniust napisał(a):Taki budżet to mnie był starczył jeszcze na wynajęcie pierdziawki wodnej 5 konnej na cały dzień , :D ........ i jakiś parasailing czy oponę , ale wersalka lepsza.

W sumie zaliczyłem już wszystkie te atrakcje wodne. :)


Weź pod uwagę, że jedziemy pierwszy raz i zapewne tak dobrego rozpoznania jak wielokrotni bywalcy nie będziemy mieli :wink:

Czy wystarczy i ile zabraknie lub zostanie będę wiedział po powrocie. A czytając Wasze rady uznałem, że lepiej mieć więcej jak się martwić na miejscu, że zostałbym jeszcze te 2 - 3 dni a na karcie .... pusto :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2015 11:45

PWojtek napisał(a):[b]
3000 – apartamenty 13x55 euro (pewnie można taniej, a można i drożej)

W jakim terminie i gdzie konkretnie te apartamenty :?: :?:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 12:09

Byłem na wyspie Murter miejscowość Jezera od 13 do 26.07. Nowy dom (może ma ze 4-5 lat) z 4-ma apartamentami znalazłem w ciemno przez internet, nikt mi go nie polecał.
Apartament 50m2 z klimą (bez dopłaty), łazienka, sypialnia i aneks kuchenny z łóżkiem.
Do morza 10 minut pieszo, ale fajniejsze miejsce było w zatoce do której było 2,5km i jeździliśmy tam autem. Dom na wzgórzu gdzie przyjemnie powiewał wiaterek więc skwar nie przeszkadzał.
Duży teren dookoła domu z "sadem" oliwkowym i oczywiście miejsce do grilowania.
Jak dla mnie bomba i na 100% tam wrócę za rok :D
Rakija u gospodarzy 35kn/l, wino 25kn/l i oliwa 10euro/l.
Gospodarze mieszkają z rodzicami w innym domu w miasteczku, ale kończą na piętrze jeszcze jeden apartament dla siebie i jeszcze jeden jeden do wynajęcia.
Ostatnio edytowano 29.07.2015 12:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 29.07.2015 12:21

wino - prawidlowa cena :) ale zamiast raki to proponowalbym pic wisniowki, lepsze smaki ale kto co lubi

a co do cen apartamni, w sezonie w Tucepi dla 2+2 na Kamena, czyli nad samym morzem, praktycznie z balkonu mozna dzieciaki pilnowac to krzyczeli 100 euro doba, takie troche gorsze po 80

te bylo po 100, lapane w ciemno: http://www.tucepi.net/sveto/

my za 2ke placilismy 50 euro na Kraj

ogolnie zgadzam sie ze budzet wystarczy, ale szukalbym noclegu tak pod 80 bardziej
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.07.2015 12:24

PWojtek napisał(a):Rakija u gospodarzy 35kn/l, wino 25kn/l i oliwa 10euro/l.


Fajnie się masz :roll: Mój gospodarz ani za wino ani za rakiję nic nie chce i wytrzymaj w takich warunkach prawie 3 tygodnie i to 4 raz :roll:

PWojtek napisał(a):Zestaw startowy w postaci masek, butów, mat do leżenia, ręczników z mikrofibry, parasola, zastawu badmintona i medykamentów – 1000 PLN (pewnie można taniej) – zestaw startowy zostaje na kolejne lata (oprócz butów dla dzieci bo się po prostu rozleciały i wylądowały w śmietniku)


Ręczniki, parasole czy badmintony to raczej trzeba by odrzucić, bo tym sposobem można doliczyć zakup auta do kosztów urlopu. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 12:30

Ja z premedytacją nie chciałem apartamentu blisko morza ze względu na hałas, zgiełk i ciągły ruch. Wolę nawet 2-3 km dojechać do plaży i mieć spokój jak go chcę :D. Lubimy chodzić i kilka razy dziennie jak przeszliśmy po te 2 do 3km nikomu różnicy nie robiło. Znajomi z którymi byliśmy w pierwszy dzień stwierdzili, że trochę daleko chodzić do morza a później tak im się spodobało że postanowiliśmy wrócić za rok w to samo miejsce :)

Tak na marginesie zrobiliśmy sobie wycieczkę na NIN na pisakową plaże i powiem wam że nigdy więcej pisku w Chorwacji :D kamienie są super :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 12:43

Rysio napisał(a):Fajnie się masz :roll: Mój gospodarz ani za wino ani za rakiję nic nie chce i wytrzymaj w takich warunkach prawie 3 tygodnie i to 4 raz :roll:


Ja pijąc na czyjś koszt codziennie czuł bym się skrępowany dlatego zostanę przy tym, że za swoje przyjemności będę jednak płacił. Dostaliśmy na początek po litrze rakiji i wina i uważam to za wystarczający souvenir :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone