Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 29.04.2015 07:31

Ja i tak twierdze ze w pl wcale nie jest taniej. W Mrzezynie jezdzilem do osrodka Bogdanka. Ceny dla mojej rodziny na ten rok to 3600. W Chorwacji 2900. Jadac do Tribunj mam 300 km dalej w jedna strone. W polsce place za a4 iles tam wiec w zaokragleniu niech bedzie 250 zl za paliwo taniej. Taniej o 150 zl za winiety czeskie i austriacke. I 200 zl autostrada w chorwacji. Wiec teoretyczny koszt dojazdu i noclegu w Chowacji i Polsce jest mniejwiecej taki sam:-)
danol148
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) danol148 » 03.05.2015 21:50

piotrekbeti napisał(a):Osobiście szukam i rezerwuję kilka miesięcy wcześniej, zimą, raczej mieszkania typu 1-2pokojowe w większych miastach typu Gdynia, Ustka, Świnoujście Kołobrzeg i bez problemu w 2014 i wcześniej mieszkaliśmy 2+2 w cenie 120-140 w lipcu-sierpniu, przy rezerwacji na 10-14dni, raczej kilkanaście minut spacerkiem do plaży, uważam mieszkanko z pełnym wyposażeniem za rozsądną alternatywę dla pokoju z łazienką lub bez i aneksem wynajmowanymi od naszych drogich właścicieli domków którzy w 2 miesiące letnie w roku chcą pokryć cały koszt budowy całego domu



Potwierdzam w czerwcu jedziemy do Kołobrzegu 2 rodzinki z dziećmi 2+2 i 2+1 mieszkanie w centrum 2 pokoje, łazienka kuchnia w pełni wyposażona łącznie w zmywarkę i pralkę cena 150 zł doba za całość na 2 rodziny. Do mola jakieś 200 m ulicą potem już tylko park generalnie 10 min lekkiego spacerku z dziećmi.
Byliśmy jeszcze w tym samym miejscu w październiku cena 75 zł doba i w maju ubiegłego roku 2+1 i 2+0 110 zł doba. Generalnie już nigdy nie pojadę nad Bałtyk na jakieś tam kwatery w cenie 30-40 zł doba od osoby bo to nie ma najmniejszego sensu, płacisz za pokoik często łazienka wspólną i jakiś tam czajniczek na pokój wstawią. Namiary jak ktoś potrzebuje na PW podam.
tolek81
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 07.05.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek81 » 15.05.2015 11:18

Ja zapytam z innej beczki. Wybieram się pierwszy raz poczytałem coś w temacie na forum wiele tematów jest starych i może już nie na czasie a info w nich zawarte nie pokazuje obrazu dnia dzisiejszego.
1. Widzę sklep Konzum - odwiedziłem stronę przepatrzyłem ofertę i porównałbym to Biedronki ?! TAK/NIE
2. Co do kwestii ceny dojazdu ja z Nowego Sącza czy polskie może czy chorwacja godzinowo to samo , może Cro szybciej ?
3. Cenę jaką mi zarpoponowano w kantorze w NS to 0,57 centus oczywiście przy większej ilości wg. kalkulatora to i tak jakieś 2,5 gr drożej niż w CRO?
4. Przez 10 dni w dwie osoby myśle zmieścić się z opłatami małym co nieco z PL reszta na miejscu w 3500 PL
rozliczenie za kwatere EUR, paliwo itp gotówka bądź karta, oczywiście będę posiadał większy zapas kasy.
Wyjazd na 4 dni - długi weekend do Hajduszoboszlo , Węgry na 2 osoby koło 1000 z wstępami na basen, winko, paliwo, bograc itd.
Na rezerwę PL bo można wymienić na kuny oraz EUR plus karta w razie w...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 15.05.2015 12:06

tolek81 napisał(a):1. Widzę sklep Konzum - odwiedziłem stronę przepatrzyłem ofertę i porównałbym to Biedronki ?! TAK/NIE

NIE ....w Konzumie nie znajdziesz tych samych produktów co w Biedrze.
tolek81 napisał(a):2. Co do kwestii ceny dojazdu ja z Nowego Sącza czy polskie może czy chorwacja godzinowo to samo , może Cro szybciej ?

...ale o co chodzi?
tolek81 napisał(a):3. Cenę jaką mi zarpoponowano w kantorze w NS to 0,57 centus oczywiście przy większej ilości wg. kalkulatora to i tak jakieś 2,5 gr drożej niż w CRO?.

Przy kursie 0,55 czy 0,57 różnica w przeliczeniu całej kwoty wydanej w Cro na PLN , niewielka.
Mnie osobiście wygodniej w Cro brać ze ściany.
tolek81 napisał(a):4. Przez 10 dni w dwie osoby myśle zmieścić się z opłatami małym co nieco z PL reszta na miejscu w 3500 PL rozliczenie za kwatere EUR, paliwo itp gotówka bądź karta, oczywiście będę posiadał większy zapas kasy.
Wyjazd na 4 dni - długi weekend do Hajduszoboszlo , Węgry na 2 osoby koło 1000 z wstępami na basen, winko, paliwo, bograc itd.
Na rezerwę PL bo można wymienić na kuny oraz EUR plus karta w razie w...

Da się.
tolek81
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 07.05.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek81 » 15.05.2015 12:38

maniust napisał(a): tolek81 napisał(a):
1. Widzę sklep Konzum - odwiedziłem stronę przepatrzyłem ofertę i porównałbym to Biedronki ?! TAK/NIE


NIE ....w Konzumie nie znajdziesz tych samych produktów co w Biedrze.


Jaka różnica ? Sklep online wydaje się mieć bogatszą ofertę. Produkty jak nabiał, mięcho czy %% są ?
maniust napisał(a): tolek81 napisał(a):
2. Co do kwestii ceny dojazdu ja z Nowego Sącza czy polskie może czy chorwacja godzinowo to samo , może Cro szybciej ?


...ale o co chodzi?

Polskie morze - błąd wynikający z szybkości pisania
maniust napisał(a): tolek81 napisał(a):
3. Cenę jaką mi zarpoponowano w kantorze w NS to 0,57 centus oczywiście przy większej ilości wg. kalkulatora to i tak jakieś 2,5 gr drożej niż w CRO?.


Przy kursie 0,55 czy 0,57 różnica w przeliczeniu całej kwoty wydanej w Cro na PLN , niewielka.
Mnie osobiście wygodniej w Cro brać ze ściany.

Mnie jak wybierałem kasę z bankomatu ING policzył wg tabeli i jeszcze prowizja za wypłatę poza PL.
Wybierałem 500 EUR i kurs wymiany 4,18 - średni międzybankowy 4,02 i prowizja 50 zł .
W kantorze w NS płaciłem parę dni wcześniej lepszy kurs 402 za 100 EUR , 1,5 PLN marży na 100 EUR.
Więc się nie opłaci na Forintach więcej bo 5 zł na każdych 10 000.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 15.05.2015 12:48

tolek81 napisał(a):Jaka różnica ? Sklep online wydaje się mieć bogatszą ofertę. Produkty jak nabiał, mięcho czy %% są ?

%%%% od wyboru do koloru , , nabiał , pieczywo itp dla mnie jakościowo lepsze i smaczniejsze , mięcha w Cro , oprócz tego co w burku czy cevapi .....nie jadam ........są lepsze smaki w Cro. :)
.......ale co kto lubi.
tolek81 napisał(a):Polskie morze - błąd wynikający z szybkości pisania

Wiesz .....mieszkam nad Kałtykiem , do Cro mam 1400-1800 km , zależy czy Istria czy Dalmacja i ciągnie mnie tam jak cholera.
Inny klimat , inne morze , inne obyczaje...... :wink:
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 15.05.2015 13:53

maniust napisał(a):Wiesz .....mieszkam nad Kałtykiem , do Cro mam 1400-1800 km , zależy czy Istria czy Dalmacja i ciągnie mnie tam jak cholera.
Inny klimat , inne morze , inne obyczaje...... :wink:


Dokładnie tak samo myślę. Z racji bliskości jestem nad Bałtykiem 2-3 krotnie w czasie lata, ale tylko z doskoku, z przyczepą kempingową. I gdyby nie towarzystwo z jakim jadę, noga moja by tam nie stanęła z różnych przyczyn...

Co do Topic: 10 dniowy wyjazd w szczycie sezonu (+2 dni na dojazd), rodzina 4-osobowa, z północnej Polski pod Peljesac wychodzi mnie w rozliczeniu mw:

Paliwo na ok 4000 km - ok 1800 zł
Winiety, opłaty - ok 500 zł
Apartament 10 dób - 600 E - 2500 zł
Noclegi, jedzenie po drodze - ok 1000 zł
Ubezpieczenie - ok 200 zł

razem daje stałych kosztów ok 6000 zł

do tego 60-80E dziennie na "rozkurz" - ok 3000 zł
+ wstępy do parków, atrakcji - ok 1000 zł

jakby nie kręcił, z górką na nieprzewidziane historie może wyjść 10k.

Za co się da płacę kartą, ze sobą biorę Euro i złotówki - dobry kurs w Narodna Banka, nie oszczędzam, ale i nie szaleję, w knajpach płacę kunami, zawsze jak jest ok, zostawiam drobny napiwek.
maker
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 22.04.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maker » 15.05.2015 14:14

Jak widzę Wasze koszty to trochę łapię się za głowę :)
U mnie wychodzi to zdecydowanie taniej:
Wycieczka objazdowa Kraków -> Senj -> Split -> Makarska -> Kotor -> Mostar -> Sarajewo -> Zagrzeb -> Kraków
2 osoby dorosłe, wszystkie noclegi rezerwowane na booking.com

Paliwo: około 790 zł
Autostrady: 280 zł
Apartamenty: 1225 zł
Kieszonkowe na miejscu: 1000 zł
Prezenty, alkohol do Polski (opcjonalnie): 400 zł

Śniadania i kolacje w apartamentach, obiad na mieście niekoniecznie w najdroższych miejscach.
Assistance na auto wykupuje na caly rok razem z OC więc nie wliczam tego kosztu.

Koszty wychodzą 3295 zł na 2 osoby.
Oczywiście na "kieszonkowym" można popłynąć znacznie bardziej ale z doświadczenia z poprzednich lat wiem, że można w tym zmieścić danie główne + napój do obiadu i składniki na śniadanie i kolacje. No i dodatkowo w Bośni ceny znacznie niższe ale będę tam tylko 2 dni.
tolek81
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 07.05.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek81 » 15.05.2015 14:15

Ja jadę 04-14/06 więc jest to trochę przed sezonem. Po cenach kwater na różnych portalach widzę, że sezon wysoki jest u nich od 15-16 czerwca. Mniej km bo z Sącza na Makarską 1200 km w obie strony plus na miejscu w koło komina to myślę ze w 3000 km się zamknę. Ceny przed sezonem ponoć też inne za sam nocleg już mniej bo 20-30 EUR za parę. Chociaż jak jak przyrównam to do wyjazdu do Tunezji AI to karmili jako tako, prawie 8 dni , alko kiepskie a i tak koło 4500 wyszło.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.05.2015 15:08

maker napisał(a):Jak widzę Wasze koszty to trochę łapię się za głowę :)
U mnie wychodzi to zdecydowanie taniej:
Wycieczka objazdowa Kraków -> Senj -> Split -> Makarska -> Kotor -> Mostar -> Sarajewo -> Zagrzeb -> Kraków
2 osoby dorosłe, wszystkie noclegi rezerwowane na booking.com

Paliwo: około 790 zł
Autostrady: 280 zł
Apartamenty: 1225 zł
Kieszonkowe na miejscu: 1000 zł
Prezenty, alkohol do Polski (opcjonalnie): 400 zł

Śniadania i kolacje w apartamentach, obiad na mieście niekoniecznie w najdroższych miejscach.
Assistance na auto wykupuje na caly rok razem z OC więc nie wliczam tego kosztu.

Koszty wychodzą 3295 zł na 2 osoby.
Oczywiście na "kieszonkowym" można popłynąć znacznie bardziej ale z doświadczenia z poprzednich lat wiem, że można w tym zmieścić danie główne + napój do obiadu i składniki na śniadanie i kolacje. No i dodatkowo w Bośni ceny znacznie niższe ale będę tam tylko 2 dni.


Bo jedziesz z drugiego końca Polski i w dwie osoby.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 15.05.2015 15:16

@maker no ja sie za to lapie za glowe jak widze Twoje, bo raczej nigdy mi sie nie udalo zejsc tak nisko

zazwyczaj nasz wyjazd 10-12 doby na dwie osoby konczy sie minimum 6k, a raczej idzie w 7k (sezon, Tucepi, BV)

fakt, jedziemy z wawy, wiec do paliwa kilka stow trzeba doliczyc

ale kwatery chyba wychodza Ci po 30 euro? w sezonie najmniej placilismy po 50, czasem 60, ale moze fakt, nie szukamy po cenie tylko po wygladzie, tutaj rzeczywiscie mozna szukac i zbic cene pewnie

ale na jedzeniu to szczerze powiem 1000 nigdy nam nie wystarczylo, nawet jedzac co 2 dzien w knajpie juz idzie 70% z tego budzetu, a gdzie sniadania? plaza? procenty? moze jakas wycieczka?
zanim dojade do kwatery juz mam pare butli crnego i prosku w bagazniku co mi zjada z 300 kun

nie bierz tego personalnie, wierze ze sie da, ale nigdy mi sie jeszcze nie udalo :)
maker
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 22.04.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maker » 15.05.2015 16:07

@Kazow
Zdradzę Ci jeszcze, że w zeszłym roku całość wyszła jeszcze taniej (około 1200 zł) ale było to w maju (przed sezonem) i jechaliśmy w 4 osoby przez co apartamenty sporo tańsze.

W tym roku przewiduję dłuższą trasę (ok 3500 km na LPG).
Co do kwater mam następujące wymagania, apartament łazienka + kuchnia + sypialnia, urządzone w miarę nowocześnie z dobrymi opiniami na booking i maksymalnie kilkaset metrów od morza. Korzystam ze zniżek dla użytkowników Genius.

Jeżeli chodzi o jedzenie to są miejsca gdzie można tanio i dobrze zjeść i to w centrum, np. Fife na promenadzie w Splicie gdzie wielka taca mięs dla 2 os + dodatki to koszt ok 100 kun do tego piwko po kilkanaście kun.
Jako, że piwo w Chorwacji jest niezbyt smaczne i drogie to na cały wyjazd takowe kupuje w Milulovie w Czech gdzie cena bardzo smakującego mi piwka (Kozel) to około 1,5 zł.
Wycieczki sobie organizuje sam samochodem więc są to tylko koszty paliwa.
W tym roku nie planuje zwiedzania parków typu Plitvickie Jezera bo byłem tam już nie raz więc takie koszty odpadają.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 15.05.2015 16:16

no to Panie powodzenia bo plan ambitny

fakt ze i my ostatnio wzielismy po drodze skrzynke Budvaisera, no ale co jak i tak sie konczy po paru dniach i trzeba sie przezucic na miejscowe

no a kolacja to jak na dwie osoby sie zamkne w 200 to jest dobrze, no ale moze zle wybieram knajpy, albo zona za bardzo owoce morza lubi :)
miniek90
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek90 » 21.05.2015 11:44

witam tez się dołączam do pytania ;p
wybieram się z dziewczyną na 10dni do Makarskiej na początku lipca z biura podroży czyli przejazd i pobyt mam zapewniony (1200) część jedzenia bierzemy z PL głownie na śniadania i kolacje i będziemy mieć kuchenkę w domu wiec część obiadów sami będziemy robić. Zaznaczam że żarłokami nie jesteśmy wiec moje pytanie czy mniej więcej 3tys starczą nam na jakieś obiady czasem jakąś pizza czy coś w restauracji i ogólnie wyżywienie i płyny rożnego rodzaju;p dodatkowo bierzemy kasę na wycieczki cos juz mamy mniej więcej wyliczone i zaplanowane:D z góry dziękuje i pozdrawiam :)
baak4
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.05.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) baak4 » 21.05.2015 12:02

karta i ze ściany leci kasssssa lub płać kartą :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone