Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 01.09.2014 14:43

pablo150 napisał(a):
Monti napisał(a):Odnosząc się do tytułu wątku:
Powróciliśmy po 10 dniach.
Zafira na gaz+ubezpieczenie dodatkowe samochodu+ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd dla 4 osób.
Przejazd autostradami: Słowacja, Węgry, Chorwacja (dwa noclegi po drodze na parkingu przy autostradzie)
Apartament za 45euro/dobę (Pakostane). Wycieczki do Zadaru i Sibenika, pobliski Biograd (Lidl).
6 wyjść do restauracji. Na miejscu zakupy bez zbytniego przeliczania, zakup zabawek do wody dla dzieci + materac+ maty na plażę.
Lody kiedy się chciało, pamiątki: koszulki, kubki, sporo rakiji, travaricy, piwa itp.
Wycieczka na pełne morze w celu oglądania delfinów.
Wypłaty z bankomatów + płatności kartą mastercard (dawny alior sync) gdzie tylko się dało (przelicznik 0,57-0,58zł/kn)
W drodze powrotnej Eger i zakup sporej ilości wina (gorąco polecam, mega wybór i ceny niższe na wina niż w Polsce). Zafira aż przysiadła po zapełnieniu bagażnika :)
Razem koszty ok 7-7,5 tys. zł. Przygotowałem się na więcej, ale reszta już zagospodarowana i trafiła do nieotwierającej się skarbonki na przyszłoroczny wyjazd.


A można namiary na ten apartament?
45Euro to bardzo tanio!

Podeślę wieczorem.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.09.2014 14:51

Brutaka napisał(a):
Lednice napisał(a):Moim zdaniem zabranie euro i karty(kart) to najlepsze wyjscie.
Euro wymienia sie na bierzaco na mniejsze zakupy i jedzenie, picie w knajpach.
A karta placi sie np. za paliwo



Nic dodać, nic ująć! :hut:


Amen :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2014 08:53

Monti napisał(a):
pablo150 napisał(a):
Monti napisał(a):A można namiary na ten apartament?
45Euro to bardzo tanio!

Podeślę wieczorem.


To i ja poproszę jeśli można o namiary na tą miejscówkę :P
użytkownik forum
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 12.02.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) użytkownik forum » 25.09.2014 21:18

użytkownik forum napisał(a):Każdy bierze ile chce, ja jade na przełomie sierpnia i września w 4 osoby na 16 noclegów. Koszty stałe to ok. 4500 za noclegi, 1500 dojazd i powrót, do tego ubezpieczenia i inne drobne wydatki. Nie wiem ile wydam na miejscu, nie chciał bym łącznie wydać więcej jak 10 kpln.


No i po wszystkim, poszło między 10 a 11 kpln. Czyli budżet się zgodził. Trochę jedzenia z Polski, kilka wizyt w restauracjach, generalnie każda zachciewajka spełniona.
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 29.03.2015 16:17

Zamierzam wyjechać na 10 dni do Chorwacji. Przejazd i noclegi opłacone. Ktoś tu pisał, że 30€ na dzień na dwie osoby starczy (skromne życie). Ja zamierzam zabrać nawet mniej bo gdzieś około 1200 zł. (zapas w razie czego mam ale nie planuje go wydawać). Myślę jedynie o jedzeniu. Nie liczę w tym żadnych wstępów itp. Parę lat temu byłem w Chorwacji i starczyło mi jeszcze mniej (wyszło około 22€ na dzień na dwie osoby). Oczywiście po knajpach się nie chodziło ale gotowało się na miejscu a raczej jadało się kanapki i takie tam. Nie wiem jak będzie w tym roku ale w razie czego dam znać czy da się za to przeżyć. Jadę w czerwcu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.03.2015 16:33

tkdiablo napisał(a):... w razie czego dam znać czy da się za to przeżyć...


Przeżyć to się da i o wodzie :mrgreen:
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 29.03.2015 16:53

Nie można wziąć za dużo pieniędzy ale można za mało. Zabierając trochę jedzenia ze sobą (nie na cały tydzień ale na 2, góra trzy dni to z 10 robi się 8 albo i 7 więc można przeżyć nie tylko na wodzie a biorąc pod uwagę, że dla wielu "studentów" itp., koszty mają duże znaczenie to warto wspomnieć za ile można jakoś funkcjonować (w granicach przyzwoitości). Nie dla wszystkich codzienne chlanie jest najważniejsze. :)
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2015 17:02

tkdiablo napisał(a):Nie można wziąć za dużo pieniędzy ale można za mało.


Genialna uwaga 8)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2015 17:10

tkdiablo napisał(a):Zamierzam wyjechać na 10 dni do Chorwacji. Przejazd i noclegi opłacone. . Ja zamierzam zabrać nawet mniej bo gdzieś około 1200 zł.

Jakieś 110 kun na głowę na dzień :roll: , skromnie ......

Powodzenia.....i udanego pobytu :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2015 17:20

Lednice napisał(a):
tkdiablo napisał(a):Nie można wziąć za dużo pieniędzy ale można za mało.


Genialna uwaga 8)



Potwierdzam! U mnie zawsze to się sprawdza :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.03.2015 17:24

maniust napisał(a):
tkdiablo napisał(a):Zamierzam wyjechać na 10 dni do Chorwacji. Przejazd i noclegi opłacone. . Ja zamierzam zabrać nawet mniej bo gdzieś około 1200 zł.

Jakieś 110 kun na głowę na dzień :roll: , skromnie ......

Powodzenia.....i udanego pobytu :wink:


Bez jedzenia w konobach, kupowania pamiątek i przy ograniczonym spożywaniu trunków to raczej wystarczy :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.03.2015 17:35

ruzica napisał(a):Bez jedzenia w konobach, kupowania pamiątek i przy ograniczonym spożywaniu trunków to raczej wystarczy :)

Pewnie że wystarczy... :)
25 lat temu z moją przyszłą małżonką jechaliśmy na 2 tyg. pod namiot do Zakopca , pociągiem z jeszcze z mniejszym budżetem jak na owe czasy......był to mega wyjazd.

Teraz już na takie urlopy żem chyba za stary. :)
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 01.04.2015 21:14

ok 220 kun ani mało ani dużo... 80 kun pizza resztę na przelew;-) a tak na serio jeżeli jedziecie się prażyć to myślę że dacie radę...
najdroższe jedzenie, napitki typu winko rakija travica to są niewielkie kwoty;-)
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 06.04.2015 16:40

Nie jadę się tylko prażyć ale również. Odpoczynek od codzienności, zmiana klimatu i krajobrazu to wystarczające powody, dla których warto wyjechać aby odpocząć (każdy ma swoje sposoby na odpoczynek). Planuję oczywiście pozwiedzać inne miejscowości, których nie widziałem poprzednim razem ale jak pisałem kosztów paliwa czy ewentualnych wstępów nie liczę. Kwota, którą wymieniłem ma iść jedynie na jedzenie. Co do tego co pisał "maniust". Nie wiem ile masz lat ale ja też już taki młody nie jestem...przynajmniej ciałem bo duchem to ciągle. Wyjazd nawet pod namiot nie jest dla mnie jakimś wyzwaniem a fajną przygoda kojarzącą mi się z dzieciństwem. Nie noclegi i jedzenie są dla mnie najważniejsze. Jestem w stanie poświęcić obiad, lody, pamiątki itp. aby coś zwiedzić, zobaczyć i poznać. Jak byłem mały to z rodzicami jeździłem wszędzie gdzie się dało (oczywiście w Polsce) a za czasów PRL to raczej się nie przelewało i jakoś mi to zaszczepili tak, że zostało mi to do dziś. Widzę, że z tego wyjazdu robi się małe wyzwanie. Kto jest w stanie przeżyć za niższą kwotę i nadal czuć, że ma się udane wakacje. :) Nie mam zamiaru jeść korzonków i popijać wodą z rzeki ale górnej granicy funduszy nie da się określić a jakieś minimum jest i może uda mi się wyznaczyć tą granicę dla innych aby mogli również spokojnie wyjechać i nie martwić się, że im nie starczy na udane wakacje. Potem jest co wspominać :)
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 06.04.2015 22:15

Wystarczy przed wyjazdem
zobaczyć ile co kosztuje. :D
policzyć i jechać.
popularne sklepy:
http://www.konzum.hr
http://www.plodine.hr
http://www.studenac.hr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone