Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2014 21:06

piotr68 napisał(a):
Lednice napisał(a):
piotr68 napisał(a):Świetna rada. No chyba, ze bankomat wetnie kartę (co mi się zdarzyło na szczęście w Polsce z powodu awarii bankomatu). Ciekawe jak wrócą.


Wetnie i zje, posieka na kawalki :?: :D

Jak wetnie, to ktos z banku karte wyciagnie z bankomatu i odda.
Chyba, ze ktos sie poslugiwal skradziona karta 8)

Gorzej jak ktos zgubi karte albo mu ukradna

A to wyciąganie z bankomatu i oddawanie to jak myślisz jak długo trwa? W Polsce blisko tydzień (wyrobienie i przesłanie nowej karty), ciekawe jak długo w Chorwacji? Zabezpieczenie w gotówce trzeba mieć.



Tydzień :?: :!: :roll:

Raz mi się zdarzyło pomylić PIN, miałem do każdej karty inny :roll:
I kiedy mi wcięło kartę zaraz to zgłosiłem. Na drugi dzień mi oddali w oddziale banku.
Jak jest dzień roboczy, to dłużej to nie trwa 8)
Tylko trzeba od razu to zgłosić.
Podejrzewam, że w Chorwacji jest tak samo.
Chyba, że karta należała do osoby, która w tam czasie do Chorwacji nie pojechała.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 07.08.2014 21:28

piotr68 napisał(a):Świetna rada. No chyba, ze bankomat wetnie kartę (co mi się zdarzyło na szczęście w Polsce z powodu awarii bankomatu). Ciekawe jak wrócą.

Św. pamięci wujkowi , który mnie zaraził Cro bankomat nie zwrócił karty jak pobierał szmal z niego w Rovinji , wystarczyło , że podszedł do oddziału banku i na drugi dzień mu zwrócili kartę bez problemu.
Cro do nie KRLD.
Ponadto , że ci zeżre kartę to przypadek jeden na milion.

Zresztą twoja sprawa , chcesz to wież szmal ze sobą , ja płacę gdzie się da kartą w HR lub wyciągam szmal ze ściany i ten sposób preferuje dość sporo ludzi na forum z tego co wiem.
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2014 22:36

Moim zdaniem zabranie euro i karty(kart) to najlepsze wyjscie.
Euro wymienia sie na biezaco na mniejsze zakupy i jedzenie, picie w knajpach.
A karta placi sie np. za paliwo

Oczywiscie kazdy robi wedlug wlasnego uznania :lol:
Ostatnio edytowano 07.08.2014 23:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 07.08.2014 23:02

Lednice napisał(a):Moim zdaniem zabranie euro i karty(kart) to najlepsze wyjscie.
Euro wymienia sie na bierzaco na mniejsze zakupy i jedzenie, picie w knajpach.
A karta placi sie np. za paliwo



Nic dodać, nic ująć! :hut:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2014 23:07

A moim zdaniem euro tylko na kwaterę bo chyba w euro tylko przyjmują??? Ja kempingowa ale z tego co czytam to w euro, no i ewentualnie na kibel po drodze :D (Austria, Czechy, Słowenia) choć facet sobie poradzi i bez ...
Natomiast kuny wypłacić z bankomatu na drobne wydatki a resztę kartą.
Jak jedzie kilka osób to też nie problem w razie awarii typu nie czyta karty czy zżarło zawsze można środki na czyjeś konto przelać i wypłacić. Chyba każdy ma kartę i wszystkim nie zeżre.
W tym roku wypłaciłam tylko 1500 kun na miejscu na pierdoły typu lody, drobne zakupy straganowe i wyroby domowe :), wejściówki, taxi wodne, itp.- reszta tj. paliwo, winiety, bramki, zakupy w sklepach, restaur., kemping - wszystko kartą.
Do Mostaru miałam rezerwowo euro i przydało się na lody, restaurację w której nie można było płacić kartą, na wejściówkę do meczetu i minaretu i na kibelek. W ichniejszym sklepie też płaciliśmy kartą.
Także wg mnie nie ma sensu zawracać sobie głowy papierkami.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 08.08.2014 07:48

A ja zabrałem Euro za kwaterę i opłaty w krajach euro przez które przejeżdżałem(Słowenia, Czarnogóra, Włochy, Albania). Dodatkowo oczywiście karty na opłaty drogowe, paliwowe i supermarketowe.

Natomiast kuny pozyskałem wymieniając złotówki w Banku. Po co za złotówki kupować euro a potem euro przerabiać na kuny.
Wypraktykowałem w zeszłym i w tym roku. Bez problemu i kurs lepszy niż w mienialnicach :)

Nie wiem co tu wałkować :mrgreen:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.08.2014 08:33

Lednice napisał(a):Oczywiscie kazdy robi wedlug wlasnego uznania :lol:

Amen ....... :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.08.2014 08:55

gusia-s napisał(a):A moim zdaniem euro tylko na kwaterę bo chyba w euro tylko przyjmują???

Nie tylko. Za pobyt w Lonjsko Polje będziemy płacić w kunach. Ale to zdarza się rzadziej. Oczywiście kuny pobierzemy z bankomatu w Cro.
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 11.08.2014 23:47

Witam

Krótko wyjeżdżam w środę i mam około 5tys w PLN resztę na koncie do płacenia kartą
Pytanie:
kasę wymieniać na euro czy kuny?
czy po trochu?
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 12.08.2014 00:07

bieder1 napisał(a):Witam

Krótko wyjeżdżam w środę i mam około 5tys w PLN resztę na koncie do płacenia kartą
Pytanie:
kasę wymieniać na euro czy kuny?
czy po trochu?


Na Twoim miejscu wpłaciłbym kasę na konto i wziął euro tylko na nocleg. Chyba, że konto masz w banku, który ma duże prowizję za wypłatę z bankomatów i płatności bezgotówkowe.. to wtedy inna sprawa
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 12.08.2014 02:10

co to znaczy duże a co małe?
Sprawdzę jutro w banku ale chciałbym wiedzieć co jest ok
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 12.08.2014 07:24

bieder1 napisał(a):co to znaczy duże a co małe?
Sprawdzę jutro w banku ale chciałbym wiedzieć co jest ok


prowizja od transakcji bezgotówkowych i wypłat z bankomatów (i czy jest jakaś minimalna kwota prowizji) od transakcji bezgotókowych nie powiino być prowizji, od wypłat też nie mam ale często zdarza się prowizja do 3% co jest już dużo
wieza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieza » 30.08.2014 21:36

karta m bank debetowa wypłaciliśmy 200kun za 115,78zł czyli wychodzi 0,578zł
jak płacisz visa mbank kredytowa za euro policzyli mi 4,4zł
a w czechach za 440koron 70zł czyli 0,159zł
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 31.08.2014 11:55

Odnosząc się do tytułu wątku:
Powróciliśmy po 10 dniach.
Zafira na gaz+ubezpieczenie dodatkowe samochodu+ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd dla 4 osób.
Przejazd autostradami: Słowacja, Węgry, Chorwacja (dwa noclegi po drodze na parkingu przy autostradzie)
Apartament za 45euro/dobę (Pakostane). Wycieczki do Zadaru i Sibenika, pobliski Biograd (Lidl).
6 wyjść do restauracji. Na miejscu zakupy bez zbytniego przeliczania, zakup zabawek do wody dla dzieci + materac+ maty na plażę.
Lody kiedy się chciało, pamiątki: koszulki, kubki, sporo rakiji, travaricy, piwa itp.
Wycieczka na pełne morze w celu oglądania delfinów.
Wypłaty z bankomatów + płatności kartą mastercard (dawny alior sync) gdzie tylko się dało (przelicznik 0,57-0,58zł/kn)
W drodze powrotnej Eger i zakup sporej ilości wina (gorąco polecam, mega wybór i ceny niższe na wina niż w Polsce). Zafira aż przysiadła po zapełnieniu bagażnika :)
Razem koszty ok 7-7,5 tys. zł. Przygotowałem się na więcej, ale reszta już zagospodarowana i trafiła do nieotwierającej się skarbonki na przyszłoroczny wyjazd.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 01.09.2014 14:32

Monti napisał(a):Odnosząc się do tytułu wątku:
Powróciliśmy po 10 dniach.
Zafira na gaz+ubezpieczenie dodatkowe samochodu+ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd dla 4 osób.
Przejazd autostradami: Słowacja, Węgry, Chorwacja (dwa noclegi po drodze na parkingu przy autostradzie)
Apartament za 45euro/dobę (Pakostane). Wycieczki do Zadaru i Sibenika, pobliski Biograd (Lidl).
6 wyjść do restauracji. Na miejscu zakupy bez zbytniego przeliczania, zakup zabawek do wody dla dzieci + materac+ maty na plażę.
Lody kiedy się chciało, pamiątki: koszulki, kubki, sporo rakiji, travaricy, piwa itp.
Wycieczka na pełne morze w celu oglądania delfinów.
Wypłaty z bankomatów + płatności kartą mastercard (dawny alior sync) gdzie tylko się dało (przelicznik 0,57-0,58zł/kn)
W drodze powrotnej Eger i zakup sporej ilości wina (gorąco polecam, mega wybór i ceny niższe na wina niż w Polsce). Zafira aż przysiadła po zapełnieniu bagażnika :)
Razem koszty ok 7-7,5 tys. zł. Przygotowałem się na więcej, ale reszta już zagospodarowana i trafiła do nieotwierającej się skarbonki na przyszłoroczny wyjazd.


A można namiary na ten apartament?
45Euro to bardzo tanio!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone